celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

akmaly    709

Witam. Planuję zakup prasy rolującej tak w granicach 10 tys. Ciągnik to MF590 (75KM). Co wybrać: pasowa, łańcuchowa czy walcowa. Zmienno czy stało komorową. I teraz najważniejsze pytanie czy jest sesn zakupu takiej prasy za tą kasę co mam ( 10 tys). Widziałem sporo pras za mniej niż to co mam tylko wszystkie były pasowe ( np Deutz-Fahr GP 510, Welger RP, Hesto). Mam ok 20h do prasowania, Zależy mi aby nie zajechać ciągnika a jednocześnie dobrze dobić rolkę. Proszę o dobra radę, do tej pory rolował mi znajomy ale on ma walcową i MF699 to jak dobijał do czerwonego to i ten MF miał co robić ale rolki dobite super, tylko że zawsze rano roluje bo mówi że jak bardzo sucha i krótka słoma to staje w komrze. Nie wiem co robić dlatego proszę posiadaczy lub osoby zorientowane o radę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Pisze co myślę. Jak dobrze zbita bela to tylko zmiennokomorówka, ale i to też nie za 10 tyś. Osobiście mamy krone kr 155 za 11 tyś. Prasa z 89r. Ile zrobiła bel w sezonie- jakieś nie całe 1100 szt. Awarie, wymienione kilka łożysk na komorze (można było zrobić to wczesniej zaraz po zakupie, ale chcieliśmy by chodziły jeszcze ile wlezie bo wymiana jest szybka i bezproblemowa), kilka palców na podbieraczu, czyszczony mechanizm zamków bo niechciały się domykać i najgorszy - wypadł kołek blokujący jeden rząd palców na podbieraczu (jedna drabinka nie wciągała materiału-nie składała się tak jak trzeba) musieliśmy wyciągnąć podbierak żeby byl lepszy dostęp aby wbić nowy kołek (jak ktoś ma kanał samochodowy to i bez wyciągania by się pewnie obyło). W życiu nie zamieniłbym jej na inną prasę walcową, co najwyżej na pasową zmiennokomorową. Aha co do zapotrzebowania mocy to chodziła z mtz 80- ciągnik wogóle jej nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dzięki za odp. Może doprecyzuje pojęcie dobrego zbicia rolek, nie oczekuję cudów, chodzi mi głównie o to aby rolka nie rozwalała się przy załadunku i nie robiło się mocno jajo na stercie. Gdzie kupiłeś taką Krone za 11 tys? Ten tys czy dwa to dołożę. Mi potrzebna jest głównie do słomy, od czasu do czasu siano. Nie miałeś przypadku z tą Krone aby rozwaliła się rolka podczas rolowania lub stanela słoma w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0

Polecam JD 550. Posiadam ją 4 lata, bardzo dobry sprzęt, wydajny łatwy w obsłudze


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A co powiecie na takie:

1. http://otomoto.pl/deutz-fahr-gp-510-A191156.html

2. http://otomoto.pl/ri...ca-A210346.html

3. http://otomoto.pl/pr...50-A185130.html

4. http://otomoto.pl/pr...70-A204838.html

5. http://allegro.pl/vi...2579168027.html

6. http://otomoto.pl/fr...50-A201396.html

 

Nie chodzi mi o konkretne oferty a modele pras. To mi wyskakuje z allegro w cenie jaką jestem w stanie wyłożyć. Czy ma ktoś prasę na 20h zboża, może lepiej dalej znajomego wspierać. Pomysł z prasą jest taki aby sprzedawac trochę słomy, i jak zapłace za prasę to niewiele mi pozostanie, a tak bym słomy troche nazbierał.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Szczególnie ta mnie interesuje. Może jest ktoś z okolic i powie coś więcej o niej i o sprzedawcy:

http://otomoto.pl/prasa-hesto-fiatagri-5670-A204838.html

Myślę że taki MF dałby sobie z nią radę. Znalazłem informację, gdzieś w necie, że lepiej aby pasy nie były gładkie, JD widziałem to miał takie jak nacięcia. Ma to znaczenie czy nie ma się co bac tych gładkich. Ps. Jest sens pchać sie w jakąkolwiek elektronike przy starej prasie ( myślę że ma tryb manualu jak cos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bopietras    3

Jeżeli chodzi o 3512 to odpadaja prasy walcowe. Za mala moc. Ja mam claasa 44 ktory chodzi z zetorem 7745 przy kiszonkach a słome robie c360 mniej pali przedwszystkim a 255 nawet w słomie sie męczy. jezeli chodzi o jakies welgerki to odradzam. Ta prasa do kiszonek jest super ale do słomy to tylko człowieka psychicznie dobija. Bele albo trzeba robic po koszeniu odrazu albo z rosą. Zbyt gładkie walki. Słoma ktora lezala 2 tygodnie i jest sucha mocno odpada.Poszukaj sipmy moze jakiejs nie wybitej albo krone 125 albo 130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Mam MF 255 czyli ursus 3512 ale nie zamierzam nim prasować, pisałem wyżej że MF590, ok 75KM. Wydaje mi się że jedyne na co mogę sobie pozwolić to mała prasa pasowa taka jak Hesston. Widzę że ma pasy chropowate więc powinna być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

sprecyzuj dlaczego ''tylko john deere'' owszem dobre prasy ale maja też swoje mankamenty np. według mnie hydrauliczne owijanie sznurkiem nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Można coś wybrać z konkurencji za tańsze pieniądze i w lepszym stanie, tak czy siak prasy w tym przedziale cenowym nie są jakoś szczególnie skomplikowane i co za tym idzie są mało awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A jak z dobijaniem rolek, w tych prasach. Zmienno komorowa to powinno być super ale inne zmienno komorowe kosztują duuuzo, a te w takiej cenie. Co do napraw to się nie boję bo to proste konstrukcje. Chodzi mi głównie, tak jak wyżej pisałem aby nie stawała słoma w prasie i żeby dobrze zbijała. Ten znajmoy jak prasuje wlcową to w suchą słomę nigdy mi nie jedzie, mówi że jak chciałbym sieczkę to jedzie a jak chcesz słomę to poczekaj do rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bopietras    3

mam walcowego claasa 44ktory ma karbowane walce i sam wiem ze jezeli sloma jest mega sucha i juz troche struchlala to na przejezdzie z pokosa na pokos kiedy bela kreci sie na pusto a jest juz ubita potrafi stanac. Zdarza sie to naprawde rzadko dzieki nagarniaczowi i walcom karbowanym. Ale mialem przyjemnosc belowania welgerem rp 12 to powiem ze masakra do puki nie bylo rosy do puty nie szlo dobic bele. Nie wiem czy to polecac moim zdaniem claas mi pasuje bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Walcowej nie kupię, jedyne co to pozostaje mi ta pasaowa ( ze względu na stosunek ceny do stanu maszyny). Fajny jest ten JD 550 ale trzeba troche dołożyć do 10 tys. Widziałem inne tzn Rivierre Casalis RC 125, Hesston 5670, 5540. Ma ktoś taką prasę? Jak się sprawuje w słomie? Jak wyglada awaryjność i dostęp do części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Może jeszcze odpoczywają po żniwach:) A tak serio to niech jakiś uzytkownik innch pasówek coś napisze. JD to raczej nie kupię bo tak naprawdę to nie oplaca mi się na 20h więcej niż 10 tys za prasę. Tych rolek nie ma aż tak dużo. Ale jak się ma swoje to się ma i nie prosi, no i może coś po sąsiadach zarobi albo słomę zbierze, to już tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

W Galerii w wyszukiwarce wpisz 5670, znajdziesz kilka osób które mają takie prasy. Ogólnie bardzo dobre prasy tylko jest mała wada wąski podbieracz. Pod względem zgniotu beli wszystkie okoliczne Sipmy zostają daleko w tyle, kolejna plus to zmienna komora, czyli robisz bele o takiej średnicy jaką potrzebujesz. Kupując ten model, warto wziąć z "H" lub "auto" na końcu czyli hydraulicznym dociskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dziękuję, wsumie od tego moglem zacząć czyli od wyszukiwarki:) Co do podbieracza to można zamontować 2 gwiazdy i powinno być ok. Nie wiem po co robią takie podbieracze, tak samo w zwykkłej kostce claasa znajomy ma taki mały podbieracz ze z bizona to się ledwo mieści, a jak już więcej słomy to zostawia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Witam

 

Zna ktos wymiary dlugosc x szerokosc x wysokosc i wage prasy jd 550 z szerokim podbieraczem, bylbym wdzieczny za informacje na ten temat bo cos nie moge znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

witam czy istnieje moze strona gdzie beda pelne specyfikacje roznych pras?? glownie chodzi mi o zapotrzebowanie na moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

A teraz ja, mam na razie prasę morra 1200 (odpowiednik krone 125) i ciągnik daje radę tylko wkurza mnie jej głośna praca, wąski podbieracz, no i pojedynczy sznurek, ogólnie prasa dobra do słomy i do c-360 bo można poszaleć, na początek to można na 3 zwijać pokosy ( u mnie 2,3 pokosy od kombajnu zawsze są w jeden zgrabywane), a potem to już 2 (choć radzę na 2 od początku jeździć) na koniec redukcja 1 i c-360 takie bale kręcę że szpikulca o średnicy max 5cm nie wbiję, a jak chcę cofnąć z dobitym balotem to trzeba wałek wyłączyć bo dławi. Bala w żaden sposób nie da się zniekształcić, próbowałem renówką chwytakiem chociaż przygnieść to nie da rady. Teraz bym potrzebował prasy takiej która by miała siatkę albo podwójny sznurek ( to wszystko uruchamiane z kabiny) jakiś hederek z 2m, 120x120cm stała, no może rotor a to wszystko do skromnych 72KM 4x4 no może ciut więcej zależy czy nie opylimy ale do 80KM max. Cenowo to im taniej tym lepiej. Słomy to z 100 bali, siana z 50 bali i sianokiszonki około 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj