ozzy321

Kopiec do przechowywania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ozzy321    5

Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137
Napisano (edytowany)

Na przymrozki dobre, ale na spore mrozy z wiatrami o d*pę rozbić, jak były mrozy porządne, to słoma - ziemia  + słoma - ziemia i jeszcze czasem coś na to. Samo nakrycie to jeszcze pikuś, tylko to miało wytworzyć taki termos z jednakową temperaturą, drugą warstwę nakrywało się jak pierwsza porządnie zmarzła.

Edytowano przez Desperado
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
ozzy321 napisał:

Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?

nie polecam folia plandeka nie przepuszcza pary zapocą Ci się i zgnija tak jak kolega pisal wyżej na przymrozki i na chwilę to ok pomysł ale nie na całą zime

  • Like 3

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Od kilku lat przykrywamy folia i żadnego problemu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5
6 minut temu, Bartek933 napisał:

Od kilku lat przykrywamy folia i żadnego problemu

A słomę luzem rozkładacie i ziemie dajecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U mnie robię tak że słoma luźno i folia czarna . Ziemniaki zaparuja po czasie to zmieniam słomę na suchą przed zimą  do -20 daje radę. . Teraz przechowalnia postawiona to bajka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205

Najwiecej negatywnych opini wystawiaja ci co nigdy tak nie przechowali. Co roku tak przechowuje przez zime. Kopiec formowany tak ze kipruje na tył przyczepy 8 ton , potem troche porownam turem zeby grzbiet byl równy.  Rozkladam tak ze 40 cm slomy z bel okraglych. Na to idzie folia pryzmowa.  Na jesieni jak jest ladna pogoda i wiaterek to odkrywam folie zeby przesuszalo slome. A jak zapowiadaja mrozy to na folie dokladam plandeke reklamowa i dobrze obciążam zeby wiatr nie zwiał.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
21 godzin temu, ozzy321 napisał:

A słomę luzem rozkładacie i ziemie dajecie??

słoma, włóknina, folia 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137
7 godzin temu, malorolny121 napisał:

Najwiecej negatywnych opini wystawiaja ci co nigdy tak nie przechowali. Co roku tak przechowuje przez zime. Kopiec formowany tak ze kipruje na tył przyczepy 8 ton , potem troche porownam turem zeby grzbiet byl równy.  Rozkladam tak ze 40 cm slomy z bel okraglych. Na to idzie folia pryzmowa.  Na jesieni jak jest ladna pogoda i wiaterek to odkrywam folie zeby przesuszalo slome. A jak zapowiadaja mrozy to na folie dokladam plandeke reklamowa i dobrze obciążam zeby wiatr nie zwiał.  

Co ty wiesz w nogach śpisz, przeżyłeś mrozy po 30 kilka stopni? zagwarantujesz że takich nigdy nie będzie na tej szerokości geograficznej, bo ja nie, nie tak daleko od polskiej granicy w tym roku takie mrozy były.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

to już nie lepszy fliz jest od folii? przepuszcza powietrze i wodę ale przy odpowiednim spadku to słoma max 5cm przyjmie wody ale zaraz odda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pasio
      Witam!!
       
      Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
    • Przez shiftman
      Witam. Czy sadził ktoś z was ziemniaki po kukurydzy pryskanej mezotrionem? W etykiecie tego nie zalecają. W umnie w samym listopadzie już prawie 80l a poprzednie miesiące też dosyć duże opady. Stosowana będzie głęboka orka na zimę końcem miesiąca. Może wystąpić jakieś fito
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj