Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?

Opublikowano (edytowane)

Na przymrozki dobre, ale na spore mrozy z wiatrami o d*pę rozbić, jak były mrozy porządne, to słoma - ziemia  + słoma - ziemia i jeszcze czasem coś na to. Samo nakrycie to jeszcze pikuś, tylko to miało wytworzyć taki termos z jednakową temperaturą, drugą warstwę nakrywało się jak pierwsza porządnie zmarzła.

Edytowane przez Desperado
  • Like 1
Opublikowano
ozzy321 napisał:

Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?

nie polecam folia plandeka nie przepuszcza pary zapocą Ci się i zgnija tak jak kolega pisal wyżej na przymrozki i na chwilę to ok pomysł ale nie na całą zime

  • Like 3
Opublikowano

Najwiecej negatywnych opini wystawiaja ci co nigdy tak nie przechowali. Co roku tak przechowuje przez zime. Kopiec formowany tak ze kipruje na tył przyczepy 8 ton , potem troche porownam turem zeby grzbiet byl równy.  Rozkladam tak ze 40 cm slomy z bel okraglych. Na to idzie folia pryzmowa.  Na jesieni jak jest ladna pogoda i wiaterek to odkrywam folie zeby przesuszalo slome. A jak zapowiadaja mrozy to na folie dokladam plandeke reklamowa i dobrze obciążam zeby wiatr nie zwiał.  

Opublikowano
7 godzin temu, malorolny121 napisał:

Najwiecej negatywnych opini wystawiaja ci co nigdy tak nie przechowali. Co roku tak przechowuje przez zime. Kopiec formowany tak ze kipruje na tył przyczepy 8 ton , potem troche porownam turem zeby grzbiet byl równy.  Rozkladam tak ze 40 cm slomy z bel okraglych. Na to idzie folia pryzmowa.  Na jesieni jak jest ladna pogoda i wiaterek to odkrywam folie zeby przesuszalo slome. A jak zapowiadaja mrozy to na folie dokladam plandeke reklamowa i dobrze obciążam zeby wiatr nie zwiał.  

Co ty wiesz w nogach śpisz, przeżyłeś mrozy po 30 kilka stopni? zagwarantujesz że takich nigdy nie będzie na tej szerokości geograficznej, bo ja nie, nie tak daleko od polskiej granicy w tym roku takie mrozy były.

  • Confused 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez panRys87
      Witam, mam pytanie czy jest jeszcze możliwość, poza ręcznym usuwaniem, pozbycia się komosy w ziemniaku. Aktualnie zaczynają się pomału pokazywać miejscami kwiaty. Odbiła mi ta Lebioda i trochę jej jest. Czy można jeszcze zrobić zabieg rimsulfuronem? Na mistral to chyba za późno już.
    • Gość
      Przez Gość
      Dzień dobry.  Czy posiada ktoś z Państwa sadzarke hassia kompakt lub wie jak ja ustawić? A może ma instrukcje? Niemiec od którego ją kupiłem pomógł ustawić to co na zdjeciu. Jednak przy sadzeniu raz ziemniaki są posadzone bliżej, dalej lub jest kilka na raz.

    • Przez treker99
      Witam, czy ktoś na forum uprawia ziemniaka odmianę stokrotka z pmhz? 
      Jak plonuje ta odmiana? Jak wygląda?  Czy jest podatna na choroby? W internecie mało jest informacji na jej temat. 
    • Przez pasio
      Witam!!
       
      Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Gość
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v