Kustosz

Members
  • Ilość treści

    169
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kustosz

  1. Kustosz

    Byki na eksport

    Witam. Zamierzamy zacząć sprzedawać bydło na eksport. Czy ktoś mi może wytłumaczyć jakie dokumenty są potrzebne, czy cielęta muszą być czysto rasowe i mieć papiery potwierdzające to. Po prostu chcę by ktoś mi wytłumaczył co potrzebuję by odsadek zakupiony prze zemnie mógł w przyszłości iść na eksport.
  2. To zgadzasz się ze mną czy nie, bo nie rozumiem wypowiedzi. Nie kalibrowałeś nigdy na przebitkę?
  3. A od kiedy w aresie 836 była 2, tam siedzi DT3.
  4. Co ty piepszysz chłopakowi za głupoty, te skrzynie kalibruje się tak samo jak te gdzie reduktor jest na guzik, tylko tu przy kalibracji nie wciskasz guzika, a robisz przebitkę.
  5. Wiem, bo ty masz chyba 600, a tak w ogóle napisałem "Jak jest..."
  6. Jak jest automatyczny to jest jeszcze możliwość ustawienia wykorzystując czujnik zużycia hamulca.
  7. Tak ona nie jest wstrzelona w otwór. Najlepiej to jest zwalić prawą pokrywę i wtedy ładnie ustawisz luz.
  8. To co lepiej byłoby skorzystać z premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej? Co wtedy jeśli brat jest młodym rolnikiem i musi pozostać na krus'e?
  9. Cześć. Zamierzamy kupić siewnik punktowy z dofinansowania na modernizację do gospodarstwa brata, który jest młodym rolnikiem i prowadzi gospodarstwo na VAT'e. Ja natomiast prowadzę firmę usługową. Czy jest możliwość żebym prowadził usługi siewu jego siewnikiem i żeby było to zgodne z przepisami podatkowymi i czy maszyna z modernizacji wyklucza ją z usług?
  10. jak ma 2 półbiegi to jest TWINSHIFT, a jak 4 to QUADROSHIFT
  11. Mam firmę usługową i jestem czynnym płatnikiem podatku vat. Czy mogę prowadzić usługi maszynami którymi właścicielem jest brat lub tata i co z maszynami wziętymi na prow? Dodam, że brat prowadzi gospodarstwo które jest na vat'e, a tata jest na ryczałcie.
  12. Brak oprogramowania będzie powodował czarny ekran, ale podświetlenie to nie jestem pewny.
  13. Jak ma zasilania i masę to jedynie pozostaje próba ponownego zaprogramowania.
  14. Uszkodzenia tego czujnika często wynikają przez brak spuszczania osadów z zbiorników, jest jeszcze możliwość przeniesienia go.
  15. Tu nie kalibrujesz sprzęgła, jedynie możesz wyregulować czujnik.
  16. Tam nie ma czujnika tylko w momencie włączenia napędu idzie info do wyświetlacza o uaktywnieniu napędu. Tam w tym panelu napewno nie stykają dobrze piny od żarówki.
  17. Te przyciski nie są 0-1, tylko na podwójnym oporniku, tj. jak nie jest wciśnięty to ma mieć 510 ohm, a po wciśnięciu chyba 210 ohm.
  18. Czerwony klawisz jest zwarty i jeśli go wciskasz rozwierasz układ. Więc jeśli jest przerwa w wiązce lub klawisz się uszkodził sterownik widzi jakby stale był wciśnięty i nie pozwoli uruchomić wałka.
  19. Klawisz na błotniku lub wiązka w błotnikach.
  20. Kustosz

    Claas ARES

    Jak nie masz takiego płaskiego gniazda z zieloną zatyczką to raczej nie masz hydraulicznych hamulców, bo jeśli ciągnik był w nie wyposażony to nie miał nigdy zaślepionych gniazd. Żeby uzbroić taki ciągnik to musisz dołożyć specjalny blok priorytetowy i zawór. Ogólnie drogi gips.
  21. Jak się wepniesz przed hydrauliką to będziesz przed zaworem ograniczającym ciśnienie, bo z tego co pamiętam to znajduje się on w segmencie z rozdzielaczami.
  22. Te ciągniki są tak zrobione, że jakbyś miał zepsuć coś to tego poprostu nie zrobisz, czyli jak jakaś funkcja jest możliwa do wykonania to używając nie zepsujesz niczego.
  23. Nie do tego rolnika.
  24. Widać kolego jakie masz pojęcie o mechanice. Po pierwsze, nie znam żadnego innego prywatnego warsztatu, który posiada płuczkę do układu paliwowego, a po drugie jak nie wiesz w jakich układach nie można płukać to narobisz sobie szkody i kosztów. Np. silniki koncernu CNH z układem paliwowym BOSCH zbytnio nie reagują na te płyny, a sam układ oczyszczania spalin może ulec uszkodzeniu, ponieważ powierzchnie czujników NOx pokryte powłoką porcelanową ulegają uszkodzeniu. Natomiast, DENSO znane z silników JD jest dobrym układem paliwowym, ale bardzo wrażliwym na złej jakości paliwo i tutaj nawet producent przewiduje płukanie układu chyba co 3tyś godz. pracy silnika. Sam ostatnio podniosłem do życia taki motorek po tym jak gość zatankował paliwo z resztkami oprysku w bańce. Gro ludzi nie wie ile kosztuje brak wiedzy, a wystarczy by serwis lub ktoś kto się zna wykonał taką usługę, przez jakąś godzinę i ciągnik jedzie dalej. A tak zamiast zapłacić 400-500zł za usługę to zapłacisz 6 końcówek wtryskiwaczy po jakieś 500-600zł + robota za wyjęci i włożenie wtrysków + jak się spiepszy jakiś wspominany czujnik i robi się kilka ładnych tyś. zł.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj