kamil16251290

Members
  • Ilość treści

    6709
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez kamil16251290

  1. Poszerzenia są na równo gdy są szerokie koła w standardowym rozstawie. Gdy klient kupi koła wąskie i standardowe to wtedy poszerzenia się zostawia. Gdy są tylko wąskie koła to poszerzenia według sugestii klienta się zdejmuje.
  2. Nic nie koliduje, jak potrzebujesz to używasz jednej albo drugiej.
  3. @slawek_82 przecinasz tekalana chociażby tapeciakiem, byleby prosto a nie po skosie i wpinasz trójnik, szybki montaż. http://roltechnik.pl/ . Zadzwoń do nich może będą mieć od razu zestaw dopasowany do Twojego JD. Ja od nich montuje pneumatyki w ciągnikach przy których pracuje i m.in. takie doposażenia pneumatyki na jednoobwodową.
  4. Umiejscowisz to gdzie chcesz, ważne podłączenie jest. W załączniku przesyłam instrukcje montażu. Co prawda od innego ciągnika ale zasada jest taka sama. TSA2495 Instrukcja montażu układu jednoobwodowego Kubota M5 do układu Tietjen.pdf
  5. https://sklep.mizar.com.pl/zestaw-doposazenia-jednoprzewodowy-przerobka-hamulcow-dwuprzewodowych-na-hamulce-jednoprzewodowe-p-42015.html Montujesz w ciągniku taki zestaw. Przeróbka polega na tym że przecinasz przewód pneunatyczny od gniazda żółtego i czerwonego, prawdopodobnie tekalan, wstawiasz trójniki i z tych trójników podpinasz się do odpowiednich złączy przy zaworze który jest w zestawie. Z trzeciego złącza przy zaworze robi się wtedy złącze do hamulcy jednoobwodowych. Instrukcja które złącze do którego powinna być w zestawie. Musisz tylko zwrócić uwagę jakie przekroje przewodów masz w ciągniku żeby trójniki pasowały.
  6. Oczywiście że tak. Kwestia tylko prawidłowego podłączenia.
  7. Najprawdopodobniej z Neptuna chociaż my go na takich już kupiliśmy.
  8. A podnośnik lub hydraulika zewnetrzna działa?
  9. Mam starego 306 a po za tym zawodowo zakładam ładowacze czołowe więc wiem jak to się podłącza. Tak jak masz podłączone teraz na zdjęciu to dzielisz ciśnienie miedzy hydraulike zewnętrzną i podnośnik a rozdzielacz ładowacza i w efekcie nie będzie działać prawidłowo i to i to.
  10. Na zdjęciu rozdzielacza ciagnika widzisz szarą rurkę oznaczoną literką P co oznacza zasilanie z pompy. Wywal ten trójnik i do tej rurki podłącz rozdzielacz ładowacza w wyjście oznaczone P jak oznaczyłem na zdjęciu. Ta szara rurka idzie ogółem do lewej strony ciągnika do rozdzielacza hamulcy hydraulicznych i możesz ją całkowicie wywalić i tam podłączyć zasilanie rozdzielacza ładowacza. W miejscu odkręcenia metalowej rurki podłącz przewód hydrauliczny z rozdzielacza ładowacza oznaczony cyfrą 1. To się nazywa powrót do obiegu pod ciśnieniem. Oznaczenia T na obu zdjęciach oznaczają wolny spływ oleju bez ciśnienia do zbiornika hydraulicznego.
  11. Nie mam pojęcia. Prawdopodobnie wolny spływ oleju z dzielnika strumienia od 3 sekcji lub może spływ oleju żeby wyrównać poziomowanie hydrauliczne. Będę miał ładowacz na wglądzie to sprawdzę bo nigdy tego tematu nie zgłębiałem.
  12. Nie, oba muszą być podłączone bo to wolny spływ od sterowania joystickiem.
  13. Zapomniałem o nim. Też wolny spływ oleju do skrzyni.
  14. To rozdzielacz pod hydrauliczny joystick. Patrząc jak na foto to po lewo na dole to zasilanie. Wyjście "b1" z zaworem jest do podłączenie amortyzatora gazowego. Zakładając na " b1" trójnik i zakładając takie specjalne nyple na "a1, a2, b2 " można tu też podłączyć przedniego tuza I parę wyjść hydraulicznych. Wyjście to na rurce to powrót oleju do obiegu. Wyjście oznaczone T oznacza wolny spływ oleju do skrzyni. Jeśli posiadasz joystick hydrauliczny to on powinien mieć swoje oznaczenia pod spodem " T, P, 1, 2, 3, 4, 5" i należy podlaczyc to tak samo jak z oznaczeniami na rozdzielaczu. Piszę to wszystko na podstawie doświadczenia z ładowaczami Mx i w nich do podłączenia joysticka z rozdzielaczem służą przewody tekalan i każdy z nich jest oznaczony literką bądź cyferką w zależności od miejsca gdzie ma być przykręcony.
  15. kamil16251290

    Claas Mercator 75

    Nie, w tym kombajnie nie trzeba stać w trakcie koszenia to wysokość kabiny jest ok.
  16. kamil16251290

    Claas Mercator 75

    @Grzechooo tak, kombajn cały czas jest. Zrobię zdjęcie ale pojutrze dopiero gdy będę na wsi. Ten schowek po prawej wyciąłem a z lewej przy dźwigniach zrobiłem skos żeby wygodnie było wsiadać. Możesz też przerobić drzwi żeby były w miejscu tej trójkątnej szyby z przodu na lewym boku kabiny.
  17. Płaszcz aparatu wysiewającego lub po prostu aparat wysiewający.
  18. Będą pasowały. Jeszcze w komplecie powinieneś mieć pręt gwintowany i kątownik żeby je umocować do cokołu na ciągniku.
  19. Zestaw z linku jest ok. Jednym wyjściem w zaworze wpina się poprzez trójnik w przewód od czerwonego gniazda A drugim wyjściem, też trójnikiem podłącza się w przewód od żółtego gniazda i trzecim wyjściem mamy już wyjściem do czarnego gniazda . Kwestia tylko żeby złączki i trójniki były na ten sam rozmiar przewodu tekalan jak w ciągniku.
  20. Prędzej jest to takie stare myślenie że takie pracę trzeba wykonać małym ciągnikiem. Tu nie dość że spale paliwa mniej niż np c-360 to jeszcze pracuje w komfortowych warunkach, słuchając sobie radia w umiarkowanej ciszy. Droższe by było utrzymanie trzeciego małego ciągnika który by robił tylko jedną taką pracę.
  21. Wysokości ma około 260cm. W 2009r kosztował 45tys z ładowaczem. Do wozu paszowego to dobry ciągnik choć wszystko zależy kto ile mocy potrzebuje. Sprzęgło wom na oddzielnej dźwigni, ogółem załączanie wom odbywa się za pomocą tarczek, prostota naprawy tego jest No i oszczedny w spalaniu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj