MichalUrbaniak

Herbicydy doglebowe a sucha gleba

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak w temacie zasiałem marchew i pietruszkę i mam zamiar potraktować glebę Afalonem Dyspersyjnym. Niestety słońce i wiatr robi swoje. Na etykiecie pisze że stosować na wilgotną ziemie. I tu pytanie jak to ugryźć. Pryskać teraz czy czekać na deszczyk, a może wilgoć z porannej rosy jest wystarczająca. Najgorsze że trzeba zastosować 3 dni po siewie, albo czekać do odpowiedniej fazy wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

jak masz blisko pole to pryskaj na dwa razy - pół dawki raz, i zaraz drugi raz kolejne pół dawki, lepiej na wieczór stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Afalon można stosować do 10 dni po siewie, więc jeszcze zdążysz wykonać zabieg. Ja u siebie stosuję Afalon w mieszaninie z Racer 250 EC tylko ze wtedy trzeba wykonać zabieg do 5 dni po siewie.

Edytowano przez Dzientki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

to znaczy, że lejesz do opryskiwacza pół dawki oprysku i cały zbiornik wody, pryskasz i jak skończyszsz to szybciutko nalewasz drugi zbiornik wody i drugą połowe oprysku.

w suchych latach tak pryskaliśmy dualem gold fasole po zasianiu, aby gleba była choć troche wilgotna, bo taki jest wymóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jest to jakieś wyjscie z sytuacji. mam tego jakieś pół hektara więc wystarczylo by po prostu 2 razy przejechać i jednym zbiornikiem to opanować. Jeżeli ktoś ma inne pomysły bardzo bym prosił o podpowiedź jak to rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

jeśli jest to tak mały areał to jest inna opcja.

wieczorem pierwszym razem lecisz samą wodą, pomalutku i nastawiasz takie ciśnienie, aby końcówki nie pyliły, tylko puszczały duże krople (u mnie wystarczy dać na regulatorze mniejsze ciśnienie oraz mniej obrotów na wałku), no i drugim razem pryskasz tak, jak robisz to zawsze. jeśli nawet złapie cię noc, to masz ścieżki z poprzedniego przejazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Alucard
      Porozmawiajmy o pielęgnacji pszenicy.
       
      Moje pytanie brzmi: Jakich herbicydów używacie po siewie w tym sezonie?
    • Przez PSOR
      Nowy sezon nadchodzi. Przygotowując się do pracy ze środkami ochrony roślin pamiętaj, aby wpłukać opakowania po wykorzystanym środku. Dlaczego?

      Nawet do 5% środka ochrony roślin osadza się na ściankach opakowania. Opłaca się to wykorzystać! Dlatego, zanim oddasz opakowanie do sklepu, dokładnie je wypłucz. 

      Trzykrotnie wypłukanie opakowania zwróć do sklepu, w którym kupujesz środki ochrony roślin. Sprzedawca zobowiązany jest prawnie do odbioru opakowań i przekazania ich firmie przetwarzającej odpady po substancjach niebezpiecznych. W ten sposób masz pewność, że opakowania zostaną odpowiednio zagospodarowane, a odzyskane surowce zostaną użyte do wyrobu produktów nie mających styczności m.in. z żywnością.

      W jaki sposób płukać opakowania? Obejrzyj nasz film instruktażowy:
      https://youtu.be/BWOi93O3log
    • Przez warchest
      sprzedam sucha kukurydze 80 zł metr czyli 100 kg workowana woj mazowieckie  info pw
    • Przez warchest
      Sprzedam pszenna słome w małych kostkach z pod dachu ok 300 szt cena 4,5 zł szt woj mazowieckie nr tel 728 381 453
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj