Polecane posty

Alucard    0

Porozmawiajmy o pielęgnacji pszenicy.

Moje pytanie brzmi: Jakich herbicydów używacie po siewie w tym sezonie?

ja stosowałem w tamtym roku boxer jak miala 2 listki pszenica i ja miotły nie miałem w przeciwieństwie do tych co pryskali na wione np huzar.w tym roku tez bede stosował boxer

ja stosowaniem ekspert met. Byłem zadowolony, na wiosnę była poprawka na dwuliscienne. W tym roku kusi mnie zastowac Bizon, ktos ma z nim jakies doswiadczenie?

Wiadomość z agroFakt.pl

Mam problem. Zdjęcia w załączniku. Radziłam się wielu osób, ale różne odpowiedzi usłyszałam, może ktoś z Was zechce wyrazić opinię? Oczywiście ja mam swoją tezę.
7 przypadków w 7 różnych odmianach, u różnych ludzi, 5 pszenic i 2 pszenzyta, zdjęcia sprzed tygodnia. Różne przedplony, stanowiska, odmiany, nawożenie. W jednym przypadku na oborniku.
Oczywiście choroby grzybowe można zdyskfalifikować, nie ten czas, nie takie objawy. Więc co? O co jeszcze nie zapytałam moich farmerów? Gdzie leży błąd? Agrotechnika? Za głęboki siew? Help...

post-19912-0-60438600-1477396085_thumb.jpg

post-19912-0-77999200-1477396099_thumb.jpg

post-19912-0-13198800-1477396143_thumb.jpg

post-19912-0-18851300-1477396154_thumb.jpg

post-19912-0-86827700-1477396166_thumb.jpg

Edytowano przez KamillaDeMon

major_89    36

A dlaczego dyskwalifikujesz choroby grzybowe?  Większość zapraw nasiennych nie obejmuję swoim działaniem takich chorób jak Rynchosporioza, septoriaza paskowana , mączniak. A choroby te występują zarówno jesienią jak i wiosną. W tym czasie objawy mogą być całkowicie nie specyficzne. 

Nie stanowią zbyt wielkiej szkodliwości gospodarczej tak więc często nawet nie zwraca się na nie uwagi w okresie jesieni. Więc problem wielu osobom jest obcy. 

Teraz i tak pozamiatane,  warunki nie pozwalają. Ale założył bym się o 12 letnie Johnnie Walker Black  że wystarczyło by 125 g propikonazolu na ha + jakaś odżywka fosforowa a temat by rozwiązało. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PSOR
      Nowy sezon nadchodzi. Przygotowując się do pracy ze środkami ochrony roślin pamiętaj, aby wpłukać opakowania po wykorzystanym środku. Dlaczego?

Nawet do 5% środka ochrony roślin osadza się na ściankach opakowania. Opłaca się to wykorzystać! Dlatego, zanim oddasz opakowanie do sklepu, dokładnie je wypłucz. 

Trzykrotnie wypłukanie opakowania zwróć do sklepu, w którym kupujesz środki ochrony roślin. Sprzedawca zobowiązany jest prawnie do odbioru opakowań i przekazania ich firmie przetwarzającej odpady po substancjach niebezpiecznych. W ten sposób masz pewność, że opakowania zostaną odpowiednio zagospodarowane, a odzyskane surowce zostaną użyte do wyrobu produktów nie mających styczności m.in. z żywnością.

W jaki sposób płukać opakowania? Obejrzyj nasz film instruktażowy:
      https://youtu.be/BWOi93O3log
    • Przez Alucard
      Witam. Chciałbym zapytać się Was o pielęgnację kostrzewy czerwonej, a ściślej, jakie środki na jednoliścienne i dwuliścienne byście polecili?

Odmiana którą posiadam to Adio.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez macieken
      Cześć! 
      Wystartowaliśmy z fajnym konkursem wideo, gdzie do wygrania są ekstra nagrody od BASF, m.in. profesjonalny dron i kamera GoPro! 
      Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym należy nagrać krótki filmik, w którym pokażesz swoje przygotowanie do sezonu. 
      Ten etap trwa tylko do 15.04, więc warto się pospieszyć. Liczy się kreatywne podejście do tematu. 
      Na swoim filmie możesz pokazać, przykładowo:
      Przygotowanie parku maszyn: przegląd, umyte ciągniki, opryskiwacze itp. czekające na wyjazd w pole. Usprawnienia wprowadzone w gospodarstwie: nowe lub wyremontowane maszyny, budynki itp. Stan pola, warunki pogodowe i oznaki nadejścia wiosny. Stan przezimowania roślin i start ich wegetacji po zimie. Badanie zasobności gleby w minerały. Prowadzenie monitoringu szkodników i chorób zbóż. Swoją chęć i gotowość do startu pracy!  

Autorzy aż 15 najlepszych filmów przechodzą do etapu drugiego i otrzymują od BASF zestaw testowy fungicydów (Duett® Star 334 SE – 5l i Priaxor® - 5 l)! Środki trzeba przetestować swoim polu wykonując zabiegi T1 (faza rozwojowa zbóż BBCH 31-32 -Duett® Star 334 S) i T2/T3 (faza rozwojowa zbóż BBCH 37-65 - Priaxor®).
      Podczas testów trzeba zrobić serię trzech filmików:
      1.            z zabiegu T2/T3,
      2.            pokazujący stan upraw 30 dni po zabiegu,
      3.            przedstawiający żniwa, plon i opinię o produkcie.
      Więcej informacji na stronie konkursu: https://www.agrofoto.pl/forum/konkurs-filmowy-priaxor i w regulaminie.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.