Skocz do zawartości


Teraz przy kłótniach Zetor/ursus vs reszta świata trzeba będzie stać w rozkroku

  • Like 18
  • Thanks 1



Rekomendowane komentarze

3 godziny temu, daron64 napisał(a):

Już przy bizonie pisałem - nie kupię już nic zaniedbanego. Nic "do poprawy". Potem kupiłem tego casea. 😅 No ale też parę razy pisałem - tak stare, to się zawsze wszystko może sp***dolic. 

Ty, no z tego co robiłem, to raczej nie było nic ntak ewidentnie z moiej winy. Ok - ten przód to można podciągnąć pod moje zaniedbanie, bo nie sprawdzilem tam dobrze

Ta głową to chyba najbardziej. Człowiek już tylko wypatruje, co się sp***doli nastepne

A druga sprawa, że weź go teraz sprzedaj. Bo to taka niekończąca się opowieść - a to zrobię i wtedy tylko tamto zostanie, ale w międzyczasie wyskoczy coś innego, tamto się przeciąga, kumuluje się to i tak cały czas w d*pie

Z zewnątrz, to go dobrze wymyć i źle nie wygląda. W srodku dojebane ta tapicerka/brak

Kiedyś mój sp sąsiad powiedział,,jak ktoś ma pecha to cegła na łeb w drewnianym kościele spadnie,  🤦

Daj do serwisu co kolwiek i wychodzą kosmos ceny, serwis da części z półki z oryginału bo im się szukać nie zechce i wychodzi jak wychodzi bo np głupia uszczelka czy uszczelniacz z oryginału 500 a zamiennik 30 albo 100 + roboczogodziny i masz kwotę w dziesiątkach tys. 

Taki jutuber jeden kupił niby bardzo ładny kombajn, pisał że dał 150 , z wyglądu fakt ładny, ale jak oddał na serwis który naprawia zielone i też filmy nagrywa, to wyszło że poszła ponad kolejna stówa i kombajn 30 letni wyszedł tyle że by kupił 10 latka dwa razy wydajniejszego i teoretycznie mniej wywalonego. 

U Darka też jak podliczy koszty to wyjdzie tak że by kupił z 10 lat młodszy 

  • Like 1
2 godziny temu, Uziu92 napisał(a):

U Darka też jak podliczy koszty to wyjdzie tak że by kupił z 10 lat młodszy 

tylko że w momencie zakupu tego młodszego i lepszego , trzeba byłoby mieć już odłożoną tą kwote powiększona o koszty napraw które rozkładają sie i tak w czasie 

2 godziny temu, Uziu92 napisał(a):

Daj do serwisu co kolwiek i wychodzą kosmos ceny, serwis da części z półki z oryginału bo im się szukać nie zechce i wychodzi jak wychodzi bo np głupia uszczelka czy uszczelniacz z oryginału 500 a zamiennik 30 albo 100 + roboczogodziny i masz kwotę w dziesiątkach tys. 

 

zależy co i jak warto robić , W białym serwis pił i kosiarek Amah 100zł/h dlatego samemu sie robi dla siebie , serwis myjek 75/h i 70 diagnoza/oględziny nawet jak klient przywiezie i zrezygnuje z naprawy , z elektronarzedziami nie wiem choć pare wypożyczalni z serwisami jest

2 godziny temu, Uziu92 napisał(a):

Daj do serwisu co kolwiek i wychodzą kosmos ceny, serwis da części z półki z oryginału bo im się szukać nie zechce i wychodzi jak wychodzi bo np głupia uszczelka czy uszczelniacz z oryginału 500 a zamiennik 30 albo 100 + roboczogodziny i masz kwotę w dziesiątkach tys. 

Taki jutuber jeden kupił niby bardzo ładny kombajn, pisał że dał 150 , z wyglądu fakt ładny, ale jak oddał na serwis który naprawia zielone i też filmy nagrywa, to wyszło że poszła ponad kolejna stówa i kombajn 30 letni wyszedł tyle że by kupił 10 latka dwa razy wydajniejszego i teoretycznie mniej wywalonego. 

U Darka też jak podliczy koszty to wyjdzie tak że by kupił z 10 lat młodszy 

kupisz 6-8 letni kombajn, dokumentacji nie ma, do elektroniki się nie podepniesz, pojedziesz do derwisu to za mniej niż 20 tys nawet filtrów nie wymienią, może lepiej za dwie stówki taki starszy mieć dobrze zrobiony

Godzinę temu, jahooo napisał(a):

kupisz 6-8 letni kombajn, dokumentacji nie ma, do elektroniki się nie podepniesz, pojedziesz do derwisu to za mniej niż 20 tys nawet filtrów nie wymienią, może lepiej za dwie stówki taki starszy mieć dobrze zrobiony

Są jeszcze stosunkowo młode maszyny z prostych serii kombajnów bez nadmiernej elektroniki, podobnie jak ciągniki. 

W dniu 6.06.2026 o 10:21, Ursusc385 napisał(a):

To że ktoś drogo zapłaci to nie znaczy że będzie dobrze zrobione. 

13 tys za uszczelke pod głowica, podziwiam 

28 tyś netto zapłaciłem za remont przodu, luzy i uszczelka pod głowicą, w tym 10 tyś za robociznę. Dlatego ide w oryginalne części bo na zamiennikach już sie mocno przejechałem i silnik w Cuminsie po 3 godzinach pracy stopiło tłoki  jeszcze raz robiłem, na oryginałach raptem 30% drożej ogólnie wyszło, zrobił 1000 godzin i sprzedałem ciagnik. 

 Ale żeby nie było to w Wierorybie sam robiłem przód 3 lata temu i 8 tyś same części wyszły, tuleje musiałem dorabiać  to drożej wyszły o 40% niż oryginał, bo sam materiał  900 zł na 1 sztukę tulei  zapłaciłem, za 6 cm  rury  mosiężnej  fi 180. Obrobienie pod tuleje 2 tyś netto 

10 godzin temu, jahooo napisał(a):

A stary nie działa, nie reaguje ?

Wskazówki ujebane, nie widać żeby środek się ruszał. Z tylu brak jednego trybu 

 

AI podpowiada, że to co opisałem, to rotacja w lewo. Oczywiście większość na necie nie ma opisanej rotacji. Ten, co mówiłem, że jest za 7stow ma opisana rotację w prawo.

Napisałem do jednego ze sprzedawców, a jutro cisnę z tą pompa, to na powrocie podpytam w sklepie.

Odpisali, że jedyne informacje u producenta, to średnica montażowa i zakres prędkości 😅

13 minut temu, daron64 napisał(a):

Wskazówki ujebane, nie widać żeby środek się ruszał. Z tylu brak jednego trybu 

 

AI podpowiada, że to co opisałem, to rotacja w lewo. Oczywiście większość na necie nie ma opisanej rotacji. Ten, co mówiłem, że jest za 7stow ma opisana rotację w prawo.

Napisałem do jednego ze sprzedawców, a jutro cisnę z tą pompa, to na powrocie podpytam w sklepie.

Odpisali, że jedyne informacje u producenta, to średnica montażowa i zakres prędkości 😅

https://farmeo.pl/traktometr-licznik-motogodzin-c-360-c-330-50657150-sensor-mila-p5375

prawe obroty

do 3p - lewe

mniej więcej oznacza to, że kierunek obrotów jest zgodny z kierunkiem wychylenia wskazówki na wskaźniku, bo układ przeniesienia napędu jest na sprzęgiełku magnetycznym a wskazówka hamowana jest odpowiednio wykalibrowaną spręzyną zegarową, tu przy wskazówce nie ma żadnej mechanicznej przekładni

Jebnę.

Poszedłem po 3h spytać jak tam sytuacja, czy jeszcze długo im zejdzie, żebym wiedział, jak sobie czas zaplanować. No i pan przyszedł i w skrócie powiedział, że nie mogą znalezc przyczyny. Pytam jak to się stało, że to przecież nowa pompa, to nie coś co chodziło x czasu i coś się zjebało, tylko to świeżo założona pompa od nich i od razu nie działa tak, jak powinna. To zaczął mówić teksty typu, że to przeróbka itd.

Na razie się k**wa powstrzymałem od komentarzy. Idę ochłonąć na kawę, ale możecie sobie wyobrazić mój poziom wkurwienia. 

 

Edytowane przez daron64
  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v