ilovemtz

MTZ 82 co na jego temat powiecie?

Polecane posty

seweryn20    825

I wydajności wstępnego cyklona. Ruski daszek jest kiepski.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Powód jest prosty. Wkład do filtra suchego kosztuje ponad 200 zł, nie ma zamienników(MF 16). Filtr MTZ wraz z przesyłką wyniesie mnie ok 150 zł i mam spokój na długi czas, wymieniam tylko olej. W moim pierwszym kombajnie też był mokry, ja robiłem nim przez 17 lat i było w porządku. A przede mną też ktoś robił ileś lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz. Potrzebujesz kupuj filtry ruskie są ok. nie ciekną, nie gniją, całkowicie rozbieralny i do kupienia siano czy plastikowe elementy bez problemu. 

Tylko jak napisałem w czapeczce jest filtr odśrodkowy wstępny który powinien najcięższe zanieczyszczenia wyrzucać  na zewnątrz. I to działa tak sobie. Od razu w nowej popraw dwa otwory w górnej części często mają zalewkę z tworzywa. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Powiem Wam, że w zeszłym roku w dobrym kurzu to się dziwiłem, że aż tak wywala tymi dziurami piach.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Gdybyś miał czopke choć by z 80-ki był byś zdziwiony jeszcze bardziej


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Wuj jak kupił miał zrobiony ssak z lampy, kawałka rury i siatki. A macie może doswiadczenia z metalowym oryginalnym cyklonem?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

planuje zwiekszyc gospodarstwo do 15ha i mysle nad jakims ciagnikiem,mtz 4x4.to dobry wybor? jakie spalanie bo slyszalem ze bardzo duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Nic prawdopodobnego. Spalanie jak najbardziej adekwatne do mocy. Mój pracował na 30ha i bylo ok. 3 lata temu zastąpił go 110konny Bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

planuje zwiekszyc gospodarstwo do 15ha i mysle nad jakims ciagnikiem,mtz 4x4.to dobry wybor? jakie spalanie bo slyszalem ze bardzo duze

To jeden z oszczędniejszych silników z tego okresu produkcji   i nie prawdą jest że dużo pali. Ktoś ci głupot naopowiadał.

Możesz kupować na takim areale będzie się jeszcze nudził.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

Pali tyle samo co szezdziesiatka. A potrafi o wiele wiecej


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

powaznie tyle co c360? nigdy swojego nie litrazowalem a sie zastanawiam czy do opryskow i nawozow wziasc c360 czy mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

U mnie 60-tka sieje nawóz i ciąga opryskiwacz (1700/15) , oszczędność w mtz-cie jest duża gdy pracujesz na obrotach silnika 1500-1650 ,po przekroczeniu tych obrotów ekonomia jest wywalana kominem.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

planuje zwiekszyc gospodarstwo do 15ha i mysle nad jakims ciagnikiem,mtz 4x4.to dobry wybor? jakie spalanie bo slyszalem ze bardzo duze

Powiem Ci tak, miałem taki sam dylemat. Obrabiam 17ha Mtz52+zetorek 3 cyl. Kupiłem ruska dwa lata temu, kiedyś miałem c360 i to jest niebo a ziemia pod względem uciągu a nawet komfortu. Spalanie napewno nie więcej jak 60ka bo i maszyny po niej ciąga tylko agregat trochę poszerzony i pługi 4 kupione. 60 była jedynie zwrotniejsza no ale 4x4 musi mieć więcej miejsca na obracanie. Zgadzam się z przedmówcą jak go nie przeciążasz to jest bardzo oszczędny, teraz to nawet z rotacyjną nim latam bo szybciej skoszę niż małym. Na takim areale bije na głowę ursusa60, nawet teraz jak mokro to ludzie topią się z opryskiwaczami a ja zapinam oprych do ruska i lecę na spokojnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

tak tylko pracując 360 to na starość głuchy bede.. na mtz wezmę tonę nawozu albo nawet półtorej a 360 500kg, kopałem buraki 360 na 1600 obr i mtz na 1200 i wom na 1000 to mtz spalił około 10 litrów więcej na ha ale szło szybciej i nie było problemu z ciągnięciem neptuna jak było mokro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jak spalił 10 więcej a szło szybciej to nie spalił więcej niż 60-tka.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Za niskie obroty też nie jest dobrze. Silnik ma na nich mały moment i próbując utrzymać zadane obroty pompa daje większą dawkę. 

Mtz nawet przy większych obrotach niż 1600-1800 względem konkurencji podobnej wiekowo wychodzi oszczędny. 

Zaleta dużo biegów. 60-ka tak na dobrą sprawę ma do pracy w polu tylko dwa i prędkość musisz regulować obrotami silnika. W ruskim biegów jest tyle że zawsze dobierzesz przy ekonomicznych obrotach silnika. Za 60-ke to dobry następca.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja mam c360 i od niedawna mtz 80, w sezonie to się zobaczy jakie będzie spalanie w takim zestawie jeden jak i drugi, sprzęty na razie będą takie same oprócz pługa.
z tego co zauważyłem mtz jest cichszy szybszy no i bez napędu radzi sobie dobrze , choć ze zbiornika trochę poleciało ale to z mojej winy pedal w podłogę ale później już na jakieś 1600-1800 obr/min i było lepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7
Napisano (edytowany)

mtz spali trochę więcej niż c360 ale w przeliczeniu na wykonaną pracę (nawet tą lekką) to nie ma co porównywać z 60..

z moich doświadczeń to najoszczędniejszym sprzętem był jumz.. z maszynami od 60 latał na każdym biegu a palił może tyle samo..

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jak np. MTZ 572 w pługach 3 Unia Grudziąc. Nic nie dymi w orce. Silnik chyba chodzi tylko na oparach.

Ilekroć ktoś mi mówi, że MTZ-y dużo palą, to na mojej twarzy pojawia się szyderczy uśmiech.  B)


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

A co powiecie o halasie w kabinie mtz-a bo slyszalem ze jest w miare cicho,nie to co c360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

U mnie jest ciszej, silnika to prawe nie słychać , trochę w moście tryby grają ale ten tym tak chyba ma , dodam że na razie nie mam podłogi wyłożonej tylko blacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Radia posłuchasz, przez telefon porozmawiasz. Dupska nie urywa ale w porównaniu do 60-ki jest ameryka.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popo1993    0
Napisano (edytowany)

A ja mam pytanie czy w 82 jest ciszej jak w zetorze z dużą kabina no. 7211

Edytowano przez Popo1993

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W mtz-cie z lat 90-tych na pewno nie. Mała seria zetora z tego okresu jest w środku cichsza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj