Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryski rzepaku i innych oleistych

8791 odpowiedzi na ten temat

#2301 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:30

Opryski rzepaku i innych oleistych 0.6 dursban ,0.1 cyperkil mozna mieszac z toprexem i odzywkami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryski rzepaku i innych oleistych Dzisiaj, 17:11
  •  

#2302 Share daniel373

daniel373

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:33

Opryski rzepaku i innych oleistych A jaka jest odpowiednia temperatura na stosowanie Toprexu

#2303 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:36

Opryski rzepaku i innych oleistych ja dziś zakupiłem caryxa i dodam do niego bulldock z pyrinexem. a odżywki (AminoMicro i siarczan magnezu) dam oddzielnie. tylko muszę jeszcze poczekać bo chowacza dzisiaj nie znalazłem. dodam że jesienią stosowałem tebu jako regulatora wzrostu. co do tych waszych kompozycji to ja nie mieszał bym trzech różnych środków owadobójczych z grzybobójczym i mikroelementami. jednak dla roślin rzepaku to duuży stres.
hoduję króliki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2304 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 21:39

Opryski rzepaku i innych oleistych galera 0.35 + leopard 1l + atpolan (olejan) 1 l można takie coś zastosować w jednym zabiegu ??? :/ bo termin goni nie za dużo leopardu i czy potrzebny w tej sytuacji olejan ??

#2305 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 kwiecień 2013 - 06:30

Naprawdę nie ma herbicydu który by zniszczył fiołka polnego w rzepaku .???

Właśnie toprex czy caryx ???
Kto stosował niech da znać... ;)
I co sądzicie o asahi...Warto go stosować...?

Stosowałem go w zeszłym roku. W porównaniu z kontrolą to rośliny były nieco grubsze, bardziej zielone i rozłożone. Nie atakowały go tak szkodniki bo miał mocniejszą łodygę. Tyle z moich obserwacji. No może ziarno było niewiele grubsze.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2306 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 07:57

Opryski rzepaku i innych oleistych Jak gołym okiem widzisz że ziarno grubsze to powinien być plon znacznie lepszy. Porównywałeś @master20002 to z tej strony?

w jakich proporcjach mieszacie ten dursban i cyperkil? Nie opłaca się jekchać samym Dursbanem tak jak miałem zamiar? Jeszcze jedno, czy te środki można podać razem z odżywką, siarczanem magnezu i Toprexem?

Kolego bierzesz etykiety środków patrzysz jaka jest zalecana dawka na chowacza i tyle lejesz....uniwersalny sposób na proporcję dowolnych insektycydów ;)
Ważna informacja to, że Dursban Delta (nie mylić z Dursbanem) nie można mieszać z borem jakiegokolwiek producenta. Nośnik w Delcie powoduje ścinanie się mieszaniny. Jest to nawet informacja producenta.
A ogólnie rzecz biorąc, to można mieszać fungicydy+insektycydy+mikro

galera 0.35 + leopard 1l + atpolan (olejan) 1 l można takie coś zastosować w jednym zabiegu ??? :/ bo termin goni nie za dużo leopardu i czy potrzebny w tej sytuacji olejan ??

Po krótce masz napisane 5 czy 6 postów wcześniej. Może trochę rozwinę. w Środkach typu Agil zaleca się odstęp min 3 dni. Galerę ze środkami typu Leopard, Targa czy z innej beczki Fusilade teoretycznie można mieszać i mieszają. Ja ze względu na agresywność Galery nigdy tego nie robię, by nie dodawać rzepakowi stresu. Możesz dodać olejan, "wspomagacze" zawierają środki w formulacji "OD"

#2307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 kwiecień 2013 - 09:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Panowie alert solo mozna zastosowac na rzepak ? czy lepiej cos innego?

#2308 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 kwiecień 2013 - 09:45

Opryski rzepaku i innych oleistych Nie porównywałem wagowo bo wszystko zostało skoszone za jednym zamachem (jako kontrola to zostawiłem pasek na środku pola ok 5m szeroki). Ale podczas przejazdu kombajnem po kontroli widać było różnice w zbiorniku. Prawda jest taka, że jak nie dasz nawozu i nie przypilnujesz oprysków to te wszystkie wspomagacze sobie można...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2309 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 10:33

Opryski rzepaku i innych oleistych można mieszac toprex z asahi??

#2310 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 15:54

Opryski rzepaku i innych oleistych a jaki jest sens mieszać dwa środki o odwrotnym działaniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2311 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 17:11

Opryski rzepaku i innych oleistych Do mnie piszesz? jeśli tak to taki by ograniczyc liczbe przejazdow dzialanie moze odmienne ale jednak powiazane ze soba. Toprex zatrzyma wzrost pedu głwonego a asahi wspomaga rozwoj rosliny takze ułatwi wykszatłowanie wiekszej liczby pedow bocznych. Aha i czy do galery mozna cos od robaka?

#2312 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 19 kwiecień 2013 - 19:03

Opryski rzepaku i innych oleistych Wysłałem dzisiaj tatę po 0.6 dursban i jakaś cypermetryne, sprzedawca wcisnoł mu Sumi-Alpha, niby tez pyretroid ale dla pewności wole się dopytać czy mogę to wymieszać:) Dzisiaj nie złapał mi się żaden chowacz, chyba sie wstrzymam z jutrzejszym pryskaniem.

#2313 Share Jarunio666

Jarunio666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 19:43

Opryski rzepaku i innych oleistych Czy stosowanie caryxu z asahi jest poprawne czy jedno wyklucza drugie,..??

#2314 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:02

Opryski rzepaku i innych oleistych Daruj sobie Asahi dwa lata temu stosowałem to żadnego efektu no oprócz tego że przed żniwami wyrastał w łuszczynach,Caryx stosowałem jesienią i super skrócił przyssany do ziemi ale teraz dam Toprex gdyż ma lepsze działanie na choroby B)

#2315 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:12

Opryski rzepaku i innych oleistych Też palnowałem polecieć Toprexem ale handlowiec powiedział że na mój rzepak to za mocny środek i poradził zwykły triazol w postaci Zamiru. Z tym że zaleca stosować jak rośliny bedą miały 20-30cm. Nie wiem czy wytrzymam do tego czasu.
Dziś poszła druga, i ostatnia, dawka saletrzaku czyli łącznie dostał go ok 650kg. Jeszcze troche mocznika w opryskach i azotu dość

#2316 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:59

Też palnowałem polecieć Toprexem ale handlowiec powiedział że na mój rzepak to za mocny środek i poradził zwykły triazol w postaci Zamiru. Z tym że zaleca stosować jak rośliny bedą miały 20-30cm. Nie wiem czy wytrzymam do tego czasu.
Dziś poszła druga, i ostatnia, dawka saletrzaku czyli łącznie dostał go ok 650kg. Jeszcze troche mocznika w opryskach i azotu dość

20-30 cm ? nie za duży na skracanie ?

nie wiem jak to u was wygląda, ja osobiście dwa dni temu dałem 1l/ha Caryxa, a dzis będąc na polu zauważyłem że w przeciągu dwóch dni rzepak wystrzelił 10cm w górę głównym pędem !! mam nadzieje że w końcu Caryx zadziała i go zatrzyma.... bo jak nie to będzie lipa :)

#2317 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 20 kwiecień 2013 - 07:31

Opryski rzepaku i innych oleistych Ty mnie nawet nie strasz że tak szybko rośnie. Mój wczoraj dostał jeszcze 270kg saletry a później został opryskany agilem na samosiewy z dodatkiem atpolanu, boru, dursban, ammo super i stymulator. W poniedziałek mam zamiar pojęcia toprexem plus odżywki i siarczan bo azotu już wystarczy, ponad 200w czystym dostał.

#2318 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 07:44

Opryski rzepaku i innych oleistych Potrzebuje nitrophoski czerwonej. Wie ktoś gdzie można ją zakupić w internecie? W pobliskich sklepach z środkami ochrony roślin niestety nie ma tego nawozu.

#2319 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 20 kwiecień 2013 - 11:24

Opryski rzepaku i innych oleistych dziś sie okazuje że rzepak poszedł w pęd 5 cm, wiec trzeba się przygotować z toprexem tylko że niektórzy radzą w tym roku że już dawać a inni że jak 20-30 jak radzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2320 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 20 kwiecień 2013 - 13:04

Opryski rzepaku i innych oleistych Ja z toprexem czekam na poniedziałek