Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o Fendt turbomatic 308lsa turbomatic

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 maj 2016 - 05:39

Dolej oleju silnikowego do pompy paliwowej.Wiele osób o tym nie wie i pompa chodzi na sucho aż się przytrze na sekcji.Z góry odkręć korek i z boku śrubkę na klucz 13.Wlewaj przez korek aż z  boku przez otwór zacznie się przelewać.Dokręcasz wszystko i masz spokój.Niby w instrukcji jest sprawdzać co 50 MTG,ale ja co sezon se dolewałem i było ok.Ja do 310 lałem Turdus 15W40 SHPD i nie miałem żadnych problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o Fendt turbomatic 308lsa turbomatic Dzisiaj, 19:31
  •  

#22 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:04

Witam gdzie na pompie masz tą śrubke od wlewu oleju? bo w instrukcji niema zmianki o tym? mam 308 i nic tam niewidać

#23 Share Turbomatiq

Turbomatiq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 maj 2016 - 13:33

Może masz inną pompę.Na górze masz taki kapselek odkręcany i tam się dolewa.

#24 Share gromowin

gromowin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 maj 2016 - 10:34

Wszystko o Fendt turbomatic 308lsa turbomatic Ciag dalszy problemow. Mam problem z cisnieniem, gdy odpalam ciagnik(fendt 308lsa) na zimnym silniku cisnienie wynosi 4,5 bar na wolnych obrotach ale juz po rozgrzaniu spada do okolo 1 bara na wolnych obrotach a na wysokich rosnie na nieco ponad 4. Po zgaszeniu rozgrzanego silnika i ponownym odpaleniu cisnienie wynosi 0.5bar ale jak dodam troche gazu na doslownie na 2 sekundy to cisnienie skoczy i zostanie na okolo 1.2 bara i tak zostanie na wolnych obrotach a na wysokich obrotach rosnie do okolo 4bar. Odkrecilem ten zawor przy filtrze oleju i wydaje mi sie ze ta sprezynka jest troche zmeczona, az boki ma przytarte. Czy to moze byc przez ten zawor czy cos innego? Pompa?panewki? A moze spadek cisnienia jest spowodowany tym ze z pompy paliwowej troche mi cieknie olej i moze tam gubic cisnienie?
Ciag dalszy problemow. Mam problem z cisnieniem, gdy odpalam ciagnik(fendt 308lsa) na zimnym silniku cisnienie wynosi 4,5 bar na wolnych obrotach ale juz po rozgrzaniu spada do okolo 1 bara na wolnych obrotach a na wysokich rosnie na nieco ponad 4. Po zgaszeniu rozgrzanego silnika i ponownym odpaleniu cisnienie wynosi 0.5bar ale jak dodam troche gazu na doslownie na 2 sekundy to cisnienie skoczy i zostanie na okolo 1.2 bara i tak zostanie na wolnych obrotach a na wysokich obrotach rosnie do okolo 4bar. Odkrecilem ten zawor przy filtrze oleju i wydaje mi sie ze ta sprezynka jest troche zmeczona, az boki ma przytarte. Czy to moze byc przez ten zawor czy cos innego? Pompa?panewki? A moze spadek cisnienia jest spowodowany tym ze z pompy paliwowej troche mi cieknie olej i moze tam gubic cisnienie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 26 maj 2016 - 12:56

jak 1bar to ok, ale 0.5 to nie za za wiele

stawiam tak w ciemno na pompę ,nieszczelność na ssaniu lub niedrożność smoka

#26 Share gromowin

gromowin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 maj 2016 - 14:48

Wszystko o Fendt turbomatic 308lsa turbomatic Jesli to pompa to trzeba miske odkrecac i tam jest tak? Tylko zeby miske odkrecic to trzeba przodkiem odjechac?bo tak slyszalem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 26 maj 2016 - 19:59