Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1346 odpowiedzi na ten temat

#981 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 listopad 2009 - 23:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu To bardzo tragiczna wiadomość. Zycze Ci aby siostra wyszła z tego bez uszczerbku na zdrowiu .

Edytowany przez andrzej2110, 29 listopad 2009 - 08:21.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 05:45
  •  

#982 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 18:36

Wypadki w rolnictwie i naszym domu elka.fm - Dwulatek zginął pod kołami ciągnika :blink:

#983 Share c355

c355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,filmy,motoryzacja,traktory

Napisany 12 grudzień 2009 - 22:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Sluchajcie juz nie raz slyszalem o takim przypadku ze podczas pompowania kola w przyczepie obrecz sie urwala i bylo nieszczescie. Czy ktos moze mi wytlumaczyc jak to sie dzieje w jakich to kolach lub przyczepach i ktora czesc zostaje oderwana. Z góry dziekuje.
Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#984 Share emil94

emil94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 11:59

Wypadki w rolnictwie i naszym domu niektóre stare koła mają takie pierścienie, które trzymają oponę na obręczy i właśnie te pierścienie wystrzelają ;)

#985 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 12:53

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Tak jak pisze mój poprzednik. Felga składa się z 3 cześć. 1 to jest ta główna cześć na która nachodzi opona 2 części to kołnierz którzy trzyma oponę a 3 cześć to pierścień który łączy i blokuje kołnierz z felgą. I po prostu jak jest coś krzywo złączone to przy pompowaniu pierścień wystrzeliwuje. Szukałem zdjec ale nie znalazłem niestety.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#986 Share c355

c355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,filmy,motoryzacja,traktory

Napisany 13 grudzień 2009 - 18:00

Wypadki w rolnictwie i naszym domu dzieki za info i prosze ze jak ktos znajdzie na zdjeciu taka felge to zeby umiescil na forum link, a tak wogole to czy te felgi byly przewaznie montowane w jakims modelu przyczep?
Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

#987 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 19:00

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Takie felgi występują w praktycznie wszystkich przyczepach spotykanych w polskich gospodarstwach. W sanokach D46, D50, D55, D83, w różnych niemkach, czeszkach, HLkach. Dopiero nowsze przyczepy np pronary, metaltechy mają koła bezdętkowe, wtedy nie ma pierścieni w felgach. Chyba że ktoś ma do D50 założone koła od stara wojskowego, wtedy felgi są skręcane, zewnętrzna część i wewnętrzna, nie ma wtedy pierścieni.

#988 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 grudzień 2009 - 19:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W starych wozach konnych występuje na kołach 16' cali felga z pojedyńczym pierścieniem i taka właśnie kilka lat temu zeskoczyła podczas pompowania raniąc troche ojca na szczęscie skończyło się tylko na kilkunastu szwach na łuku brwiowym, a pierścień spadł prawdopodbnie dlatego że było trochę jechane na kapciu i pierscień się rozgioł, a sąsiad kikanaście lat temu tak pompował koło 11,5/80 15,3 że rozerwało felgę i ta felga nie była skręcana ;) pompował tak bo przyczepa lżej się toczy a latał trochę w transporcie no ale wtedy nikt o ciśnieniomierzach nie słyszał :D no i jak pie*dolneło to tyle miał szczęścia że na metr stał od koła a już się schylał szlałuf zdjąc że felgę rozerwało a jego jeszcze odrzucił podmuch :D

#989 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 14:30

Wypadki w rolnictwie i naszym domu u mnie kolega w taki sposób stracił życie.... dostał pierścieniem w głowę... :unsure: szkoda, bo naprawdę dobry chłopak... :blink:
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#990 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 02:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niedaleko mnie kilka lat temu 3 chłopaków wracało z dyskoteki, na pole jechał facet pokosówką, Wjechali mu w heder, śmierć na miejscu... facet chyba poszedł do więzienia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 13:31

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a to w nocy było? czy już rano? jeżeli w nocy to jakie było oświetlenie pokosówki i ile metrów miał heder? Wogle co to jest pokosówka, może głupie pytanie ale nie wiem.

#992 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 27 grudzień 2009 - 14:02

Wypadki w rolnictwie i naszym domu pokosówka to Fortschritt E-303 http://www.agrotrade...9514788_big.jpg :lol:
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#993 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 27 grudzień 2009 - 14:34

Wypadki w rolnictwie i naszym domu kiedyś wujek pompował koła właśnie na tych pierścieniach i mówił że jak pierd...... to obręcz znalazła się kilka metrów wyżej w płycie eternitowej na szczęście nikomu nic sie nie stało

#994 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 14:43

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Wracali w lipcu nad ranem czyli już robiło się albo było jasno zapewne. Tam heder jest coś około 4,5metra. Powinien go przewozić na wózku ale nikt tego nie robi... sam miałem pokosówkę i jak gdzieś dalej się jechało to pilotował jeden samochodem.

#995 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 28 grudzień 2009 - 23:17

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie we wsi jest jedno skrzyzowanie prowadzace do wszystkich pól i tam czesto stoi policja i wszyscy są tak wyczuleni że
starają się jeździć przepisowo i miec wszystkie światła
A co do swiateł
to ja jak kosiłem jeczmień jakieś 10km od magazynu było koło 9 i było ciemno i nie było świateł w przyczepach
więc taty kolega jechał za naami i on robił za światła
samochodem.

#996 Share sroczka

sroczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:41

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

dzieki za info i prosze ze jak ktos znajdzie na zdjeciu taka felge to zeby umiescil na forum link, a tak wogole to czy te felgi byly przewaznie montowane w jakims modelu przyczep?

Przy moim wozie są takie kola jak sztrzele foty to wrzuce do galeri i dam ci linka

#997 Share sroczka

sroczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:56

Wypadki w rolnictwie i naszym domu U mnie bylo kilka takich wypadkow:
1.Gosciu wjechal c330 z szambiarką prosto pod pociąg ale mial takie szczęscie z beka byla pelna i go przytrzymala pociag rypnąl w przód a gosciu zostal w kabinie(caly przod urwalo i wywalilo 100 metrow dalej) Koles przezyl nic mu sie nie stalo kupil nową c330 i dalej jeździ z szambiarką.
2.Na tym samym przejeździe inny gosc tez wbił sie pod pociąg c330 i tu już była tragedia kolo nie przeżył szkoda go bo dobry ziomek z niego byl. :rolleyes: niech mu ziemia bedzie lekka [*]
3.Starszy facet przy zwożeniu slomy z pola spadł z samego czubka fury pod nadjeżdżający samochód kolo był ostro poturbowany ale przeżyl.

A teraz mniej tragiczne wpadki

4.Boguś utopił swojego Claasa dominatora wyciągali go 2 pronarami i bialoruśką przerabianą na ciągnik
5.Kolo z wośnik przyjechal kosic do kolegi swoim Bizonem sampo 2020 na srodku pola było takie bagienko gosc nie zauwazyl i sie wrombal kombajn do polowy wpadl zboze ktore wcześniej ukosil wysypalo sie i straty bylo dosc duze,kombajn też zostal uszkodzony.

#998 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu jakim cudem zborze wysypało się ze zbiornika twoje wypowiedzi są co najniej nie spójne

#999 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:20

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Może chodziło mu o to że musieli opróżnić zbiornik w kombajnie żeby lżej go było wyciągnąć z tego bagna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 17:12

Wypadki w rolnictwie i naszym domu jak opróżniać to bardziej na przyczepę nie na ziemie :D :rolleyes: