Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

1348 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 21:33

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Fakt facet był pijany,a hamulce były dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadki w rolnictwie i naszym domu Dzisiaj, 23:49
  •  

#922 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 29 lipiec 2009 - 07:49

Wypadki w rolnictwie i naszym domu W dniu wczorajszym, w godzinach wieczornych, na terenie woj. podlaskiego zginął rolnik kierujący ciągnikiem z zawieszanym opryskiwaczem. O ramę opryskiwacza zawadziła przejeżdżająca ciężarówka i zepchnęła ciągnik do rowu. Poszkodowany zmarł w szpitalu.

#923 Share Ursus355i912

Ursus355i912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 08:10

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Kiedyś jak mój ojciec kopał buraki neptunem to coś mu sie tam z zrobiło i gdy szedł koło nieosłoniętego wałka to go wciągnęło.Na szczeście miał rozpiętą koszule i skończyło sie na odarciu naskórka
Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 08:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu 2 lata temu syn sąsiada(22 lata) rozsuwał kukurydze na pryzmie małą ładowarką, ta zaczeła sie przechylać na bok i on wyskoczył , ale nie zdążył i dach kabiny go przygniutł, zmarł w drodze do szpitala. Gdyby został w kabinie to by pewnie nic mu sie nie stało bo nawet żadna szyba nie pękła, podobne zdarzenie miało miało miejsce jakieś 8 lat temu w sąsiedniej wiosce, wtedy zginą rolnik 36 lat zostawiając żonę w ciąży i dwóch synów.

#925 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 10:47

Wypadki w rolnictwie i naszym domu ....tak a'propos tekstow 'mam 12 i juz swietnie prowadze ciagnik' klik
Mam nadzieje, ze rodzice dotkliwie odczuja kosekwencje.

#926 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:03

Wypadki w rolnictwie i naszym domu a ja mam nadzieje że ta tragedia wpłynie na myślenie ludzi

#927 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 22:44

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Niestety często to tatusiowie zachęcają synów do jazdy ciągnikiem, samochodem czy tak modnym obecnie Qadem. A później tragedia, płacz itd.

#928 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 23:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Czytalem o naświetleniu oka od spawarki, ja spawalem koryto do p-rzyczpey do zboża i tak że to pierwszy raz i jeszcze niedowidze bez okularów to raz isę udało zasłonic raz nie już sie bałem nocy ale nie tylko jak odeszłem to przed oczami miałem taki punkcik pomarańzowy z jakies 15 minut i znikł :) Czy te oczy mogą kłamać? :(
Mój Wladimirec podbija świat

#929 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 07:14

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Używaj okularów pracując w warsztacie!!!

#930 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 09:35

Wypadki w rolnictwie i naszym domu u mnie we wsi obok gościu jechał bizonem z założonym hederem a z przeciwka jechała kobieta no i nie zauważyła kombajnu( wyjechała zza zakrętu) no i nabiła się na heder:-(
Z kolei u mojego wujka we wsi gosc miał samojezdny paszowóz no i jak wjeżdżał do obory (paszowóz wchodził na styk)
to jego syn akurat wskoczył na paszowóz chciał przestraszyć ojca no i przestraszył... włozył głowę do zbiornika no i mu ją obcięło...:-(
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 20:36

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Bartek1961 okulary podstawowa sprawa ale nie zawsze da się w nich pracować

#932 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 05 sierpień 2009 - 21:16

Wypadki w rolnictwie i naszym domu To nie jest prawda. Trzeba dobrać okulary, gogle lub osłony oczu do pracy i człowieka. A przy dzisiejszym wyborze to tylko kwestaia znalezienia sklepu z oddzieża bhp.

#933 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 20:48

Wypadki w rolnictwie i naszym domu każdy wie swoje a ja powiem tak jak ktos d*pa to zawsze sobie cos zrobi;p

#934 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 sierpień 2009 - 22:27

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ale ja mam dosx duza wade wzroku nie taka żeby nie widzieć na polu bez okularów itp towidze tak dobrze co jaka przeskzoda czy idzie czy kamień, ale tak jak przed kompem bez okularów nie da się czy w skzole z tanlicy nie przeczytałem bez. I o takie okulary chodzi :(
Mój Wladimirec podbija świat

#935 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 07:10

Wypadki w rolnictwie i naszym domu w zeszłym tygodniu, w mojej okolicy doszło do tragicznego wypadku, o godzinie 3 w nocy prasa zwijająca urwała chłopakowi rękę, wykrwawił się na śmierć...chodził do mojego technikum, był główną siłą w gospodarstwie.

['] ['] [']

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#936 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 08:06

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Czyli mamy kolejną ofiarę pośpiechu i głupoty. Na podlasiu od momentu pojawienia się pras zginęło juź około 50 rolników, w większości młodych ludzi. Kolejnych 50 zostało inwalidami - przeważnie urwane ręce i musi z tym żyć.
A przecież rada jest bardzo prosta - wyłącz maszynę i nic ci się nie stanie !!!
Ale jak widać nawet na tym formum spora część wie lepiej jak i co robić.

#937 Share bartekvet

bartekvet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 11:57

Wypadki w rolnictwie i naszym domu tata mi mówił że jak kosił trawe w ogrodzie to gościu jechał c 360 oddac przyczepe (hl8011) do skr i bolec wylecial i przyczepa walnela w nasz plot nikomu nic sie niestało facet nam wypraotowąl płot i pospawał i kupił flaszke i było dobrze ja tego nie pamientam bo mialem 4 lata

#938 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 21:44

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Bartek1961 ja piernicze tyle osób zabiły prasy ja o żadnym takim wypadku nie słyszałem mieszkam w woj. lubelskim

#939 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 22:52

Wypadki w rolnictwie i naszym domu Ci co zgineli mają święty spokój. Gorzej mają ci co przeźyli i muszą żyć z kalectwem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 sierpień 2009 - 08:01

Wypadki w rolnictwie i naszym domu

Niestety często to tatusiowie zachęcają synów do jazdy ciągnikiem, samochodem czy tak modnym obecnie Qadem. A później tragedia, płacz itd.

:( Tak tak tatusiowie zachęcają :) chyba zniechęcają albo bronią pod groźbą bicie żeby nie dotykał się do ciągnika czy samochodu, a potem dzieciak jak nikt nie widzi czy rodziców nie ma w domu sam siada na ciągnik czy chociażby odpali żeby napompować sobie coś sprezarką, bo w tym przypadku chciał użyć sprezarki, a potem tragedia i najeźdzanie żeby jak najsurowiej ukarać rodziców którzy pozwalają dzieciom jeździć ciągnikiem, a ja karał bym tych którzy niedopuszczają dzieci do ciągnika, bo wypadki w rolnictwie w 90 % powodują gówniarze którzy nie mają na codzień do czynienia z ciągnikami a przyjeżdzają do dziadka wujka, czy dzieci rodziców którzy kategorycznie bronią jazdy ciągnikiem bo coś popsuje czy wjedzie w coś, chyba każdy chłopak od małego chce jeździć ciągnikiem, a każdy ojciec od kilku latka powinien już oswajać chłopaka z ciągnikiem co zrobić żeby zatrzymać ciągnik zgasić silnik, czy co sprawdzić przed odpaleniem ciągnika, a nie chłopak sam po kryjomu odpala ciągnik gdy nikogo nie ma w domu :)
To nie tylko tyczy się dzieci, ale również kobiet, żon matek itd, chyba każdy słyszał o jakimś wypadku gdy to pochwyciła maszyna, lub coś się stało a ktoś z boku stał i nie wiedział co zrobić żaby zatrzymać maszynę