Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

725 odpowiedzi na ten temat

#281 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 06:59

Zaplanowac to można ciążę i oczekiwać potomka ,a utopić w stawie który ma średnią głębokość 30 cm.

Nie masz racji .

Nakład na produkcję nie ma nic wspólnego ze średnią plonów. 

Zakładasz pewny poziom plonów , stosując adekwatne nawożenie i ochronę .

Nie znasz temperatury w czasie wegetacji , jej długośc i wielkości opadow . Zmieniasz odminy , zastepując starsze nowymi nie będac pewnym i adaptacji i mżliwości .

Nie znasz tego co cię czeka przez kilkanaście następnych miesięcy .Jka obliczysz koszty obsługi sprzetu ? Ceny środków , nawozow , paliw itp ,itd.

I albo connfetti , albo d*pa.

Jak to się dzieje ze u większości , poza tobą oczywiscie , w jednym roku rzepak plonował 5 ton/ha , a w drugim 2 , mimo identycznych nbakładów ?

Proponuję zajrzec do marcowej galerii i poczytać komentarze pod rzepakami .

Pisane w dużej częsci przez starszych użytkownikow forum.

Pięc roślin na krzyż i komentarz w stylu -"może i jest kiepsko wygląda , ale sypnąc mu i spokojnie te marne 3 tony uleci 10 roślin na metrze spokojnie starczy do osiągniecia 3,5 tony .ha 

Albo, ja bym go zostawił, cudów nie będzie  ale te liche 2,5 tony zawsze osiągniesz.

I co ?

Ulman , to nie symulator farmy , to życie .

Baw się dalej.

Edytowany przez scoffer, 29 lipiec 2016 - 07:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obecna sytuacja polityczna w Polsce Dzisiaj, 19:18
  •  

#282 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 29 lipiec 2016 - 08:40

http://zmianynaziemi...chodnia-ukraina

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#283 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 10:00

scoffer, rzepaku nie uprawiam więc się nie wypowiem. Próbujesz analizować skrajne sytuacje w takim roku jak ten po wymarźnięciach. U mnie koszty na pszenicy są na poziomie 3000-3300 Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha. Zakładam zawsze że chcę uzyskać 8-8,5 tony konsumpcji. Czasem nie przejdzie parametrów i jest paszowa ale ostatnio ceny paszy i konsumpcji nie różnia się bardziej niż 50 Pln/t wiec mnie to nie zrujnuje. 

Jeśli ty nie potrafisz nawet w przyblizeniu określić kosztów i zrealizować założonego celu w postaci plonu/zysku to może rolnictwo nie jest twoim powołaniem?

@dddddddddd- cholera wychodzi ze mieszkam na Ukrainie. :D . Ciekawe bo wychodzi że nawet Zamość jest ukraiński, część Białorusi, Krym a ostatnie igrzyska zimowe odbyły sie w ukraińskim Soczi :blink:  Z tego banderyzmu i biedy ti im się już zupełnie w głowach popier...ło..........

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce? zobacz »

•  

#284 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 13:07

Ty oprócz propagandy to nic nie uprawiasz ;) :P

#285 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 13:21

Jeśli coś nie mieści się w twojej  głowie to nie oznacza to propagandy. Wiem że wszystko co niezgodne z linia partii lepszego sortu tak nazywają ale licze ze stać cie na dyskusję na argumenty.

Po wymianie uszczypliwości proponuje przejść do rzeczowej dyskusji :P 

Co według ciebie jest w moich wypowiedziach propagandą?

#286 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 21:15

scoffer, rzepaku nie uprawiam więc się nie wypowiem. Próbujesz analizować skrajne sytuacje w takim roku jak ten po wymarźnięciach. U mnie koszty na pszenicy są na poziomie 3000-3300 Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha. Zakładam zawsze że chcę uzyskać 8-8,5 tony konsumpcji. Czasem nie przejdzie parametrów i jest paszowa ale ostatnio ceny paszy i konsumpcji nie różnia się bardziej niż 50 Pln/t wiec mnie to nie zrujnuje. 

Jeśli ty nie potrafisz nawet w przyblizeniu określić kosztów i zrealizować założonego celu w postaci plonu/zysku to może rolnictwo nie jest twoim powołaniem?

@dddddddddd- cholera wychodzi ze mieszkam na Ukrainie. :D . Ciekawe bo wychodzi że nawet Zamość jest ukraiński, część Białorusi, Krym a ostatnie igrzyska zimowe odbyły sie w ukraińskim Soczi :blink:  Z tego banderyzmu i biedy ti im się już zupełnie w głowach popier...ło..........

Zapodaj płodozmian , jesli szukasz rzeczowej dyskusji .

#287 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 21:44

Soja i pszenica. Część pszenicy po przency ale zawsze z międzyplonem ścierniskowym w postaci facelii lub gorczycy

#288 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:07

No to jaka średnia plonów soi .

Jaka część pola pod tą soją i jak często wraca na to samo pole 

Jak ci udały się w zeszłym roku poplony ścierniskowe i o jakiej pszenicy piszesz 

Edytowany przez scoffer, 29 lipiec 2016 - 22:09.

#289 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:16

2,2 - 2,8t./ha. Poplony powschodziły późno bo susza i nie były zbyt okazałe. Soja wraca co 3 rok Co jeszcze ci potrzebne? 

#290 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:20

Jara czy ozima , oczywiscie pszenIca i % areału

Co do płodozmianu to ja miałem dotychczas tak.

Zboże , zboże , tytoń . Ze zboża tyle zysku co w pysku , plon ok 3,5-6,7 t , natomiast tytoń , plon 3-3,5 t . 

Jeszcze ziemniak , z tym różnie zysk co trzy sezony , oczywiście zauważalny , rekompensujący spokojnie ew straty .

Edytowany przez scoffer, 29 lipiec 2016 - 22:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:29

Pszenica ozima 60% jara ok 6 a reszta soja

#292 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:30

Jak ci plonowała jara w tym roku , lub ile się jej spodziewasz zebrac

#293 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:38

Zwykle ok 6 ton i tak tez powinno być w tym roku. Co z tego wydedukowałeś? 

#294 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 22:50

Choćby to że z poplonami ściemniasz , a jeśli nie to nie wydaje mi się ze maja jakikolwiek wpływ na przełamanie monokultury , czyli uprawy pszenicy po pszenicy na połowie jej areału , tak by średnia plonów z okresu 5 lat wynosiła ponad 8 ton .

Ale co tam klawiatura wszystko przyjmie i można bajdurzyć .

Tyle że wyniki finansowe z tego co produkujesz imponujące nie są .Myslę ze moich 30 ha , mogło stawać w szranki ze 100 ha , tego o czym piszesz

Chyba ze masz za***isty areał , ale wtedy zapytam .

Kto przy tym pracuje .

I

#295 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 09:54

Istnieje coś takiego jak bilans próchnicy więc nigdy nie wywożę słomy z pola a ziemia jest wdzięczna za każdą przyorana masę zieloną. Monokultury z pewnoscią nie przełamuje ale z pewnością nie szkodzę a słoma rozkłada sie o wiele szybciej.Po odpowiednim doborze odmian pszenica po pszenicy plonuje max 500kg/ha niżej jak po soi.Na wyniki finansowe nie narzekam , a areał jest w rzeczy samej kilkukrotnie wiekszy i obrabiam go sam.

Zadałeś szereg pytań i postarałem się odpowiedzieć w miarę precyzyjnie. Liczę więc że zdobędziesz sie w końcu na odpowiedz mojego pytania bedącego początkiem tej jakże pasjonującej dyskusji. Brzmi ono - skoro uprawa 5 i 6 klasy przynosi najczęsciej straty to czemu ludzie ją uprawiają dzierżawia czy nawet kupują? 

#296 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 12:33

Zwykle ok 6 ton i tak tez powinno być w tym roku. Co z tego wydedukowałeś? 

Ano to że zagubiłeś się i kłamiesz. 

Pouczałeś mnie co do znaczenia słowa "najczęściej" lub czepiałeś się skladni 'dwa razy" 

Po pierwsze , skoro Zwykle masz 6 ton , to  jakim cudem ten plon mieści się w @Ulman "Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha " , skoro w sekwencji liczb od 7,4  do 9,7 liczba 6 nie wystepuje.

Po drugie , bajki o obniżce plonu rzędu 0,5 tony , przy zasiewie pszenicy po przenicy w stosunku do zasiewu po mitylkowych , to mi nie sprzedasz.

Po trzecie , zasiew poplonu kosztuje i w przypadku zasiewu po zbożu z przyoraną slomą, wymaga zastosowania azotu , by cokolwiek z tego było .

Poplon wymaga nasion , pracy i pózniejszej uprawki . To wszystko kosztuje .

Wobec czego jest kosztem , ale tylko dla polowy pszenicy . 

Nawozenie i ochrona pszenicy sianej po pszenicy jest inna jak po soi. 

A ty masz dziwnym trafem koszty uprawy jednakowe dla areału.

Co do twoich kosztów są nierealne , chyba ze postarasz sie pokazac co zredukowałs w stosunku do  http://www.wir.org.p...lacje/pszenica/

Pszenica na wytworzenie 1 tony ziarna potrzebuje ok 25 kgN , 11 kg p2o5 i ok 20 kk k2o , co przekłada sie przy twiom założeniu uzyskania 8-8,5 tony na 240  kgN , 100 kg p2o5 i 200 kg przy założeniu 80 % wykorzystania. Jak wiec u lich zmieściłes się w 3000 zł , skoro sam nawóz jesienia 2015 kosztował nie mniej jak 1500 zł ?

I do licha , pracujesz sam , bedąc codziennym użytkownikiem forum , na areale kilkukrotnie większym jak mój .

Jednym słowem - bajki panie , bajki.

Chyba ze w symulatorze farmy , ale musi byc to dość stara wersja , bo w nowej ten numer nie przejdzie.

#297 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 31 lipiec 2016 - 09:22

scoffer

Wszystko ładnie pięknie, w jednym miejscu więcej prawdy w innym mniej. Ale ODPOWIEDZI na proste pytanie ulmana nadal brak. Typowy pisior, który tylko obrzuca błotem innych nie udzielając żadnych odpowiedzi. MIEJ CHŁOPIE ODWAGĘ I UDZIEL PROSTEJ ODPOWIEDZI BEZ UCIEKANIA DO EPITETÓW.

#298 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 11:42

Na głupie pytania nie należy odpowiadać bo wyrządzxasz szkodę osobie która je zadała utwierdzając ją w jej stanie ;) :P trzeba je niekiedy przemilczeć jak Ojciec Święty B)

#299 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 31 lipiec 2016 - 13:06

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. A szczyt głupoty osiągają ludzie, którzy NIE POTRAFIĄ odpowiedzieć na żadne z nich, czego ty, scoffer, aleksander itd jesteście najlepszym przykładem. Koniec.

Edytowany przez jacek1296, 31 lipiec 2016 - 13:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 15:50

Ano to że zagubiłeś się i kłamiesz. 

Pouczałeś mnie co do znaczenia słowa "najczęściej" lub czepiałeś się skladni 'dwa razy" 

Po pierwsze , skoro Zwykle masz 6 ton , to  jakim cudem ten plon mieści się w @Ulman "Pln/ha a średnie plony z ostatnich 5 lat 8,16t/ha. ze skrajnościami 7,4 do 9,7 t/ha " , skoro w sekwencji liczb od 7,4  do 9,7 liczba 6 nie wystepuje.

Po drugie , bajki o obniżce plonu rzędu 0,5 tony , przy zasiewie pszenicy po przenicy w stosunku do zasiewu po mitylkowych , to mi nie sprzedasz.

Po trzecie , zasiew poplonu kosztuje i w przypadku zasiewu po zbożu z przyoraną slomą, wymaga zastosowania azotu , by cokolwiek z tego było .

Poplon wymaga nasion , pracy i pózniejszej uprawki . To wszystko kosztuje .

Wobec czego jest kosztem , ale tylko dla polowy pszenicy . 

Nawozenie i ochrona pszenicy sianej po pszenicy jest inna jak po soi. 

A ty masz dziwnym trafem koszty uprawy jednakowe dla areału.

Co do twoich kosztów są nierealne , chyba ze postarasz sie pokazac co zredukowałs w stosunku do  http://www.wir.org.p...lacje/pszenica/

Pszenica na wytworzenie 1 tony ziarna potrzebuje ok 25 kgN , 11 kg p2o5 i ok 20 kk k2o , co przekłada sie przy twiom założeniu uzyskania 8-8,5 tony na 240  kgN , 100 kg p2o5 i 200 kg przy założeniu 80 % wykorzystania. Jak wiec u lich zmieściłes się w 3000 zł , skoro sam nawóz jesienia 2015 kosztował nie mniej jak 1500 zł ?

I do licha , pracujesz sam , bedąc codziennym użytkownikiem forum , na areale kilkukrotnie większym jak mój .

Jednym słowem - bajki panie , bajki.

Chyba ze w symulatorze farmy , ale musi byc to dość stara wersja , bo w nowej ten numer nie przejdzie.

Średnia jest dla całości pszenicy.Po pszenicy idzie 170kg N, 50-60 kg P i 70-90kg K. Słoma zostaje wiec potasu nie wywożę z pola. Nasiona gorczycy mam swoje bo raz na 3 lata sieję kawałek, Nawozy idą na ściernię tak jak poplon i talerzówka.Ochrona wszędzie taka sama by sie nie pitolić. W monokulturze idzie Famulus.

Ziemie to czarnoziemy na lessach pH 6,3-7,1 wysokie zasobnosci próchnica 2,6-3,4% miaższość warstwy ornej 40-75cm bonitacja 1-3a.

Mozesz potwierdzić u @losktos lub @zenonim

Odpowiesz mi czy nadal bedziesz unikał?