Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić robaki w pszenicy , brak wentylacji bina czy mieszać z dobrą ?

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 luty 2016 - 21:21

pewno że sie uda... bizon przez tydzień na pełnym gazie, 500litr ropy i dalej paszowe :D poronione pomysły. Słyszałes o czymś takim jak petkus? zresztą to też ma taką wydajność, że...

500  litrów  ropy?  bez jaj :P ,  za  20  godzin  to zrobi i  myśle  że   200 nie  przekroczy ,bo  bizon chyba   nie spali  10  litrów na  godzine ,  przy pracy na postoju , bez  obciążenia  hedera   i młocarni.

To jest  raptem koszt z  700 zł   zł na paliwo .   I nie  trzeba  nigdzie  wozić  tylko żmijką  z silosa  na  kombajn  , a  z kombajnu na  przyczepę  i do  sprzedania .

Lepszego pomysłu  raczej nie  widzę...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co zrobić robaki w pszenicy , brak wentylacji bina czy mieszać z dobrą ? Dzisiaj, 07:56
  •  

#22 Share MafiaaLubelskie

MafiaaLubelskie

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo/Motoryzacja

Napisany 07 luty 2016 - 21:27

500  litrów  ropy?  bez jaj :P ,  za  20  godzin  to zrobi i  myśle  że   200 nie  przekroczy ,bo  bizon chyba   nie spali  10  litrów na  godzine ,  przy pracy na postoju , bez  obciążenia  hedera   i młocarni.

To jest  raptem koszt z  700 zł   zł na paliwo .   I nie  trzeba  nigdzie  wozić  tylko żmijką  z silosa  na  kombajn  , a  z kombajnu na  przyczepę  i do  sprzedania .

Lepszego pomysłu  raczej nie  widzę...

Nareszcie ktoś podobnie mysli.. Tak tez mamy zamiar zrobić bo innego wyjścia nie ma z tej sytuacji.. Dzięki za pomoc ! 

#23 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 07 luty 2016 - 21:51

aa czyli czekałeś aż wkońcu ktoś Ci przyklaśnie pomysłu. pracuj, sprzedawaj, pochwal się ceną

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Co zrobić robaki w pszenicy , brak wentylacji bina czy mieszać z dobrą ? Dzisiaj, 07:56
  •  

#24 Share MafiaaLubelskie

MafiaaLubelskie

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2016 - 17:05

aa czyli czekałeś aż wkońcu ktoś Ci przyklaśnie pomysłu. pracuj, sprzedawaj, pochwal się ceną

To Proszę Cię bardzo zrób to lepiej . Co powieziesz na petkusa najbliższego 30 km 100 ton ? nie bądź śmieszny . Kombajnem wyjdzie lżej i taniej..  A nawet szybciej ..

#25 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 08 luty 2016 - 17:15

ja bym w ogole nie czyścił bo to sensu nie ma a dlaczego pisałem 10 postów wcześniej

#26 Share MafiaaLubelskie

MafiaaLubelskie

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2016 - 18:26

ja bym w ogole nie czyścił bo to sensu nie ma a dlaczego pisałem 10 postów wcześniej

Zrozum człowieku że samo gazowanie nic nie da bo tego jest zbyt duża ilość.. Trzeba to oczyścić ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 08 luty 2016 - 18:33

no jesli u was sa takie wymgania odnosnie paszówki to baw sie dobrze.... u mnie paszówka ma się nie ruszać i być sucha dlatego com napisał, napisałem

#28 Share kali2107

kali2107

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 luty 2016 - 19:05

Co zrobić robaki w pszenicy , brak wentylacji bina czy mieszać z dobrą ? lukbold racja kolego. na ok 100 ton daj 2 puszki quickphos'a i niech sie dusi w binie 2 tyg. potem przedmuchaj z pol dnia o bd dobrze. jak bedziesz ladowal zmijka to pusc jakis strumien powietrza na ziarno lecace ze zmijki na przyczepe niech odwiewa syf na bok. najtaniej najszybciej i najprosciej
a najlepiej daj te tabletki w trakcie przesypywania bina zeby sie na całości rozlozyly troche. chociaz teoretycznie to nie ma znaczenia bo fosforowodor jest ciezki i idzie na dol jak bedziesz od gory tabletki wrzucal. ja profilaktycznie rzucam jeszcze 2 garscie pod podloge ;) a jezeli biny maja juz okolo 15 lat to problem zacznie sie nasilac i wkoncu bedzie trzeba zrobic im remont dołów
aaa i bezwgledny zakaz mieszania z dobra :D

#29 Share MafiaaLubelskie

MafiaaLubelskie

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 15 postów

Napisany 08 luty 2016 - 19:23

lukbold racja kolego. na ok 100 ton daj 2 puszki quickphos'a i niech sie dusi w binie 2 tyg. potem przedmuchaj z pol dnia o bd dobrze. jak bedziesz ladowal zmijka to pusc jakis strumien powietrza na ziarno lecace ze zmijki na przyczepe niech odwiewa syf na bok. najtaniej najszybciej i najprosciej
a najlepiej daj te tabletki w trakcie przesypywania bina zeby sie na całości rozlozyly troche. chociaz teoretycznie to nie ma znaczenia bo fosforowodor jest ciezki i idzie na dol jak bedziesz od gory tabletki wrzucal. ja profilaktycznie rzucam jeszcze 2 garscie pod podloge ;) a jezeli biny maja juz okolo 15 lat to problem zacznie sie nasilac i wkoncu bedzie trzeba zrobic im remont dołów
aaa i bezwgledny zakaz mieszania z dobra :D

Niestety Bina przesypać się nie da.. Konstruktorzy tego nie przemyśleli :/  Trzeba na przyczepy i dopiero znów do bina ..

#30 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 luty 2016 - 19:59

http://olx.pl/oferta...html#4827ffe6d2 Coś takiego można dorobić na żmijce,  lub  http://olx.pl/oferta...tml#99f40979c6  żmijka  na to podawać i z pod spodu odbierać żmiją, też zda egzamin.

Nawet takie zrobić z jakiegoś wentylatora  http://olx.pl/oferta...html#965fb81532

Edytowany przez tomek73, 08 luty 2016 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 13:37

zostało mi kilka zasypanych silosów pszenicy, chciałbym to przetrzymać do kolejnego sezonu i dla pewności zagazować je przed żniwami, wskażcie mi proszę jak prawidłowo przeprowadzić gazowanie w silosie bin, czy wystarczy go uszczelnić z zewnątrz i zaaplikować od góry tabletki wydzielające fosforowodór?