Skocz do zawartości

Zdjęcie

GPS do ustalania granicy pól.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 343

343

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 14:31

Witam.
Od znajomego słyszałem ,że ponoć istnieje GPS którym można ustalić granicę pól.Na internecie szukałem i znaleźć nie mogłem.Myślę napiszę tutaj to może ktoś coś wie.Z góry dzięki za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GPS do ustalania granicy pól. Dzisiaj, 21:12
  •  

#2 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 15:22

jest gps geodeci mają takie urządzenia ale dla normalnego szaraka jest to nie dostępne

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 styczeń 2016 - 15:26

Nie  za  bardzo rozumiem  o co  chodzi  ... jeżeli znasz dokładną  długość i szerokość  geograficzną  granic  swoich  działek,  to każdym  gps ustalisz  gdzie  ta  granica ma  być.

Jeżeli nie  znasz  to potrzebne  by było urządzenie,  z  naniesioną  siatką  geodezyjną... 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#4 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 18:46

I do tego płatny sygnał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kamillo2121

kamillo2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 21:50

GPS do ustalania granicy pól. geoportal.gov.pl

#6 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 15:02

Gps jest ważny ale nie o to chodzi. Chodzi o to że trzeba mieć dane poto żeby wiedzieć skąd mierzyć. Czyli geodeta dostaje dane startowe (płatne- geodezja w starowstwie powiatowym lub urzędach miasta) skąd mierzyć- mierzy bada czy to się zgadza z danymi wcześniejszymi (np wcześniejsze pomiary, lub pomiary, podziały sąsiednich działek). Powinno się wszystko zgadzać. Całe to opracowanie jako operat trafia do tych instytucji co wcześniej wymieniłem tam jest sprawdzane czy jest dobrze i dopero może być np zorbiona aktualizacja powieszchni w ewidencji. Gdyby był taki gps co ci wszystko gotowe podaje na tacy- to geodeci byliby zbędni. Z tego co wiem to geodeci korzystają z kilku oczywiście płatnych sygnałów sieci gps. Bo nawet ich pomiary są obarczone pewnym błędem- to nie jest osoba nieomylna jak każdy- choć bierze za to odpowiedzialność. Dlatego nie da się wskazać granicy z dokładnością do np 10 cm bez geodety. Orientacyjnie można sobie sprawdzić na geoportalu czy geosystemie ale wiem że tam różnica może być i 2 metry albo lepiej od stanu rzeczywistego. O tyle to jest pomocne że wiesz że ktoś worał ci się w twoje 20 metrów i w takiej sytuacji opłaci ci się nająć geodetę a on ustali ile tego jest dokładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 22 styczeń 2016 - 18:44

Nie rozszyfrowałem jeszcze wszystkich  funkcji geoportalu, ale powiększyć mapkę do momentu pojawienia się działek z numerami to daje radę i śmiem twierdzić, że przed aktualizacją, kilka lat temu, te mapki były bliższe prawdy, w tej chwili według tych nowych mapek to jestem właścicielem drogi, bo droga ma numer mojej działki, a granice działki, posesji, są tak wyrysowane, że połowa stodoły sąsiada stoi na moim terenie. Osobiście na te mapki to ja bym się nie powoływał. Geodeta jest najlepszym rozwiązaniem, lub szukanie słupków granicznych.

Nie wiem ile miejsc po przecinku mają parametry, którymi posługują się geodeci, bo w ciągniku mam lokalizator, który podaje 6 cyfr po przecinku i nie wiem na ile by to było dokładne.

Edytowany przez niebieski, 22 styczeń 2016 - 18:57.

Dodaj odpowiedź