pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

pawelgawel    0

Jako, ze niedawno weszlismy w rok 2016, to i ceny uslug rolnych mogly ulec zmianie.

 

Moje pytanie:

 

woj podlaskie

 

1. Ile srednio kosztuje orka gleboka /ha tak okolo 35-40cm

2. jaka jest roznica w cenie orki glebokiej i zwyklej, plytkiej?

2. Ile za ha oprysk roundup (mieszanke roundup dostarczam sam)

3. ile orientacyjnie kultywator /ha

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

orki głębokiej u mnie nie wykonują na usłudze

zwykła orka tzn ok 25cm zaczynają od 200,-/ha

za oprysk nieważne jakim środkiem z moją wodą 120,-/beczka 600l-robie 3 hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalt1717    1

 

Witam, chciałem zapytać jak liczyć pracę ciągnikiem c-330 z widlakiem wrzucając u kogoś kisteny z owocami na polu.

Biorę pod uwagę dwa warianty:

1. Jadę do kogoś na koniec roboty zwieźć kisteny z pola i wrzucić na samochód

2. Jestem u kogoś cały dzień na robocie z ciągnikiem. Osoba nie ma rolek na kombajnie i praca polega na dowożeniu załóżmy w połowę rządka pustego kistenu i zdejmowanie pełnego. Później na koniec pozwozić wszystko i na samochód. Jak liczyć swój czas, pieniądze, zużycie sprzętu i zarobek?

Jaka cena byłaby satysfakcjonująca i do przyjęcia w obu przypadkach? 

Możliwe, że będę miał okazję tego typu dorobku, a darmo robił też nie będę - niech skorzystają obie strony, ktoś skrzynek i ludzi do nich też nie potrzebuje.

Może ktoś świadczył usługi w ten sposób lub podobnie. Liczę na pomoc.

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

dla koparko ladowarki na budowie dzisiaj jest stawka 75zł/h niby nie duzo ale kierownik karte za cały dzien podpisze. wiec i dla ciebie taka stawka powinna byc zadowalająca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

co Ty porównujesz koparko-ładowarkę do 330??Wiesz ile kosztuje  godz pracy operatora koparko-ładowarki??

Jeśli iść takim tokiem myślenia jak TY podajesz to wg mnie zadawalającą stawką byłoby 40,-/h no jeśli usługobiorca zaliczy nam wszystkie godziny przebywania na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

za 40 zł/h to ja bym się z domu rowerem nie ruszył a wiesz ile zarabia traktorzysta, czemu traktorzysta ma byc gorszy (ja swoim kierowcom płace w zaleznosci od 16 do 18 zł na godz i objad z 2 dan z baru na pole )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko porównaj sobie pracę c330 z turem do pracy koparko ładowarki. Który więcej zrobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

za 40 zł/h to ja bym się z domu rowerem nie ruszył a wiesz ile zarabia traktorzysta, czemu traktorzysta ma byc gorszy (ja swoim kierowcom płace w zaleznosci od 16 do 18 zł na godz i objad z 2 dan z baru na pole )

Kolego to za takie pieniądze bardzo chętnie zostawie swoją robotę i mogę iść do Ciebie jako traktorzysta :D

a tak serio niemożna porównywać 330 do koparko-ładowarki

Zastanawiałeś się ile przy takiej pracy spali Ci 330?15-20l na dzień takiej pracy(nie wiem bo nigdy nie miałem)?Przy dzisiejszych cenach ON za 40,-/h sam bym bardzo chętnie taką fuchę przytulił-oczywiście jak płatne wszystkie godziny pobytu na polu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu6543    0

Ceny usług w 2016 roku chyba potanieją , cena ropy spadła

Edytowano przez Rychu6543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

A co myslicie o usłudze pracowania w bele w tym roku? w ubiegłym brałem 10zł+ sznurek za bele 120x120,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

ile może kosztować usługa ładowarką teleskopową - załadowanie TIR-a pszenicy czy też cebuli ok.25 T, bierzecie od samochodu czy na /h

 

Zależy jaka łyżka. 70-100zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Ja za belowanie brałem 12zł (lely welger rp 245 + massey 110km) ale patrząc na to jak później czeka sie na swoje pieniądze... 

 

W tym roku robie selekcję, mam kilku co płacą z góry lub tam do miesiąca a reszta nie płacisz nie pijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja za żniwa ledwo wyrwałem kase i to właśnie od tych co zawsze płacili odrazu po zjezdzie komabjnem z pola, w tym roku dosyc zarobków !!!!!!


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

ale dostałeś mam takich co za kostkę już 7 lat i ani grosza, a jak mnie widzą to łeb w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Chciałem się dowiedzieć ile kosztuje u was wywożenie gnojowicy wozem asenizacyjnym 14tys litrów 

gdy wozimy czyjąś gnojowicę na czyjeś pola więc liczy się tu tylko usługa rozlewania oraz wtedy gdy wozimy własną gnojowicę na pola chętnego :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

u mnie znajomy starym 6 cylindrowym casem bez turbiny(podobno 95KM na wałku) plus pottinger faro 4000- bierze 200 zł za godzinę (średnio przy pierwszym pokosie robi 1ha w godzinę)

a za wożenie kukurydzy tym zestawem 150/godzinę

Wydaje się nie drogo, co nie? Bo przeliczając na bele to folia będzie kosztowała powyżej tych 200zł/ha

Edytowano przez akernolat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

załóżmy 10 ha

folia do bel koszt 2500

zbiór przyczepą 2000 + 500 na folię

wychodzi na to że w ogóle nie opłaca się kupować prasy (doliczyć trzeba też mniejsze zużycie ropy przy mieszaniu paszowozu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

to nie takie proste jak mówisz, wszystko zależy od posiadanych maszyn, i korzystając z usług jesteś skazany na łaskę i niełaskę, a swoim sprzętem robisz kiedy chcesz. oczywiście nie oceniam, musisz wszystko policzyć dokładnie to się dowiesz czy się opłaca, tj czy musisz wynająć prasę i owijarkę czy masz swoją, policzyć paliwo, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Ja w zeszłym roku dopiero prasa kupiona i pierwszy raz na usługi ale starałem sie wyśrednić cene i brałem po 12zł z moja siatka. Niby paliwo potaniało, ale chyba zostane przy tej cenie. W sianie to jeszcze spoko ale w słomie zależy po jakim kombajnie to trzeba dobrze zasuwać żeby zarobić takze zostane chyba przy 12. Zwłaszcza że to raczej średnia cena. Był gość co nam robił swoją siatka po 14 ewentualnie inny 10 + nasz sznurek wiec 12 wydaje mi sie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To czym u Was tną zboża? Bizonami Z020 i to na wysokości kolan?  :) Na słomie najlepszy zarobek, chociaż niektórzy mulą 5 km/h plus wiązanie na jeden sznurek i potem dziw że dzień zleciał a tu 100bel zrobione 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj