Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny pszenicy 2016

3601 odpowiedzi na ten temat

#661 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:14

Ceny pszenicy 2016

Cena ropy prędzej czy później wzrośnie, być może i spektakularnie. Bo zaczną podejrzewać, że tego surowca zacznie nam brakować szybciej niż się tego spodziewali :)

Nie wspomnę już o planowanym wycofaniu substancji aktywnych (rzepak) z rynku.

Dodatkowo największy pogromca i nieprzewidywalny gracz jakim jest pogoda może sporo namieszać, bo gdzie tu jeszcze do żniw, jak już teraz jest lament nie co zasiać a za co .......

Edytowany przez TOREZ, 28 styczeń 2016 - 20:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny pszenicy 2016 Dzisiaj, 07:17
  •  

#662 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:15

Ceny pszenicy 2016

Hmmm, obok twojej wypowiedzi o cenach w kwietniu 2015 jest także moja o cenie euro/PLN . No i się sprawdziło.

Od czasu zmiany rządu sytuacja w kraju zaczyna mi przypominać 20-to lecie międzywojenne, ciagłe utarczki z Niemcami w gospodarce. Na razie nasze ceny zbóż ratuje drogie euro, ale myślę że w końcu UE gapnie się, że strzelają sobie w kolano.

Jak w końcu wyprzedamy żywiec wieprzowy, to okaże się, że import warchlaków jest nieopłacalny na tucz "dzierżawny" a ilość macior pobiła historyczne minimum i ciągle spada. Cena żywca systematycznie idzie w górę, a import dramatycznie spadł ze względu na silne euro. Czyli spada import z UE żywności, rożnie zaś popyt na krajową.

Kwestia dni, kiedy dotrze to do świadomości NIemców i Francuzów ?

#663 Share gen

gen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:22

Ceny pszenicy 2016

TOREZ -trzeba przyznać że miałeś rację  z rzepakiem ,to teraz powiedz do kiedy trzymać pszenicę ,kiedy zdrożeje i dlaczego  ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:24

Ceny pszenicy 2016

Jahooo

Masz sporo racji.

Sytuacja finansowa gospodarstw również staje się coraz to mniej płynna. Oby rządzący nie walneli gafy, bo procent w banku powali na kolana nie jedne gospodarstwo.

#665 Share MarcinBrzozowski

MarcinBrzozowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:24

Ceny pszenicy 2016

Hmmm, obok twojej wypowiedzi o cenach w kwietniu 2015 jest także moja o cenie euro/PLN . No i się sprawdziło.

Od czasu zmiany rządu sytuacja w kraju zaczyna mi przypominać 20-to lecie międzywojenne, ciagłe utarczki z Niemcami w gospodarce. Na razie nasze ceny zbóż ratuje drogie euro, ale myślę że w końcu UE gapnie się, że strzelają sobie w kolano.

Jak w końcu wyprzedamy żywiec wieprzowy, to okaże się, że import warchlaków jest nieopłacalny na tucz "dzierżawny" a ilość macior pobiła historyczne minimum i ciągle spada. Cena żywca systematycznie idzie w górę, a import dramatycznie spadł ze względu na silne euro. Czyli spada import z UE żywności, rożnie zaś popyt na krajową.

Kwestia dni, kiedy dotrze to do świadomości NIemców i Francuzów ?

Czy w tuczu trzody chlewnej największym kosztem nie jest pasza?? a pasza to śruta sojowa, a ta tylko z importu czyli drogo bo euro drogie i koło się zamyka, chyba że się mylę??

#666 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:41

Ceny pszenicy 2016

Kolego gen

Na dziś "bogate kołnierzyki" mają głowę zwróconą w stronę Chin.

Za jakieś dwa tygodnie będę mógł coś więcej powiedzieć.

Golpasz płaci 660 netto za paszówkę, bodajze w grudniu płacił 690 o ile dobrze pamiętam.

Ale idąc tym tokiem myślenia to 7ton x 730 brutto = 5100 + dopłata obszarowa.

Co tu komentować ...

MarcinBrzozowski

Ale koncentraty na bazie soji potaniały, średnio o 5 zł na worku 25kg.

W mojej ocenie to cena warchlaka jest wyznacznikiem zysku.

Tyle że i warchlak i pasza jest w kredycie a to podnosi koszty.

Edytowany przez TOREZ, 28 styczeń 2016 - 20:45.

#667 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 28 styczeń 2016 - 20:42

Ceny pszenicy 2016

Rolnikszukaceny nie wiedziałem że przez rok nie można wstawić danych swojej firmy?

zapomniałem,jak tam biznes z bielizną?

Edytowany przez mirek37, 28 styczeń 2016 - 20:44.

#668 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:16

Ceny pszenicy 2016

W naszych warunkach śruta sojowa to tylko dodatek w tuczu, podstawą są jednak zboża, a te jakoś nie zwyżkują. W mojej okolicy cena netto 600 za pszenicę paszową, a są i oferty niższe. Pszenżyto, owies czy jęczmień są jeszcze tańsze.

To, co chcą zrobić w tej chwili banki to podcinanie gałęzi, na ktorej się siedzi. Ograniczają akcję kredytową i zniechęcają do lokowania kapitału - to po co bank ???

Jak ktoś oglądał "Ziemię obiecaną" to sytuacja jest taka, jak w rozmowie ze starym żydem - "my mu nie możemy pozwolić na budowę fabryki, bo on chce produkowac dobry towar, to nam zepsuje geszeft". Tylko co się stanie, jak on tę fabrykę jednak zbuduje ?

Przypuszczam, że na wiosnę będzie ciężko, jak w 1991 roku. Ale nie wątpię, że polskie rolnictwo to przetrwa, jak przetrwało nie raz. Ja po prostu kalkuluję poziom inwestycji w gospodarstwo na poziomie oczekiwanego dochodu, a w tym roku na kokosy się nie zanosi. Bardziej martwił bym się , gdybym miał jakąś hodowlę, ale nie mam.

O cenach rzepaku i limitowaniu produkcji biopaliw mówi się od dawna, ALE w tym interesie siedzą przecież głównie niemcy i francuzi, ciężko odłączyć się od kroplówki, prawda ? Zwłąszcza, ze i w naszym kraju sporo zainwestowali po cichu w ten przemysł, czego skutkiem było bankructwo małych gorzelni, bo zainwestowali także w korzystne dla siebie ustawodawstwo.

Mam cichą nadzieję, że cena pszenicy nie spadnie poniżej tych 600zł netto w żniwa, a wszystko co wyżej, to dodatkowy zysk. Przed nami jeszcze sporo niewiadomych - ustawa o frankach, ustawa o obrocie ziemią itp. To wszystko będzie się odbijać na naszej gospodarce.

W długiej perspektywie na tym co się dzieje, możemy skorzystać, ale krótkookresowo straszą nas jak Orbana na Węgrzech. On się nie dał, chociaż mu ciężko, więc i my się nie damy.

U mnie ruch w skupach ograniczony, ludzie nie wiedzą, na co czekać - na zniżki, na zwyżki ? A sami skupujący sieją panikę jak zwykle - sprzedawać, sprzedawać bo ceny lecą na łeb! Tylko to nie te czasy, że nikt nie znał cen. Dziś każdy może popatrzeć na giełdę , wyciągnąć wnioski. Jakie - to już inna sprawa. Ruchu w skupie nie ma. Kto ma jeszcze zboże, ten trzyma, Jesli nie będzie dopłat, to ruch się zacznie, gdy pogoda będzie gnała do wejscia w pole, czyli koło Wielkanocy.

#669 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:39

Ceny pszenicy 2016

W naszych warunkach śruta sojowa to tylko dodatek w tuczu, podstawą są jednak zboża, a te jakoś nie zwyżkują. W mojej okolicy cena netto 600 za pszenicę paszową, a są i oferty niższe.

A gdzie w lubelskim są takie ceny na paszowke? Bo w mojej okolicy za pszenice 12.5 dają 590netto. Tydzień temu było 600. Tylko że wyprodukowanie pszenicy 12.5 kosztuje więcej niż zwyklej paszowki.

#670 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 28 styczeń 2016 - 21:43

Ceny pszenicy 2016

No napewno wiecej kosztuje a 14% to już naprawde trzeba zainwestować. Paszówka to jedynie wydajnosc no i ładne ziarno. parametrow nie musi być jedynie wilgotnośc i bez chwastow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 22:00

Ceny pszenicy 2016

Raptem 100-150kg saletry więcej na kłos i to nie zawsze.

W grudniu była oferta prawie 700,- powyżej 13 białka, teraz nierealne raczej. 

Edytowany przez Tomek90, 28 styczeń 2016 - 22:02.

#672 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 22:35

Ceny pszenicy 2016 W tym suchym roku na kłos to akurat niewiele dalo. A poza tym dać 250kg czystego azotu + odżywki i reszta zabiegów. Czy to się opłaci?

#673 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 23:13

Ceny pszenicy 2016

Rolnikszukaceny nie wiedziałem że przez rok nie można wstawić danych swojej firmy?

zapomniałem,jak tam biznes z bielizną?

Po pierwsze. Rok czasu wykupiona była nazwa. Strona działa o wiele krócej.

Po drugie. Strona jest na serwerze u dewelopera, i nie mój interes czym on się zajmuje. A skoro tak podkreślasz tę bieliznę, to zakup żonie, będzie zadowolona :-)

Po trzecie strona nie jest firmą, nie kupuje, ani nie sprzedaje nic w chwili obecnej. Jeśli za jakiś czas będzie szansa na jakikolwiek handel, to wszystko będzie funkcjonować na zasadzie oficjalnej firmy. Póki co nie ma takiej potrzeby, bo żadnych umów nie zawieramy ,tylko hobbystycznie wyszukujemy cen.

Kreatywność nie boli, niektórym jedynie trudno ją zrozumieć.

#674 Share Dsz

Dsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 23:39

Ceny pszenicy 2016 Panowie cena zbóż w Polsce tylko w malym stopniu ma związek z tym co jest u nas. Globalne gospodarki maja wplyw na calym świecie i to one dyktują ceny i tego nic nie zmieni.Chcesz wiedzieć jakie u nas będą ceny to obserwoj sytuacje na świecie

#675 Share Rolnikszukaceny

Rolnikszukaceny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 11:06

Ceny pszenicy 2016

Panowie cena zbóż w Polsce tylko w malym stopniu ma związek z tym co jest u nas. Globalne gospodarki maja wplyw na calym świecie i to one dyktują ceny i tego nic nie zmieni.Chcesz wiedzieć jakie u nas będą ceny to obserwoj sytuacje na świecie

Masz rację. Globalizacji nie zatrzymamy, możemy ją ograniczyć jedynie podejmując wspólne działania. Mam tutaj na myśli głównie współpracę gospodarstw rolnych w kwestii dokonywania zakupów i sprzedaży wyprodukowanych towarów.

Aby tego dokonać, musi się jednak zmienić mentalność ludzi, która zamiast działać na zasadzie: "on ma więcej mleka z takiej samej ilość krów, niech mu jakaś zdechnie" powinna funkcjonować na zasadzie  "on ma więcej mleka, muszę się od niego jeszcze wiele nauczyć, podpatrzyć i spytać, współpracować".

#676 Share eheskey

eheskey

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Sport

Napisany 29 styczeń 2016 - 11:30

Ceny pszenicy 2016

A gdzie w lubelskim są takie ceny na paszowke? Bo w mojej okolicy za pszenice 12.5 dają 590netto. Tydzień temu było 600. Tylko że wyprodukowanie pszenicy 12.5 kosztuje więcej niż zwyklej paszowki.

w okolicy krasnika pszenica jak leci 630 brutto 

#677 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 styczeń 2016 - 11:31

Ceny pszenicy 2016

Masz rację. Globalizacji nie zatrzymamy, możemy ją ograniczyć jedynie podejmując wspólne działania. Mam tutaj na myśli głównie współpracę gospodarstw rolnych w kwestii dokonywania zakupów i sprzedaży wyprodukowanych towarów.

Aby tego dokonać, musi się jednak zmienić mentalność ludzi, która zamiast działać na zasadzie: "on ma więcej mleka z takiej samej ilość krów, niech mu jakaś zdechnie" powinna funkcjonować na zasadzie  "on ma więcej mleka, muszę się od niego jeszcze wiele nauczyć, podpatrzyć i spytać, współpracować".

w Polsce jeszcze długo nierealne

Thug

#678 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 14:33

Ceny pszenicy 2016

powinna funkcjonować na zasadzie  "on ma więcej mleka, muszę się od niego jeszcze wiele nauczyć, podpatrzyć i spytać, współpracować".

Niestety ekonomia rządzi się swoimi prawami i ta nauka ,oraz wymiana doświadczeń spowoduje to, że ten ktory udzielał nauk będzie sprzedawał taniej jak do tej pory ,a ten ktory nauki będzie pobierał wcale nie zwiększy dochodów.

Po prostu wolny rynek nie zna przypadku zwiększania podaży , bez zmniejszania ceny  ,lub wyłaczenia z rynku innego producenta .

Opcja produkujmy na hurraaaa , niestety dobra dla przetworstwa , jest strzalem w kolano rolnika ..

#679 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 16:01

Ceny pszenicy 2016

No napewno wiecej kosztuje a 14% to już naprawde trzeba zainwestować. Paszówka to jedynie wydajnosc no i ładne ziarno. parametrow nie musi być jedynie wilgotnośc i bez chwastow.

Chcąc nie chcac dbajac o uprawe robisz konsumpcje wystarczy dac na drugą dawke mocznik zamiast saletry lub 100 kg na kłos i masz konsumcje. Dodatkowo 100 kg na kłos zwiekszy mtz a wiec i plon. Cena konsumpcji jest o pare dziesiat zł większa wiec nie widze jakiegokolwiek sensu robic paszówki bo jest to nieopłacalne. Każdy kto sie chodź troche zna robi konsumcje a nie paszówke.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1758 postów

Napisany 29 styczeń 2016 - 16:42

Ceny pszenicy 2016

U mnie cena konsumpcji w skupie to różnica 10-15 zł netto, chyba, że mówimy o ilościach całosamochodowych.