Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena bydła w 2016

2806 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 06 maj 2016 - 21:17

Cena bydła w 2016 Kto z okolic Ciechanowa ,Przasnysza skupuje bydło w sobote bo mam krowe ze skrętem jelit a dzisiaj nikt niechciał odebrać jak dzwoniłem to było juz po 17

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena bydła w 2016 Dzisiaj, 00:00
  •  

#1622 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 07 maj 2016 - 07:36

Cena bydła w 2016

Glinka Marek do mnie nawet w niedziele przyjechał

Mogę zrobić foto faktury i wstawić. :) Panie Sołtys i zobaczysz cenę i wagę a sztuki ważyły tyle ile ważyły bo nie były wieksze . Sprzedałem do nich z 5 raz może już 6 ,zawsze  zdzwonię do Takiego Leszka od skupuje u nich na firmię jeden z 6 gości i tyle. A skoro ty jestes takim debilem że oddajesz swoje sztuki ca bezcen pogratulkować. Albo inaczej masz tak małe gospodarstwo że nawet nikt nie chce robić z tobą interesów oddaje średnio 40 sztuk na rok (krowy byki jałówki) Wizerunek gospodarstwa i samo zachowanie rolnika też ma wpływ na proponowaną cenę . Powiem lepiej za krowę zagodziłem się po 5 zł ale jak bedzie ważyć 500 kilo a za byka po 7 zł jak bedzie 600 niestety nie było wiec nastąpiła korekcja . Mieszkam w Gródkach i może nie ma w moim regionie towaru nie wiem. Ale Cenę mam prawdziwą i z tym człowiekiem naprawdę idzie się dogadać.

#1623 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 07 maj 2016 - 08:16

Cena bydła w 2016

Kolego może inni trochę przesadzili ale chcieli Cię uświadomić, że cenę za tak małe sztuki dostałeś za dużą. Prawdopodobnie zostałeś oszukany na wadze tym bardziej że 2 razy sprzedałem do Urbanka. Poczytaj trochę temat wstecz a opinię nie ma najlepszej na tym forum. Sprawdź go na ogólnej to gwarantuje Ci że więcej do Ciebie nie przyjedzie. Wcześniej pisałem tutaj, że nieopodal mnie znajomego chciał przekręcić na krowie 80 kg. Mam nadzieję, że da Tobie to do myślenia i nie zostaniesz znów oszukany

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 maj 2016 - 08:25

Cena bydła w 2016

Po ile chodzą słabe krowy poniżej 500 kg?

#1625 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 maj 2016 - 08:28

Cena bydła w 2016

Witam dziś sprzedane 3 sztuki HF

Byk 556 kg cena 6.80zł

Jałówka 600 kg cena 6.50 zł

Krówka 451kg cena 4.50 zł

Sprzedane do firmy URBANEk

Cena i wagi brutto

U mnie jak ważą to wchodzę przed samym wprowadzeniem sztuki na wagę i gdy sztuka jest też wchodzę do niej a ojciej patrzy czy przybywa tyle samo wtedy mam pewność że mnie nie okantują. Co do terminów przyjazdów różnie teraz jechali tydzień  a czasem jeden dzień . Ale kasa zawsze na trzeci dzień jest na koncie

Mogę zrobić foto faktury i wstawić. :) Panie Sołtys i zobaczysz cenę i wagę a sztuki ważyły tyle ile ważyły bo nie były wieksze . Sprzedałem do nich z 5 raz może już 6 ,zawsze  zdzwonię do Takiego Leszka od skupuje u nich na firmię jeden z 6 gości i tyle. A skoro ty jestes takim debilem że oddajesz swoje sztuki ca bezcen pogratulkować. Albo inaczej masz tak małe gospodarstwo że nawet nikt nie chce robić z tobą interesów oddaje średnio 40 sztuk na rok (krowy byki jałówki) Wizerunek gospodarstwa i samo zachowanie rolnika też ma wpływ na proponowaną cenę . Powiem lepiej za krowę zagodziłem się po 5 zł ale jak bedzie ważyć 500 kilo a za byka po 7 zł jak bedzie 600 niestety nie było wiec nastąpiła korekcja . Mieszkam w Gródkach i może nie ma w moim regionie towaru nie wiem. Ale Cenę mam prawdziwą i z tym człowiekiem naprawdę idzie się dogadać.

Swoją drogą dziwne że  przy obrocie 40 szt rocznie  - nie dorobiłeś  się swojej  wagi ... ale  ważne że  i tak masz  pewność  że  nie oszukują  :D

Co  do tego że chce do ciebie przyjeżdżać-  to  nic  tylko  się  cieszyć, że  taki super  gość  jesteś  :P

Masz rację że  zachowanie rolnika ma  wpływ na  cenę , jak wyczują że  ma  do  czynienia  z debilem co łatwo da  się orznąć  - dają  więcej  :P

grunt  to mieć  łeb do interesów ...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1626 Share bluecows1

bluecows1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 maj 2016 - 10:38

Cena bydła w 2016

sam nie wiesz co sprzedałeś. Hf i MM nigdy nie były i nie będą w tej samej cenie

w przypadku tego handlarza  jest możliwa taka cena, najciekawsze że na zakładzie na który wozi byki za hf a płacą maksymalnie 6,6 netto

do mnie nie chce przyjechać :D

#1627 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 07 maj 2016 - 11:56

Cena bydła w 2016 Co do tych sprzedanych HF, przecież ceny 6.80 za byczka 550 kg to wcale nie mało, ale nie przesadzajmy że strasznie dużo, podobnie za jałówkę, jeśli miała 600 kg to 6.50 nie jest ceną wygórowaną. No chyba że ceny spadły znacznie, sam sprzedawałem osatnie sztuki w tamtym roku więc dokładnie nie wiem :)

#1628 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 07 maj 2016 - 12:14

Cena bydła w 2016

Niech wam bedzie że mnie oszukali cieszcie się tą myślą . Ja wiem ile mam na koncie za sztuki i mniej wiecej ile ważą . Każdy się śmieje z was z pomysłu na oszukiwania na wadzę to proszę podać lepszy.? Nie mam wagi bo jeszcze trzy lata temu miałem sztuk wszystkich 45 dziś jest ich ponad 90 nie jestem nastawiony na opasy tylko jak coś brak to sprzedaję . A waga kosztuje z 3-4 tyś zapewne . A sami wiemy jaką sa wydatki i inwestycję. Napisałem cenę by każdy wiedział ile wart jest towar u nich po to chyba ten dział a skoro każdy z was sprzedaję za mniej i pisze każdemu kto dostał średnią cenę że go orżneli to wasz Problem. A skoro nie wierzycie to sprzedajcie i zobaczycie i po sprawie . Co do zakładów pchają towar na Francję sprowadzą też odsadki

#1629 Share nespe

nespe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 maj 2016 - 13:02

Cena bydła w 2016 Koledzy dobrze Ci doradzają waga 4 tys to na pewno dobry wydatek przy takiej ilości sztuk ile sprzedajesz ...40 sztuk rocznie jeśli tylko 50 kg na sztuce Cie oszukają i liczmy tak 6 zł to masz 12tys...Mnie potrafiły różne firmy oszukać nawet po przeszło 100 kg i dlatego sprzedaje już tylko na wage ogólną

Edytowany przez nespe, 07 maj 2016 - 13:03.

#1630 Share DARIUSZA323

DARIUSZA323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 maj 2016 - 20:58

Cena bydła w 2016

a co powiecie na jałówkę 636kg bruttu ,cena 7zł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share artur125

artur125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 maj 2016 - 21:20

Cena bydła w 2016

no za jałówkę to chyba przyzwoita cena. W moich stronach nawet bardzo przyzwoita

#1632 Share tabasco

tabasco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 07 maj 2016 - 21:53

Cena bydła w 2016 cena ładna, podejrzewam że to jakaś mięsna sztuka? jaki wiek?

#1633 Share kazik6

kazik6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 maj 2016 - 14:38

Cena bydła w 2016

ogolna waga jest dobra jak sie sprzedaje wszystkie sztuki w jednej cenie Panowie to dziala tak z byka np 800 kg MM cena 8zl idzie -50 na byka hf 650 kg cena 6.5 jedziesz na ogolna sprawdzic czy sie zgadza i wszystko ok i sie cieszysz ze nie oszukali a oni zeby ze smiechu zaciskaja jaki człowiek ciemny.50kgx1.5zl =75zl przy kilku sztukach troche sie uzbiera.

#1634 Share Farmerski

Farmerski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 maj 2016 - 15:10

Cena bydła w 2016

ogolna waga jest dobra jak sie sprzedaje wszystkie sztuki w jednej cenie Panowie to dziala tak z byka np 800 kg MM cena 8zl idzie -50 na byka hf 650 kg cena 6.5 jedziesz na ogolna sprawdzic czy sie zgadza i wszystko ok i sie cieszysz ze nie oszukali a oni zeby ze smiechu zaciskaja jaki człowiek ciemny.50kgx1.5zl =75zl przy kilku sztukach troche sie uzbiera.

możesz człowieku jasniej powiedziec o co Ci chodzi z tym ze z mm idzie jakieś minus 50kg na hfa?

#1635 Share kazik6

kazik6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 maj 2016 - 17:33

Cena bydła w 2016

tak ciezko zrozumiec o co mi chodzi?maja piloty do wagi i z drozszej sztuki ujmuje np 50kg minusem na pilocie dodajac plusem na pilocie 50kg na tansza sztuke a ogolna waga sie zgadza.Jasniej juz chyba nie mozna i to jest potwierdzone a nie wyssane z palca bo zaraz mi napiszesz ze bajek sie naogladałem,u nas jeden posrednik jak skupuje to ludzie laduja a on caly czas w kabinie siedzi wypisuje dokumenty i wage pewnie tez pod siebie robi,ale sila z auta go nie wyciagne

#1636 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 maj 2016 - 17:40

Cena bydła w 2016

To  patrz  co  robią  z rekami handlarze , nie  pasuje im  to wypad  z podwórka 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1637 Share jack87

jack87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Szerokie pojęcie Konstrukcji i Budów ;)

Napisany 08 maj 2016 - 18:35

Cena bydła w 2016 Dokladnie zgadzam się z mariuszd93 są takie czasy ze handlarzy jest jak mrówków wiec nie ma co na sile sprzedawać tylko podzwonić po kilku i zawsze się jakiś w miarę uczciwy trafi...

#1638 Share kazik6

kazik6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:24

Cena bydła w 2016

łatwo powiedziec jak okarmisz do bolu a nie sprzedaz to rano mozesz za kopyta wyciagac sztywne, ostatnio biernacki zawinol na podwórku jak powiedziałem ze jedziemy sprawdzic na ogolna,tłumaczyl sie klasyfikator ze ma bydlo na aucie one sie ruszaja i nie bedzie sie waga zgadzac to jak waza na swojej to tez sie bydlo rusza,kazdy pretekst jest dobry aby w d....e chłopka wyorac mysla ze to ciemnogród jak za dawnych lat.

#1639 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 maj 2016 - 19:27

Cena bydła w 2016

MIałem nie drążyć tematu ale jednak muszę.....

Może i masz rację,że jestem debilem i na moje malutkie gospodarstwo z którego rocznie oddaje się zaledwie 20-25 szt max nie chcą przyjeżdżać byle opszczymurki!!!A wiesz dlaczego???Podpowiem ponieważ mam swoją wagę!!!!!!I zawsze wiem dokładnie ile ważą a nie mniej więcej!!!!!Piszesz,że oddajesz rocznie ok 40 sztuk i nie stać Cię na wagę???Dziwne a mnie dziada z ogródkiem zamiast pola stać???To albo TY tak dziadosko gospodarzysz albo ja tak dobrze ;) a i jeszce jedno może pochwal się w galerii tym swoim latyfundium..........

Jak widzę takie ceny za tak małe sztuki zaraz zapala mi się lampka-albo j**nięty na wadze albo pokolorował cenę.Od pewnego czasu mam takie małe zboczenie i minimum raz na tydzień/dwa dzwonię po ubojniach i handlarzach i robię sobie takie notatki jak ma się cena na przestrzeni czasu........

Na chwilę obecną w północnej wlkp można za naprawdę ładnego mieszańca dostać 8,-brutto ale!!!Byk minimum U+ a tak normalnie to do 7,8,-

Edytowany przez soltys48, 08 maj 2016 - 19:28.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 08 maj 2016 - 19:42

Cena bydła w 2016

soltys48 jeżeli sprzedajesz tylko na kraj to masz racje, w moim rejonie lepsze sztuki idą na export nie wiem jak tam u Was. A cena na export jest o tyle wyższa o ile mniej zarobi pośrednik, jaki jest kurs Euro i kilka innych zmiennych. Reasumując teraz jest dobry czas na opasy, gdyby nie tak drogie cielęta.