Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze kroki w hodowli opasów

2541 odpowiedzi na ten temat

#441 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 październik 2011 - 17:50

Pierwsze kroki w hodowli opasów Krew w moczu to albo zapalenie pęcherza albo nerek,wtedy leczenie antybiotykiem- piszę tak bo tak u ludzi leczy się takie przypadłości a człowiek i cielę/też ssak/ to ta sama fizjologia. Chyba że może to byc uboczne działanie antybiotyku o przedłużonym działaniu,którym szczepiłeś cielęta zaraz po zakupie.A może któreś obsysają te cielaki i przez to uszkadzają naczynia krwionośne i stąd ta krew Musisz je poobserwować nie tylko po karmieniu ale i w ciągu dnia aby wykluczyć te przyczynę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pierwsze kroki w hodowli opasów Dzisiaj, 22:17
  •  

#442 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 03 październik 2011 - 18:06

Pierwsze kroki w hodowli opasów to ile śruty zbożowej na jednego opasa? :unsure:

#443 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 03 październik 2011 - 18:43

Pierwsze kroki w hodowli opasów wiesz może agencji są jakieś dotacje na ten profil produkcji bo wszędzie mówią że pogłowie bydła spada umnie za byka mięsnego 670 wagi brutto płacą 6.50plus vat jestem z warmi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak kisić zielonki? zobacz »

•  

#444 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:52

Pierwsze kroki w hodowli opasów 6.50 za miesniaka żadna rewelacja chyba

#445 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 03 październik 2011 - 19:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów Pewnie że bez rewelacji... 580 kg 6,97 PLUS Vat u mnie. Tydzień temu.

#446 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 03 październik 2011 - 19:27

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dać to może się da tylko ile to zajmie czasu? Bydło rzepaku nie trawi!!!To po pierwsze czeli Twoja kasa leży z tyłu za bykiem.Moja propozycja kiszonka+śruta(nawet sam owies lepsze było by pszenżyto lub jęczmień a najlepiej wszystkie trzy)+soja(soji dajesz połowe mniej niż rzepaku)+premiks+kreda+drożdze,a jak się będą wściekać to dodaj magnezu(tylko nie przesadzaj bo fiutek opadnie ale serce stanie).Jak dobry cielak to 1,5 roku śmiało powinien przekroczyć Twoje wymagania.Jak oszukasz na paszy to nie jego a siebie! Nnajlepiej to ściąg sobie żywieniowca to Ci dawkę ustawi z tego co masz.Ja używam JOSERY i jestem super zadowolony pszyjeżdza,pilnuje,doradza.

człowiek to nie ciele,mimo że ssak (człowieka ze świnką to tak za przeproszeniem)zapalenia nerek napewno nie wyleczysz wcześniej czy pózniej i tak zdechnie.po odrobaczeniu krew ustała u obu.Pasożyty w pęcherzu.

przy kiszonce do 1,5 kg.na sztukę ale treściwej.chcesz efektów musisz karmić.

#447 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 05 październik 2011 - 18:31

Byk to 1,4 DJP czy jakoś tak a każda duża sztuka potrzebuje 6mkw więc potrzebuje 8,4mkw

co to jest DJP , MKW

#448 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:58

Pierwsze kroki w hodowli opasów karmi może ktoś paszami z sano jakie robicie mieszanki

#449 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:10

Pierwsze kroki w hodowli opasów Sano dla opasów ma ,,sanbula" najlepiej to zadzwoń do przedstawiciela to ustawi dawkę pod to co masz.Ja używam Josery ,,bulenmasta" i jestem zadowolony.

#450 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:21

Pierwsze kroki w hodowli opasów san bulla też podaję włąsnie tak wyślałem żeby tak zobic daję też około 2kg osypki z jeczmień\pszenica 2/1 kiszonka z qq żyta z trawy i wystłotki buraczane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 20:28

Pierwsze kroki w hodowli opasów Dajesz tylko san bul a soja,drożdże,kreda,owies.Włókna i energi mają a gdzie białko,tyle co w zbożu?

#452 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 21:41

Pierwsze kroki w hodowli opasów właśnie dlatego chciałbym żeby ktoś zrobił mi meni dla opasów bo z tego co wydaje się dobre dla niektórych w życiu byka takie nie jest dlatego jeśli ktoś ma o tym pojecie chciałbym żeby mi doradził albo naprowadził jakie dodatki z jakich firm

Edytowany przez szczepan84, 14 listopad 2011 - 22:11.

#453 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 23:01

Dajesz tylko san bul a soja,drożdże,kreda,owies.Włókna i energi mają a gdzie białko,tyle co w zbożu?

a liczył ktoś kiedyś ile kosztuje ukarmienie opasa do wagi 600-700 kg? tzn ile pójdzie na to kg danej paszy,dodatków, zakup cielęcia bądz jeśli mamy własne to mlekopanu?
2 lata temu byk był 5-6zł ale zboże było 25-40zł a teraz niby cena jest ale ile kosztują środki do produkcji,

cytuje ten post w celu uzyskania info w jakim wieku uzyskujecie wagę do sprzedaży dając takie pasze?
Chodzi mi głównie o to,że lepiej wyprodukować jak najtaniej bo co jeśli żywiec spadnie?te wszystkie środki napewno niepotanieją i co wtedy?

#454 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 15 listopad 2011 - 07:46

Pierwsze kroki w hodowli opasów wiesz zgłoś się do O D R tam powinni wiedzieć kto się tym zajmuje bo u mnie jest taki nazywa się ośrodek doradztwa żywienia bydła i trzody chlewnej zajmuje się tym technik weterynarii który ustala ci program żywienia w zależności od wieku i wagi ale trzeba zaplacić za to

#455 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 17:59

Pierwsze kroki w hodowli opasów Krzysiek 79w o co chodzi z tym magnezem na uspokojenie bo przyznam że pierwszy raz o tym słyszę.

#456 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 22:08

Pierwsze kroki w hodowli opasów a fasola czy ona niema białka stosuję ją kupuje odpady po 20gr/kg paruję i podaje tona odpadów to 200zł/t a soja chyba coś około 1500/1700zł/t nie jestem do końca pewien owszem wszystko się opłaca jak kolega wyżej napisał jak byk będzie kosztował 8zł/kg a zboże będzie po 65zł ale w ostatnim roku był po 1120/t to już się nie opłacają byki karmione tym zbożem zwłaszcza że były wtedy raptem po 6zł/kg
koleś z cukrowni mówi nam na spotkaniu "przecież i tak podnieśliśmy w tym roku 3 razy cenę buraków " a odpowiada mu plantator a ile podrożała ropa nawozy i opryski rolnik i tak ma "pupę" z tyłu i tak

#457 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 18:21

Krzysiek 79w o co chodzi z tym magnezem na uspokojenie bo przyznam że pierwszy raz o tym słyszę.

Kolego my kupujemy dodatkowo magnez w hurtowni z dodatkami paszowymi w Lublinie.Gospodarstwo moje specjalizuje się w intensywnym opasie bydła mięsnego na export.Czyli dawka pokarmowa dla byczka jest ustawiona tak żeby przyrosty dobowe faktyczne były na poziomie 1.5-1,8 kg na dobę,bazuję tylko na zbożu,soi i premiksach Josery.Magnez dodajemy żeby zapanować nad potencją byków i je uspokoić mają zjeść napić się i leżeć a nie szaleć po oborze i się mocować czy obskakiwać.

#458 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 16 listopad 2011 - 19:25

Pierwsze kroki w hodowli opasów Czyli dajac magnez byki sie uspokoja ?
Jaka cena na sztuke ?
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#459 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 20:30

Pierwsze kroki w hodowli opasów w jakich dawkach podawac magnez bo mam też ten sam problem mocują się i obskakują on występuje w czystej postaci czy w jakiejś mieszance paszowej ja mam byki półtora roczne ważą około 750kg podaje im QQ kiszonka z traw żyta wysłotki siano słomę osypka san bull premisan fasola odpady po przebieraniu myślę że nie jest źle ale magnes na popęd to zakupie bo jak zaczną szalec to rozbierają mi kojce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 16:11

Pierwsze kroki w hodowli opasów Worek 25kg. w zeszłym roku kosztował 85 zł. Ja daję 1,25-1.7kg. do tony ale dopiero jak przekroczą 200kg.i zaczną szaleć.Z magnezem nie można przesadzić(max 2kg. ale to naprawdę w sporadycznych przypadkach)lepiej ująć energii z dawki bo przedawkowanie magnezem powoduje zatrzymanie serca i nic nie zrobisz.Jak podasz jeden raz i zaprzestaniesz to zobaczysz co znaczy szalejące byki!!! to prawie jak narkotyk dla byka ale pomaga w rozsądnych dawkach!!!!!!!3-4% magnezu jest standardowo w premiksach ale to za mało żeby uspokoić takiego byka(hierarchia stada,potencja i nadmiar energii)