dwojtek01

Members
 • Ilość treści

  530
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Good

O dwojtek01

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Rolnictwo

Ostatnio na profilu byli

14903 wyświetleń profilu
 1. Prawda jest taka, jak najmniej soku z buraka .
 2. dwojtek01

  Koń

  Witam , zdjęcie ok ,ale radziłbym przyjrzeć się dobrze tej roślinie z tymi żółtymi kwiatami bo może być szkodliwa , a na zdjęciu trudno określić czy to nie jest krostawiec .
 3. dwojtek01

  byki

  Wiosna idzie ,to się czochrają .
 4. No właśnie do wałków z tą spiralą powinien być zamontowany ten nóż aby ścinać to co się nawinie na wałku , a spirala ma to usunąć z pod pasów
 5. dwojtek01

  Głownia kukurydzy

  No bo tam zaczęła rozwijać się kolba , którą zaatakowała głownia . Może zauważyłeś ,że kukurydza ma tak zbudowane liście , że potrafi się sama podlewać , ale jak się dobrze przyjrzysz liściom to od strony łodygi mają one takie wywinięcie które nie pozwala aby woda wpływała do zalążka kolby . Zły rozwój rośliny spowodowany złymi warunkami atmosferycznymi może doprowadzić do wniknięcia patogenu i porażenia . Silne wiatry lub kola ciągnika odchylające liście od łodygi mogą doprowadzić do tego samego .
 6. dwojtek01

  Głownia kukurydzy

  Na łodydze pomiędzy liśćmi czy wyrasta z nasady liścia .
 7. dwojtek01

  Głownia kukurydzy

  Ale co wytworzyła się na łodydze czy na kolbie . Mogłeś ją zawlec na pole kołami , a dlaczego 40 cm poniżej - zerwij tego liścia gdzie ona występuje to zobaczysz , że tam też rozwijała się kolba to efekt naszego wysokiego nawożenia .
 8. dwojtek01

  Głownia kukurydzy

  Wymiatacie. Stres to chyba sprzedają doradcy żeby poczuć się ważniejsi od was. Długo zajmuję się rolnictwem i nie zauważyłem żeby rośliny się stresowały , co innego ci co je sieją . Jak byście dobrze obserwowali swoje rośliny , to zauważycie , że głownia występuje tylko na kolbach i ich zalążkach jeśli ma sprzyjające warunki i rośliny podatne na nią . Dlatego to jest jeden z ważniejszych czynników podczas doboru odmiany , a nie tylko wydajność no bo jak ją zwalczyć .
 9. dwojtek01

  Kukurydza

  Moje odmiany w 80 % już kwitną.
 10. Ładna trawa, co do traw jednorocznych super sprawa . Ja siałem country 20 53 po życie wytrzymała dwa lata , w pierwszym roku 3 pokosy a w drugim 5 ostatni zbierałem 1 grudnia .Drugi raz siałem po rzepaku zebrałem dwa pokosy. Na suszę też jest sposób ,ja stosuje dokarmianie dolistne na odrost 10-15 cm mieszaninę mocznika siarczanu magnezu i środka z dodatkiem aminokwasów .
 11. dwojtek01

  Siew kukurydzy

  Też już posiałem w środę . Co roku sieję koniec kwietnia , ale w tym roku wegetacja ruszyła wcześniej . Przy okazji sprawdzę mrozoodporność ,czy wytrzyma -5 stopnia tak jak piszą w opisie. Posiałem te same dwie odmiany co w zeszłym sezonie ,zobaczymy jak się sprawdzą w tym roku.
 12. dwojtek01

  Kukurydza

  3 b i 4 klasa po pszenicy i kukurydzy .
 13. dwojtek01

  Kukurydza

  Siałem różne kukurydze i wszystkie bardzo wolno dojrzewały , a te robią to bardzo szybko . Wszystkie odmiany o tak niskim fao nie lubią przymrozków , te odmiany bardzo dobrze zniosły mi majowe przymrozki , no i mają jeszcze wysokie parametry białko 9 - 9,5 % ,skrobia 75 % . Polecam wszystkim , którzy planują siać pszenice po kukurydzy .
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj