Skocz do zawartości

Zdjęcie

NOWY 5100M i problem

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 12:18

NOWY 5100M i problem

kolego wojtas ty sprawdź najpierw stan oleju ja ma 5080m i kverneland ab 100 podnosi bez żadnego problemu na wolnych obrotach, szybko nie można jechać bo przód do góry podskakuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NOWY 5100M i problem Dzisiaj, 20:54
  •  

#22 Share Wojtas501

Wojtas501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 16:51

NOWY 5100M i problem

kolego wojtas ty sprawdź najpierw stan oleju ja ma 5080m i kverneland ab 100 podnosi bez żadnego problemu na wolnych obrotach, szybko nie można jechać bo przód do góry podskakuje .

olej w przekładni jest nawet trochę ponad stan, z racji nowego ciągnika (zawsze dają więcej)

był dzisiaj serwisant i sam nie wie co ma wymieniać i w jakiej kolejności, w środę ma przyjechać i wymienić rozdzielacz, ale i ma się dowiedzieć jeszcze w sprawie awarii co i jak. ogólnie mechanik tylko z zawodu, a nie z zamiłowania :/ ale może coś zdziała

#23 Share Sqad00

Sqad00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 19:56

NOWY 5100M i problem

Sam posiadam taki ciągnik i ciągam nim pług obrotowy Demblon T 65 nawet widać to w mojej galerii i ten ciągnik nie ma problemu z podnoszeniem. Z tyłu za fotelem masz takie pokrętło do regulacji podnoszenia jest żółw i zając spróbuj może z tym pokombinować. Mój ma juz 125mth i czekam na serwis do tej pory ciągnik spisuje się bez zarzutów

#24 Share Wojtas501

Wojtas501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:13

NOWY 5100M i problem

Sam posiadam taki ciągnik i ciągam nim pług obrotowy Demblon T 65 nawet widać to w mojej galerii i ten ciągnik nie ma problemu z podnoszeniem. Z tyłu za fotelem masz takie pokrętło do regulacji podnoszenia jest żółw i zając spróbuj może z tym pokombinować. Mój ma juz 125mth i czekam na serwis do tej pory ciągnik spisuje się bez zarzutów

masz EHR czy ręczną regulację? sprawdziłem i nie mam żadego pokrętła za fotelem

jak możesz to zobacz na swój profil i na wpisy, napisałem tam prośbę do ciebie

#25 Share Sqad00

Sqad00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 sierpień 2015 - 21:26

NOWY 5100M i problem Ja mam bez ehr. Odpisałem Ci na forum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Wojtas501

Wojtas501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 wrzesień 2015 - 22:45

NOWY 5100M i problem

Problem został rozwiązany po 4 wizytach serwisanta. problemem okazały się zawory w rozdzielaczu, przelewowy się zawiesił, a drugi (nie pamiętam jaki) został wymieniony. Przy okazji wgrano nowy soft i po zaoraniu 3ha nie było żadnych problemów z podnoszeniem. Przy okazji dowiedziałem się że starsze serie M są objęte akcją serwisową i bezpłatnie wymieniają zawory na pompie gdy wystąpi problem z podnoszeniem, ale... jeśli problem wystąpi w ciągu do 3 lat od zakupu

#27 Share farmer0023

farmer0023

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 19:05

NOWY 5100M i problem

Witam. 

Też jestem w posiadaniu takiego modelu i mam ten sam problem, przy siewie agregat Rolmako +siewnik Poznaniak 3m. nie ma żadnego problemu z podnoszeniem a pług lemken Europal 5 3+1 o wadze 1200 kg ledwo co chce podnieść trzeba ręcznie pomagać co najlepsze Dealer Jd odsyła mnie do serwisu Jd a serwis odsyła mnie do Dealera i tak w kółko co robić ? :/

#28 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 19:46

NOWY 5100M i problem

Ten ciągnik w standardowe wersji ma tylko 3600 kg więc nic dziwnego, że ledwo podnosi. Mam ciągnik z udźwigiem 4t. i pług 3 skiby o wadze 1220 kg ledwo radzi, czasem ma problem do samej góry podnieść...

Także z ciągnikiem jest wszystko ok

#29 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 21:55

NOWY 5100M i problem Jak chcesz kupić będą ci z ręki jeść. Naobiecuja ci a człowiek wierzy we wszystko a po zakupie jak coś nie tak proszę się kontaktować z centrala JD. Mój sąsiad miał ten sam problem poszedł do prawnika. Prawnik wystosował pismo i po kilku dniach problem się rozwiązał będą cię tak długo olewac aż im nie dasz do zrozumienia że nie odpuscisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Wojtas501

Wojtas501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 grudzień 2015 - 21:19

NOWY 5100M i problem

do mojego przypadku przyjechała osoba odpowiedzialna za gwarancje i jeszcze coś tam komputerowo podkręcali (soft nowy wgrywali), nie mniej jednak zabawy z tym było dużo, ale poźniej zakupiłem pług GB 3skibowy na śrubach (1050kg) podnosi bez problemu (po 4h orki olej się troszke grzeje, ale 15min przerwy i można znowu jeżdzić)