Skocz do zawartości

Zdjęcie

Susza 2015

311 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 16:55

Susza 2015 Ja mam trawy i kukurydzę, ale jej nie ubezpieczam, no od czego. Deszczy nawalnych, podtopień jak takie nie występują. Gradu też kilkanaście lat nie było takiego, który zrobiułby szkody. W tym roku raz trochę grochu spadło. W czasie przymrozków nie sieję a od suszy nikt nie ubezpiecza. Są jeszcze jakieś realne ryzyka od których powinienem ubezpieczyć? Ja tam wniosku o szacowanie szkód nie składałem i mam głęboko w .... tę jałmużnę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Susza 2015 Dzisiaj, 00:14
  •  

#142 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 17:04

Susza 2015

Można ubezpieczyć od teściowej jak w szkodę wejdzie... he he ja mam 4ha kuku u teściowej

#143 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 17:35

Susza 2015

Jak macie produkcję zwierzęcą to zapomnijcie o pomocy. Trzeba mieć 30% strat, a jak utrzymujecie się z produkcji zwierzęcej to takich strat wam nie naliczą, bo susza wystąpiła na polach a nie w oborach i chlewniach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 26 sierpień 2015 - 19:12

Susza 2015 To po cholerę do wniosku o oszacowanie szkód w gospodarstwie dołączone jest oświadczenie o ilości zwierząt

#145 Share Lukasz-ursus-1998

Lukasz-ursus-1998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 20:05

Susza 2015

witam panowie jak w waszych okolicach zaczynają sprzedawać bydło co z qq macie możliwości wyjazdu w pole w mojej okolicy nawet gruger nie chce wchodzić w ziemię  :(

Edytowany przez Lukasz-ursus-1998, 26 sierpień 2015 - 20:06.

#146 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 26 sierpień 2015 - 20:15

Susza 2015

Potwiardzam Sawicki znów z nas jaja sobie zrobił, jak ktoś ma produkcję zwirzęcą to nie dostanie nic do upraw, bo w żaden sposób mu nie przekroczy tych 30% strat, a ktoś kto wydał ziemie w dzierżawę nie robi dosłownie nic ale bierze dopłaty dostanie pomoc, bo jego susza bardziej dotkneła bo przeciesz teoretycznie sieje i zbiera plon

#147 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 20:54

Susza 2015

realnie to sprawy wygladaja tak-po powodzi 2010 tez dawali podobne odszkodowania, byly powolane komisje, nie bylo tak zle- ile strat podalem ,tyle wpisali, komisja nie miala czasu chodzic po wsi, zreszta straty miejscami byly 100 %  i to kazdy widzial nawet z daleka. jako ubezpieczenie wystarczyla polisa w pzu -ubezpieczenie mienia ruchomego,sa tam wyszczegolnione zwierzeta, w dolinie wisly kazdy rozsadny sie ubezpiecza, skladka zwraca sie co pare lat.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#148 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 21:28

Susza 2015

To jest właśnie równe traktowanie ubezpieczeni i nie ubezpieczeni. Powiem tak że dobrze że będzie jakaś pomoc bo zawsze jakiś grosz się przyda ale nie powinno być podziału. Straty ma każdy takie same. Ci co mają bydło to pewnie też coś dostaną bo nasz drogi minister też działa w tej sprawie a że idą wybory to te działania mogą zakończyć się sukcesem.

#149 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 26 sierpień 2015 - 22:48

Susza 2015

witam panowie jak w waszych okolicach zaczynają sprzedawać bydło co z qq macie możliwości wyjazdu w pole w mojej okolicy nawet gruger nie chce wchodzić w ziemię  :(

w tamtym roku kvernelanda ciągałem pół pola nim w ziemie się wbił, w tym roku zapiszczę pod sklepem i nie wyjmę :P

Jeśli każdy ma dostać po równo to niech nikt nic nie dostanie.

Edytowany przez fireseba, 26 sierpień 2015 - 22:49.

#150 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 sierpień 2015 - 05:28

Susza 2015 Jak to mówicie żeby wyjąć trzeba włożyć, żeby dostać trzeba dać. Z pustego się nie wyjmie. Ja tam nie składam bo susza nic mi nie zrobiła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 27 sierpień 2015 - 07:11

Susza 2015

Mi na 16 ha wyliczyli straty w okolicach 16000 zł,z tym że mam sporo bydla wyszło 13,6 procent strat,i przeleci koło nosa.   z tymi belami za 200 zł to prawda ,jestem z niedalekiej okolicy,mleko po 76 gr. Co sprzedam jakieś bydło to idzie na pasze ,poprostu zjadamy własny ogon

#152 Share Power20

Power20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 07:32

Susza 2015

popieram ale powinni dać 1 tys tym co mają ubezpieczenia a tym bez 100 zł do ha nauczyło by to rolników się ubezpieczyć

Skoro ty masz ubezpieczone to nie musisz składać wniosku o susze tylko do ubezpieczyciela i niech ci odszkodowanie zapłaci ;) 

#153 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 27 sierpień 2015 - 07:42

Susza 2015 mam ubezpieczenie od wymarzniecia przymrozki grad nawalny deszcz i ogień. od suszy nie mam bo warunki są bezsensowne. wiec nie wypłaci mi ubexpieczalnia. na ubezpieczenia od gradu stać każdego

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#154 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 27 sierpień 2015 - 16:27

Susza 2015

czy komisje szacujące straty były już u was

#155 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 18:33

Susza 2015

Ludzie a co wy myślicie że oni nie wiedzą ile gospodarstw jest ubezpieczonych, procent czy promil? Toż to zwykła kiełbasa przedwyborcza, robią ludziom wodę z mózgu że niby 500 mln mają kasy, gówno mają nie kasę. Sobie nie odsuną koryta, szpitalom nie zabiorą emeryturę muszą wypłacać. Rzucą marne ochłapy w TV puszczą jakiego bambra z poznańskiego pokarzą kostkę i ze 2 nowe kombajny. Powiedzą że dostał 50 tysia zapomogi suszowej i żerło w sklepach nie zdrożeje, jak baba z biedrony usłyszy 50 tysia się przewróci z wrażenia bo ciężko jej będzie sobie wyobrazić taką kanapkę zielonych, gdy wstanie pomyśli ale ten rząd dobry, tylko szkoda że jej nie było pisane być rolnikiem, ale przynajmniej żerło nie zdrożeje i wszyscy happy.
 Oprócz nas co nic nie dostaniemy po za tym jednym procentem u których straty według ich śmiesznych wyliczeń sięgnęły 30%. I drugim % co składki do PSL odprowadza i na pikniki do przewodniczącego powiatowego jeździ raz na rok.

#156 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 18:45

Susza 2015

moim zdaniem na przełomie września-października rolnicy wyjdą na ulice, wyjdą nie wyjadą to będzie potężny protest... 

Edytowany przez Tygrysek, 27 sierpień 2015 - 18:46.

#157 Share Dawid727

Dawid727

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 27 sierpień 2015 - 20:11

Susza 2015

W jakich to niby województwach nie było suszy i nie załapią się na jakąkolwiek pomoc ?

#158 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 27 sierpień 2015 - 22:31

Susza 2015

U mnie suszy zbytni nie ma, o wiele gorzej było w zeszłym roku. Kukurydze na kiszonkę można kupić już za 2,5 tyś o wys 1,5-2m, a ładna to 3 tyś do negocjacji http://olx.pl/oferta...html#c41650ca27 ale to już widać ze kukurydza dosyć ładna.

#159 Share Power20

Power20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 07:46

Susza 2015

U nas tak było jak były odszkodowania za straty spowodowane przez dziki, gdzie obiecywali ze wszystko będzie, a co do czego to nikt nic nie dostał :/ 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 28 sierpień 2015 - 16:38

Susza 2015

Dziś byłem w okolicy Kwidzyna, tam niby żuławy i dobra ziemia, ale u mnie w okolicy to na VIz jest lepsza kukurydza, tam ma 0,8-1m i niektóre są już takie suche jak na ziarno.