Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy 6-cylindrowy Zetor

95 odpowiedzi na ten temat

#41 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 20:24

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Zobaczymy jak to będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy 6-cylindrowy Zetor Dzisiaj, 17:05
  •  

#42 Share PawelmanLS

PawelmanLS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo/Motoryzacja.

Napisany 26 czerwiec 2015 - 20:25

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Krótko: Nowe Zetory to bieda ;)

Jeszcze dobre były...Ale te starsze Zetory typu 5211/7211/7245/7745 itp.  :)

A teraz wolał bym kupić Ursusa nowego :P .

Edytowany przez PawelmanLS, 26 czerwiec 2015 - 20:26.

#43 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 26 czerwiec 2015 - 20:49

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Zetor z Crystalem Orionem też przegrywa pod każdymi względami . Silnik Zetora Deutz 6 cyl. 163 KM - Silnik Crystal Valtra 6 cyl. 158 KM , TUZ Zetora HitchTronic Bosch ile kg podnosi i jaką ma kategorie nie piszą - TUZ Crystal EHR Bosch Walterscheid III lub IV kat 9200 Kg . Także ma godnego przeciwnika drugiego z Polski

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#44 Share BestZetor

BestZetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 21:01

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Po pierwsze silnik w polskim Orionie to nie Valtra, a Sisu. Po drugie wystraczy poszukać informacji o Zetorze, bo ma on TUZ kat.III i podnosi 85kN (8667kg). Po trzecie spotkać w naszym kraju Crystal'a Orion'a to cud.

Edytowany przez BestZetor, 26 czerwiec 2015 - 21:03.

#45 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 21:47

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Nikt w nim nawet 4 liter nie posadził a i tak wiedzą że lipa, będzie się sypał. Każdy ciągnik to składak bez względu na naklejkę na masce.

Co do Crystala polskiego to za dobrych opinii nie ma ale na żywo jeszcze go nigdy nie widziałem.

Ps. Żeby nie było gdybym miał wybór to też bym raczej Zetka nie kupił.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#46 Share valadin1

valadin1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 22:22

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Ach te wypowiedzi wszystko wiedzących dzieciaków fanów zetora śmieszni jesteście :P

Oriona ciężko spotkać bo to drogi ciągnik ~250 netto podstawa 158 km oglądałem te ciągniki wyglądają solidnie trochę takie czołgi robocze bo są strasznie masywne ;-) Silnik sisu był Valtry teraz należy do AGCO czyli i tak jeden ch*j :)

Zetor fajnie wygląda ale to nadal zetor i szkoda myśleć o jego kupnie. Jeżeli będzie kosztował powyżej 200 netto nikt o zdrowych zmysłach nie powinien być tak głupi żeby to kupić...

#47 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 26 czerwiec 2015 - 22:28

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Bełkot, tego nie da się czytać. Więc teraz pewne fakty:

Zetor w 1968 rozpoczął produkcję serii CRYSTAL.

W roku 1998 skończył się 30 letni okres ochronny dla używania nazwy Crystal na ciągnikach

Słowacka firma HTC czyli właściciel Zetora w 2014 zarejestrowała nazwę "ZETOR CRYSTAL" a niedawno także "ZETOR SUPER"

Nikt w Polsce nie zarejestrował nazwy Crystal jak można wyszukać na stronie: http://www.wipo.int/branddb/en/

Jak na razie Ursusy U-4150 jak i U-6150 to ciągniki widmo. Każdy o nich słyszał ale nikt ich nie widział.

Nowy Zetor Crystal dzieli przekładnię i tylny most z Forterrą HD

@FINN skąd wiesz o tej skośnookości w Zetorach?

#48 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 10:29

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Kabina w Zetorze kiepska słabe wyciszenie, mam Proxime z 2009 i widzę że w nowym Zetorze ta sama kabina jest, a za to co robią czesi z naszą żywnością lepiej kupić Ursusa, w sumie Niemcy też rzucają kłody pod nogi. wracając do Zetorów uciekła im konkurencja a te 4 cylindrowe silniki w Forterach chodzą głośno jak klekoty, już dawno powinni wstawić 6 .

Kupiłem Proxime  8441 bo kosztowała brutto 100 tyś to była dobra cena, ale teraz za 135 nie kupił bym jej , wybrał bym coś innego

Zetor niebawem będzie konkurował z belarusem, bo reszta czyli NH, Case Valtra, JD, Fendt daleko z przodu

#49 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 11:09

Nowy 6-cylindrowy Zetor

W Zetorach z ostatnich kilku lat główne problemy to wysokie spalanie w lekkich pracach i kłopoty ze skrzynią i sprzęgłem.

A siniki chodzą jak klekoty bo są na rotacyjnej pompie wtryskowej i dzięki temu nie są wrażliwe na słabe paliwo i są tańsze w naprawie.

#50 Share Marciness

Marciness

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 czerwiec 2015 - 12:57

Nowy 6-cylindrowy Zetor

A nie na rzędowej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 27 czerwiec 2015 - 15:12

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Od kiedy pompa rotacyjna jest mniej wrażliwa na paliwo niż rzędowa? Wystarczy porównać c-360 i 3p

Edytowany przez jonek98, 27 czerwiec 2015 - 18:22.

#52 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 13:19

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Akurat pompy wtryskowe Zetorów (szczególnie Majorów) nie są zbyt wytrzymałe. Nie wiem skąd to się bierze (w końcu to pompy rzędowe), ale są nadwrażliwe na jakość paliwa.

Niestety porównanie nowego Crystala do serii U Ursusa nie ma sensu, bo ta seria nie istnieje. Do tego to, co Ursus pokazał nawet do Zetora ma daleko. Może nie technicznie (bo części są markowe), ale wykończenie, kabina, opcje wyposażenia - to już chyba Belarusy są lepiej dopracowane w tym zakresie. Oczywiście U-4150 był tylko prototypem, więc praktycznie tematu nie ma.

Crystal Traktor to marka ciągników, a Crystal Zetora to model - jest różnica. Skoro np. samochód Warszawa mógł się tak nazywać, jak stolica i miasto nie protestowało, to chyba w przypadku Crystala nie ma też problemu.

Sam Zetor Crystal jest dowodem na rozwój firmy. Idą do przodu, wprowadzają kolejne modele. Nie komplikują sobie i użytkownikom ciągników życia. Ciągnik jest na podzespołach mniejszych Zetorów (np. jeśli w kabinie Proximy kierowca się mieści i ma niezły komfort to po co budować od nową kabinę do większego ciągnika?). Dzięki temu produkcja jest tańsza i właściciel nowego ciągnika nie musi szukać części, bo te są już od dawna na rynku.

Ursus niestety idzie w drugą stronę i już oferuje 2 kompletnie inne serie ciągników i zamierza dorzucić trzecią - jakby chociaż kabina nie mogła być ta sama.

Crystal Traktor przez kiepską reklamę (o ile ta istnieje w naszym kraju), kiepski design (dużo rolników kupuje wzrokiem) i brak silnej marki (Crystal jest praktycznie DF-em w polskim wdzianku) ma znikomą sprzedaż w Polsce. Zetor Crystal mając ww. trzy elementy z łatwością może wyprzedzić polskie Crystale i Ursusy serii U.

Taka jest prawda... :(

#53 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 28 czerwiec 2015 - 13:48

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Jeszcze mamy Pronara 7150 i z crystalem zwycięża .

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#54 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 16:03

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Dla Pronara ciągniki nie są priorytetem i ich reklama ostatnio też zanikła. Do tego duże Pronary są tak popularne jak Crystale. Zetor i tak prędzej się od nich sprzeda, o ile rolnik nie będzie chciał zachodniego ciągnika. W przedziale takiej mocy jest spora konkurencja i Zetor będzie wygrywał raczej prostotą i (powinien) ceną, ale jakość, wyposażenie, komfort będą daleko za np. JD, MF, itd.

#55 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2015 - 19:20

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Bełkot, tego nie da się czytać. Więc teraz pewne fakty:

Zetor w 1968 rozpoczął produkcję serii CRYSTAL.

W roku 1998 skończył się 30 letni okres ochronny dla używania nazwy Crystal na ciągnikach

Słowacka firma HTC czyli właściciel Zetora w 2014 zarejestrowała nazwę "ZETOR CRYSTAL" a niedawno także "ZETOR SUPER"

Nikt w Polsce nie zarejestrował nazwy Crystal jak można wyszukać na stronie: http://www.wipo.int/branddb/en/

Jak na razie Ursusy U-4150 jak i U-6150 to ciągniki widmo. Każdy o nich słyszał ale nikt ich nie widział.

Nowy Zetor Crystal dzieli przekładnię i tylny most z Forterrą HD

@FINN skąd wiesz o tej skośnookości w Zetorach?

Kiedyś czytałem w jakimś czasopiśmie rolniczym, chyba RPT  , że wykupili udziały w Zetorze i jakimiś dyrektorami od czegoś tam są jacyś Young i Yang... ;) Od tamtej pory Zainteresowanie Zetorem bardo gwałtownie spadło  ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#56 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 28 czerwiec 2015 - 21:04

Nowy 6-cylindrowy Zetor Ciekawe czy cos z tej opcji wyjdzie http://zetorcrystal....prawdz-crystala

#57 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 21:26

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Zetor Crystal wydaje się być ciekawym ciągnikiem. W końcu mamy 6 cylindrowego Zetora - szkoda tylko że nie jest to silnik Zetora ale z drugiej strony zamiast tworzyć jakiś wynalazek kupili silnik od renomowanej firmy. Teraz można będzie powiedzieć ( oczywiście w dużym uproszczeniu) że Zetor ma silnik od Fendta, bo Fendt też ma silniki od Deutz AG.

W końcu zetor w ciągu ostatnich kilku lat zrobił coś na czym np. mi bardzo zależało mianowicie wprowadził rewers ehr do Forterry, zrobił większy rozstaw osi w Forterze hsx i jeszcze większy w Forterze HD. Dodatkowo w końcu wprowadzili amortyzowaną oś i amortyzowaną kabinę. No i w końcu weszli w segment ciągników ponad 150 konnych.

Zwróćie uwagę na rozstaw osi Zetora Crystala - to jest 284 cm. Dla porównania NH T6.155 (6 cyl) ma 263 cm - ponad 20 cm mniej. NH T7 do modelu 210 ma rozstaw osi 273 cm a od modelu T7.220 jest to 288 cm. Tak więc na tle w tym przypadku niebieskiej konkurencji Zetor wypada w tym aspekcie bardzo dobrze. Tutaj Zetor mnie pozytywnie zaskoczył, bo im większy rozstaw osi tym większa stabilność ciągnika oraz większy uciąg - wadą Forterry jest krótki rozstaw osi i ciągnik często tracił uciąg bo skakał.

Ciekawe jak wypada porównanie masy Zetora Crystala z podobnej mocy ciągnikiem konkurencji.

#58 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 czerwiec 2015 - 09:40

Nowy 6-cylindrowy Zetor

#59 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 02 lipiec 2015 - 12:14

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Poczekajmy do września zobaczymy czy Ursus czy zetor będzie lepszy. Po drugie któryś z kolegów pisał że Ursus wprowadza kilka serii i się cofa to zetor również się cofa ma 4 serie. Poza tym zetor wprowadzał kilka lat ten ciągnik więc nie wiem czego czepiacie się ursusa. Gdy zetor wprowadzał swój ciągnik kilka lat nikt nic nie mówił. Ursus trochę się spóźnił a wy już gadacie poza tym nie wiem był gdzieś filmik o dużych traktorach ursusa ale nie wiem czy to prawda że one wejdą do produkcji. Zaraz będzie napisane że chwalą się tym modelem U-4150 jest na stronie i w katalogach a niema go w produkcji a ja słyszałem że na jesień wszystkie ciągniki C, seria U mówi się tu o ciągniku 150 km że wejdzie do produkcji. 

Znalazłem filmik tylko te ciągniki są na afrykę a to przypadkowo na facebooku ale gdzieś jeszcze był taki filmik

https://www.facebook...&type=2

Edytowany przez Graham, 02 lipiec 2015 - 12:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 03 lipiec 2015 - 07:46

Nowy 6-cylindrowy Zetor

Mnie z kolei ciekawią dwie rzeczy.

Dlaczego nie wprowadzili własnej szóstki, mieli opracowaną dla prototypu Maxterra.

Oraz czy podzespoły wytrzymają te 160KM bo o ile skrzynia byłe wiele razy modernizowana i możemy założyć, że była już dostosowana pod większą moc, jak i nowy szerszy tylny most dla Forterry HD jest dostosowany do podnośnika o tyle przekładnia główna (mechanizm różnicowy) jak i zwolnice planetarne są chyba nadal te same co w UR III gdzie gdy ta seria była prezentowana w 1991 roku max moc tej serii była 95 KM.