Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus 902 rozrusznik czy akumulator

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adziu1995

adziu1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 19:35

ursus 902 rozrusznik czy akumulator Witam mam problem z ursusem . Chodzi o to ze ciągnik ciepły nie ma siły obrócić rozrusznikiem . Sprawa wygląda tak ciągnik pracuje na polu zgasze nie zapali a rano pójdę jak jest zimny i bez problemu zapali . Co jest grane ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus 902 rozrusznik czy akumulator Dzisiaj, 22:35
  •  

#2 Share zetor6945

zetor6945

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo traktory

Napisany 16 marzec 2015 - 20:18

ursus 902 rozrusznik czy akumulator Zimny pali bez problemu więc ja bym jednak szukał przyczyny w silniku
raczej rozrusznik by zawsze tak samo by miał problem odpalić akumulator tez raczej nie

#3 Share adziu1995

adziu1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:20

ursus 902 rozrusznik czy akumulator Silnik jest ok ciśnienie trzyma i olej jest

#4 Share kanako339

kanako339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:21

ursus 902 rozrusznik czy akumulator Witam sprawdź łożyska w rozruszniku wydaje misie ze są w kiepskim stanie i w momecie nagrzania elementów metalowych zachodzi zjawisko rozszerzalności cieplnej i wirnik trze minimalnie o uzwojenia stojana więc zaczyna się zwarcie w rozruszniku bo jak jest wszystko zimne to mówisz że działa dobrze.

#5 Share adziu1995

adziu1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:21

ursus 902 rozrusznik czy akumulator Silnik jest ok , trzyma ciśnienie i olej jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:43

ursus 902 rozrusznik czy akumulator Sprawdź rozrusznik. Miałem kiedyś tak w mtz. Jak ciepły nie odpalał. Rozrusznik nie mógł obrócić wałem. Grzebałem w zaworach i nic. Zrobiłem rozrusznik i przeszło.

#7 Share adziu1995

adziu1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:53

ursus 902 rozrusznik czy akumulator Rozrusznik Jeet szybkoobrotowy nie wiem czy wgl się to rozbiera i naprawia :P
Rozrusznik jest szybkoobrotowy wiec Nwm czy wgl się go naprawia

#8 Share kanako339

kanako339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 06:59

ursus 902 rozrusznik czy akumulator rozbiera się i naprawia jeśli jest z tych nowych to jest na normalnych łożyskach przynajmniej od strony przekładni jest jedno duże łożysko kulowe, jeśli było marnej jakości a tak jest zazwyczaj w czymś co jest tańsze od konkurencji to mogło nie wytrzymać daje swój przykład nie z rozrusznika ale z kosiarki rotacyjnej Polskiej zaczęła głośno pracować rozebrałem spodziewalem się łożysk FŁT a były Made in UK.. No chyba że masz rozrusznik Magnetona to i tak bez rozbiórki oceny luzów, szczotek , czy coś o coś nie trze się nie obejdzie niestety chyba że jest na gwarancji to na gwarancję dać ale z tym jak był kupiony np. przez internet to unieruchomi ciągnik na 2 -3 tyg. podejrzewam

#9 Share bayu86

bayu86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 09:21

Sprawdź najpierw wszystkie kable i połączenia. Może to wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 11:16

Sprawdź szczotki  może się zawiesiły , ja tak miałem  już dwa razy  raz przy c-360 a drugi przy 16145  , śróbokrętem popukałem spróbowałem i kręcił ze dwa razy lepiej i było widać że komutator jak by to powiedzieć  no zrypany był  bo szczotki nie dolegały tylko łuk przeskakiwał i go spawało , postukaj po szczotkach  i sprawdź  jak kręci .

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.