Skocz do zawartości
adziu1995

ursus 902 rozrusznik czy akumulator

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
adziu1995    0

Witam mam problem z ursusem . Chodzi o to ze ciągnik ciepły nie ma siły obrócić rozrusznikiem . Sprawa wygląda tak ciągnik pracuje na polu zgasze nie zapali a rano pójdę jak jest zimny i bez problemu zapali . Co jest grane ..

zetor6945    34

Zimny pali bez problemu więc ja bym jednak szukał przyczyny w silniku
raczej rozrusznik by zawsze tak samo by miał problem odpalić akumulator tez raczej nie

Wiadomość z agroFakt.pl

kanako339    6

Witam sprawdź łożyska w rozruszniku wydaje misie ze są w kiepskim stanie i w momecie nagrzania elementów metalowych zachodzi zjawisko rozszerzalności cieplnej i wirnik trze minimalnie o uzwojenia stojana więc zaczyna się zwarcie w rozruszniku bo jak jest wszystko zimne to mówisz że działa dobrze.

romano82    4

Sprawdź rozrusznik. Miałem kiedyś tak w mtz. Jak ciepły nie odpalał. Rozrusznik nie mógł obrócić wałem. Grzebałem w zaworach i nic. Zrobiłem rozrusznik i przeszło.

adziu1995    0

Rozrusznik Jeet szybkoobrotowy nie wiem czy wgl się to rozbiera i naprawia :P
Rozrusznik jest szybkoobrotowy wiec Nwm czy wgl się go naprawia

kanako339    6

rozbiera się i naprawia jeśli jest z tych nowych to jest na normalnych łożyskach przynajmniej od strony przekładni jest jedno duże łożysko kulowe, jeśli było marnej jakości a tak jest zazwyczaj w czymś co jest tańsze od konkurencji to mogło nie wytrzymać daje swój przykład nie z rozrusznika ale z kosiarki rotacyjnej Polskiej zaczęła głośno pracować rozebrałem spodziewalem się łożysk FŁT a były Made in UK.. No chyba że masz rozrusznik Magnetona to i tak bez rozbiórki oceny luzów, szczotek , czy coś o coś nie trze się nie obejdzie niestety chyba że jest na gwarancji to na gwarancję dać ale z tym jak był kupiony np. przez internet to unieruchomi ciągnik na 2 -3 tyg. podejrzewam

Andrzej24871    12

Sprawdź szczotki  może się zawiesiły , ja tak miałem  już dwa razy  raz przy c-360 a drugi przy 16145  , śróbokrętem popukałem spróbowałem i kręcił ze dwa razy lepiej i było widać że komutator jak by to powiedzieć  no zrypany był  bo szczotki nie dolegały tylko łuk przeskakiwał i go spawało , postukaj po szczotkach  i sprawdź  jak kręci .

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KrzysieKmtz
      Proszę o schemat instalacji ursus 1014
    • Przez LUKGAMERPL
      Witam.
      Moje pytanie do was forumowiczów jest nastepujace.
      Czy w Ursusie 912 jest czujnik biegu jalowego? 
      Ojczulek mi powiedzial ze jest przy dzwigni zmiany biegów od 1 do 4 (zalaczam zdjęcie)
      Zapewne pytacie mnie czemu tam zagladalem. Przyczyna byla taka ze olej wyciekal spod czujnika oleju w skrzyni i spytalem sie ojca od czego jest ten czujnik a on mi powiedzial ze od biegu jalowego.
      Oczekuje odpowiedzi mniej wiecej w stylu czy to jest czujnik biegu jalowego, jak go podłączyć, jak sprawdzic czy jest sprawny.
      Chial bym abyście mogli mi udzielić odpowiedzi takiej na jaka wasza wiedza pozwala.
      Dolaczam jego zdjęcie Pozdrawiam.

• Przez jarek555
      Witajcie! 
      W internecie znalazłem informację, że w 80tkach były stosowane dwa rodzaje zegarów ciśnienia oleju
      Mechaniczny:

I elektryczny:

Moje pytanie tyczy się tego drugiego, mianowicie: jaki czujnik z nim współpracuje (i jaki gwint ma) ?
    • Przez BUSTED
      zawsze gdy odpalam ciągnik muszę dodać gazu do oporu aby alternator zaczął ładować, czy to jest normalne przy alternatorze. Dodam że dzieje się to w ursusie c-385. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez maciek
      Witam musze kupić nowe akumulatory są tam dwie 12stki bo ma palenie na 24volty tylko nie wiem jakiej powinny być pojemności wydaje mi się że coś między 120-170Ah ale pewności nie mam, jak ktoś ma ursusa z rozruchem na 24 niech napisze jakie powinny być albo w instrukcjii co piszą, za informacje z góry dzięki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.