Polecane posty

said    0

Rejon Bydgoszczy i Nakła nad Notecią. Na razie moje KWS Dacanto siane po 25 października zielona i chyba będzie ok. Natomiast KWS Dacanto siana we wrześniu kaplica, żółta, korzenie czarne. Rzepak extrom i visby siany około1 września raczej jest ok i chyba przezyje. Panowie czy zgłaszaliście szkody już do ubezpieczyciela celem likwidacji szkody? A moze sepiliscie i nie ubezpieczyliscie;) chytry 2 razy traci. ja zgłosiłem wczoraj. W jakiej cenie u was nasiona do siewu pszenicy jarej. jaka odmiane polecacie? Pewnie bedzie wariactwo i szybko sie skonczą nasiona z centrali. Zarobia również i rolnicy ktorzy maja jara pszenice do sprzedania. W 2012 r. cena za tone u nas od rolników dochodziła do 2,5 tys za tone, zywcem bez czyszczenia z pryzmy. Jak tam u was farmerzy?;)


Aha, w 2012 r. zywcem siałem agregatem uprawowo siewnym biernym na zmarznietym zbozu, siałem odmiane brawura, stosunkowo wczesnie ale bez mrozu. Plon był okolo 6 ton, jednakże i wiosna była mokra i ciepła. Nie wiem właściwe co siac na wiosne buraki cukrowe czy pszenice jara, nie wiem co lepsze pod wzgledem opłacalnosci. Zaznacze ze buraki gwarantowana cena 95 zł/tone, pozakwotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balonczi    1
Napisano (edytowany)

Witam. U mnie też padło JB Asano kujawsko-pomorskie. Mam pszenicę jarą Tybalt w zeszłym roku brany kwalifikat. Jeśli ktoś zainteresowany to pisać na priv.

Edytowano przez Balonczi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Też mam 40 ton Monsuna w C2. Myślisz kolego  zbić w tym roku majątek na jarce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

kto w Polsce mówi o biedzie, wystarczy popatrzeć w galerie na ciągniki. czy to bieda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balonczi    1

Ok złego słowa użyłem powinno być w potrzebie. A na marginesie to waszym zdaniem należało by jednak zbijać majątek na czyichś klęskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś z Was kiedykolwiek zasianą pszenicę jarą Nawra, Werbena, Arabella bądź Tybalt. Wszyscy zachwalają tę ostatnią, pytam, bo nigdy nie siałem pszenicy jarej. Tybalt jest podobno odmianą późną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balonczi    1

Sieje pszenicę Tybalt i faktycznie jest to pszenica późna ale cechuje się wysokimi parametrami. Jedynym problemem może być wyrównanie ale nie zawsze. W  2015 u mnie miała 78.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Firmy nasienne tak podchodza w tym roku do jarych zbóż.

Dzisiaj pytałem to 190-200zł i facet powiedział wprost że cena taka dlatego że powymarzało i bedzie duże zapotrzebowanie. I gada na koniec jak Pan jestes zainteresowany to bierz teraz bo nie wiadomo do kiedy będzie.

Nie dość że dostaniesz w dupe bo ci wymarzło to zlodziej jeden z drugim jeszcze chcą cię ograbić z tego co zostało. Sk....ele.

I ci wmawiają na różnych spendach że cena ich materiału jest porównywalna z tym z własnego rozmnożenia. Gdzie porównywalna? daj teraz 200, oddadzą może 50 czyli wyjdzie po 150. Gdzie od rolnika po 80 możesz kupic plus zaprawa 15zł.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To chyba u was u mnie najtańsze ozime kosztowały 1800 a lepsze po 2000. ja jarą zamówiłem w grudniu Herende po 2020 i nikt nie wiedział , że wymarżnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Panowie, miał ktoś z Was kiedykolwiek zasianą pszenicę jarą Nawra, Werbena, Arabella bądź Tybalt. Wszyscy zachwalają tę ostatnią, pytam, bo nigdy nie siałem pszenicy jarej. Tybalt jest podobno odmianą późną.

 

Nawra to chyba odmiana stara jak świat, ale wspominam ją bardzo dobrze. Człowiek nie ogarniał jeszcze dobrze tej agrotechniki, a ona  mimo to bardzo ładnie plonowała-bywało że pod 7 ton i parametry rewelacyjne. Ostatni raz ją miałem w pamiętnym 2012 roku. Tybalt w 2012 roku też miałem i wypadła spooro gorzej od nawry pod względem plonu i parametrów(myślę że tak z 700-800 kg mniej z hektara na tych samych stanowiskach oraz parametry tak gluten z 2 mniej i białko o 1 mniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Sąsiad sieje tybalta - parametry mu utrzymuje lepsze niż ozima, w każdym razie sprzedaje jako konsumpcję. W ubiegłym roku posiał około 2-5 marca, jak tylko dało się wejść w pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jara przeważnie jeśli tylko ziarno nie jest drobne, to parametry trzyma bezproblemowo. Nie twierdzę, że tybalt miał złe parametry, bo też gluten powyżej 30-stu, ale jednak nawra miała lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
Napisano (edytowany)

Ja też nie twierdzę , że tybalt jest najlepszy, po prostu piszę, co zaobserwowałem. Sam się zastanawiam, czy nie posiać w tym roku  tybalta zamiast tej jarki, co mam. A na pewno nie posieję owsa, bo sam już nie potrzebuję, a ilości mniejsze niż "wanna" ciężko sprzedać.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem tybalt w 2012 po wymarznięciach plon ok 7 ton z ha w tym rokku też już kupiłem polecam niska zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak uprawiacie ziemię do przesiania? orzecie przed siewem, czy od razu agregat siewny i siew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Agregatem zniszczysz perfekcyjnie zmarznięte zboże. Ja mam zwykły bierny agregacik do zetorka 7711 i po przejechaniu nie było śladu 4 lata temu. Mam nadzieję, żę w tym roku tego nie będę praktykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

To chyba u was u mnie najtańsze ozime kosztowały 1800 a lepsze po 2000. ja jarą zamówiłem w grudniu Herende po 2020 i nikt nie wiedział , że wymarżnie.

 

harenda jest w twoim promieniu 20km od reki po 1900 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambor94    0

Można gdzieś w kuj-pom dostać pszenice jarą harende ? Centrala w której się zaopartuje nie ma jej w ofercie :(  okolice Bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

spokojnie z tym przesiewaniem, poczekajcie troche.  jeszcze nawet dobrze te zboze nie odmarzlo a wy juz wiecie co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

kto w Polsce mówi o biedzie, wystarczy popatrzeć w galerie na ciągniki. czy to bieda? :D

A Ciebie co wzięło?

 

Zazdrość, że sam w galerii nie masz?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

jara pszenica słabiej plonuje na plantacjach nasiennych do tego trzeba ją przechować do wiosny więc nie liczmy  że materiał jarki będzie w tej samej cenie co ozimej, w ujęciu średnim , bo np jesienia skagen i cubus kosztowały u nas po 2300 a arkadia 1550 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj