Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22584 odpowiedzi na ten temat

#10461 Share piotr123456789

piotr123456789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 17:46

Pszenica Ozima i jara

chcę - zmuszony jestem zasiać arkadie na początku listopada myślicie że coś z tego będzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 03:18
  •  

#10462 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2014 - 18:43

Pszenica Ozima i jara

Arktis jest polecany na późne zasiewy nie wiem jak Arkadia wychodzi spóźniona siałem ją w terminach zawsze

#10463 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 18:47

Pszenica Ozima i jara

Ja w tamtym roku siałem ją po 20 października i była bardzo ładna i oddała dość dobry plon.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10464 Share andrzejturbo

andrzejturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 19:03

Pszenica Ozima i jara

czesc znacie moze pszenice ozimą "mikkan"??

Edytowany przez andrzejturbo, 22 wrzesień 2014 - 19:15.

#10465 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 949 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 19:06

Pszenica Ozima i jara

Witam mam pytanie czy pszenice przewódke mozna zasiac w pażdierniku czy siał zwas ktoś pozdrawiam

Przewódkę można zasiać w październiku, ale nic dobrego z tego nie wyniknie Jeśli przed zimą będzie miała dwa lub więcej liści ozima będzie lepszym wyborem. Tylko gdy przed zimą początek wschodów max jeden liść przewódka może pokazać  przewagę.

#10466 Share dwojakowski

dwojakowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 19:33

Pszenica Ozima i jara

Przewódkę można zasiać w październiku, ale nic dobrego z tego nie wyniknie Jeśli przed zimą będzie miała dwa lub więcej liści ozima będzie lepszym wyborem. Tylko gdy przed zimą początek wschodów max jeden liść przewódka może pokazać  przewagę.

dziękuje za szybką odpowieć

#10467 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:03

Pszenica Ozima i jara

Ano rozwoziłem , a co w tym złego?

Widzisz jaka dobra dusza ze mnie :rolleyes:

Arkadie miałem swego czasu.

Do dobry plon ale musisz spełnić kilka warunków.

Jest wysoka a więc 2 x pasuje ją skrócić , a i wszystko zależy od ziemi.

Źle robisz chwaląc się tym, uwierz mi :/

#10468 Share marcin103122

marcin103122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Siłownia , muzyka, sport

Napisany 22 wrzesień 2014 - 20:47

Pszenica Ozima i jara

ile wysiać kg pszenicy Natula dodam że kwalifikat?

Jestem

#10469 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 22:58

Pszenica Ozima i jara

tez mam kwalfikat pszenice natula i mam zamiar siac tak od 170 do 190 kg na hektar nie wiecej na pewno,ona sie mocno krzewi i nic dobrego z gestego siewu nie bedzie z reszta jak przy kazdej odmianie

#10470 Share nowyagrofoto

nowyagrofoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 04:04

Pszenica Ozima i jara

Na samym wstępie witam wszystkich... :-) ... Jeżeli ktoś może mi pomoc... to chciałbym się poradzić... jestem z okolic Deszczna zachodnia Polska okolice Gorzowa Wlkp...  kończę studia w tym roku... miałem trochę pieniędzy i kupiłem 20 h ziemi... klasa 4a/b... kupiłem i zainwestowałem w sumie wszystko bo ziemie lubię w sensie uprawiać... ziemie nabyłem jakoś w styczniu... ziemia ta nie była uprawiana jakieś 15 lat... leżała odłogiem... wiosna opryskałem ja roundapem... stalerzowalem i posiałem Grykę... Gryka była nawet ładna sypnęła tak tonę około tony z hektara... teraz chce zasiać pszenice Arkadie... będę chciał sypnąć 200 kg wapna granulowanego na hektar i 200 kg suprofoski... potem zaoram i tak około 10 października znajomy zasieje mi pszenice tak myślę 220-230 kg na hektar ( pszenice Arkadię mam kwalifikowana z centrali kupiona po 170 zl za metr) ... sial będzie siewnikiem punktowym... ph nie badałem... na polu występuje skrzyp.. teraz niestety nie mogę prze wapnować i sprawdzić ph.... po żniwach 2015 planuje analizę i wapnowanie...  mam pytanie do kogoś kto się zna czy dobrze robię... czy nawóz już teraz sypać orka będzie tak za 10 dni... wg co potem robić... czy pryskać od chwastów teraz czy wiosna ... wolałbym wiosna... jak jest ktoś chętny proszę o odpowiedz z góry dziękuje i życzę sukcesów wszystkim... pozdrawiam .... :-) P.S. Oczywiście bym chciał 7 ton z hektara ... wtedy bym mógł zainwestować pieniądze w sprzęt... ale czy to możliwe... nw... się postaram ... jak wyjdzie również nw... :-)

i czy siew nie jest za późno tak około 10 października... ?

Edytowany przez nowyagrofoto, 23 wrzesień 2014 - 04:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10471 Share Tomaszeek

Tomaszeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 06:51

Pszenica Ozima i jara

na nieuzytkach dobrze rosnie ale 220kg na hekatar siac kwalifikatu to przesada zastosuj górną dawke jaką podaje centrala chyba okolo 170kg/h

Edytowany przez Tomaszeek, 23 wrzesień 2014 - 06:52.

#10472 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 07:15

Pszenica Ozima i jara

7 ton bedzie ciezko wyciagnac. Nawozy i wapno daj po orce a przed siewem, wtedy zwiekszasz szanse na plon w przyszlym roku. I pszenice siej rzadziej, okolo 180-190kg/ha. I jesli masz srodki to daj tego wapna nie 200kg a np. 500. Roznica bedzie zauwazalna.

#10473 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 07:49

Pszenica Ozima i jara

Nie kupuj wapna w workach jakiegoś granulowanego tylko tir-a zamów np kredy szybko działa i na taki areał akurat 1t z kawałkiem wysiać a tu cena jest inna bo ok 100zł tona przynajmniej w moich stronach i to się lepiej kalkuluje

#10474 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 15:02

Pszenica Ozima i jara

Ja bym nie mówił ile ma siać na ha. każda odmiana ma inne Mtz i siłę kiełkowania. 

#10475 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 23 wrzesień 2014 - 16:20

Pszenica Ozima i jara

Na samym wstępie witam wszystkich... :-) ... Jeżeli ktoś może mi pomoc... to chciałbym się poradzić... jestem z okolic Deszczna zachodnia Polska okolice Gorzowa Wlkp...  kończę studia w tym roku... miałem trochę pieniędzy i kupiłem 20 h ziemi... klasa 4a/b... kupiłem i zainwestowałem w sumie wszystko bo ziemie lubię w sensie uprawiać... ziemie nabyłem jakoś w styczniu... ziemia ta nie była uprawiana jakieś 15 lat... leżała odłogiem... wiosna opryskałem ja roundapem... stalerzowalem i posiałem Grykę... Gryka była nawet ładna sypnęła tak tonę około tony z hektara... teraz chce zasiać pszenice Arkadie... będę chciał sypnąć 200 kg wapna granulowanego na hektar i 200 kg suprofoski... potem zaoram i tak około 10 października znajomy zasieje mi pszenice tak myślę 220-230 kg na hektar ( pszenice Arkadię mam kwalifikowana z centrali kupiona po 170 zl za metr) ... sial będzie siewnikiem punktowym... ph nie badałem... na polu występuje skrzyp.. teraz niestety nie mogę prze wapnować i sprawdzić ph.... po żniwach 2015 planuje analizę i wapnowanie...  mam pytanie do kogoś kto się zna czy dobrze robię... czy nawóz już teraz sypać orka będzie tak za 10 dni... wg co potem robić... czy pryskać od chwastów teraz czy wiosna ... wolałbym wiosna... jak jest ktoś chętny proszę o odpowiedz z góry dziękuje i życzę sukcesów wszystkim... pozdrawiam .... :-) P.S. Oczywiście bym chciał 7 ton z hektara ... wtedy bym mógł zainwestować pieniądze w sprzęt... ale czy to możliwe... nw... się postaram ... jak wyjdzie również nw... :-)

i czy siew nie jest za późno tak około 10 października... ?

10 październik to jeszcze nie tak późno. koniecznie zrób analize gleby. Co do wapna to tak jak kolega wcześniej mówił, zamów tira i daj te 2-3 tony, będzie znacznie taniej i z perspektywy kilku lat na pewno efektywniej. Na 7 ton na razie się nie nastawiaj, uzyskaj 5 a będzie dobrze. Chcesz pryskać na wiosne to pryskaj na wiosne. Co do nawozu... Jeżeli jest to lekka piaszczysta gleba to nawóz daj przed siewem pod agregat.

Jeżeli pole nie było długo uprawiane to "pobaw" się troche w jakieś międzyplony i koniecznie zostawiaj słome

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#10476 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 17:28

Pszenica Ozima i jara

Panowie poszukuje  dobrej odmiany pszenicy wąsiatej, ma ktoś jakieś doświadczenia i może coś polecić?

:) :)

#10477 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 947 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 18:07

Pszenica Ozima i jara

Ja kiedyś miałem Mewę fajna była ale i potrafiła się kłaść przy zbyt gęstym siewie bo liść flagowy szeroki ma nieraz był też problem z koszeniem bo nie chciała w heder się wciągać jak były nastroszone wąsy, dopiero jak kłos się pochylił ku dołowi szło normalnie

#10478 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 19:59

Pszenica Ozima i jara

ja dzisiaj posiałem Agil, trochę dużo wyszło kg ale mam nadzieję że nie będzie tragedii, zacząłem też siać Premio, ale deszcz mnie wygnał

#10479 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 23 wrzesień 2014 - 21:24

Pszenica Ozima i jara

Ja w tym tygodniu bede siał ARKADIE rok po centrali  jakies 200 kg na ha i JANTARKE  z centrali 190 kg na ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10480 Share nowyagrofoto

nowyagrofoto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 23:14

Pszenica Ozima i jara

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi... mam jeszcze małe pytanie... czy tej kredy mógłbym rozsiać teraz po siewie lub wiosną nie wiem kiedy lepiej , tak z 400 kg na hektar, takiej granulowanej kredy czy ona tez by mogła być? czy jest zła... bo do takiej sypkiej nie mam za bardzo sprzętu... a wynajmować to drogo wyjdzie... z góry dziękuje i pozdrawiam ... :-)

Edytowany przez nowyagrofoto, 23 wrzesień 2014 - 23:38.