Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22554 odpowiedzi na ten temat

#9281 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 13 maj 2014 - 14:05

Pszenica Ozima i jara W 2013 to ja jeszcze pola nie uprawialem:P niby czemu mialbym kity wciskac?????
ten klosek to sporadyczny przypadek...jedne roslinki sa lepiej rozwiniete inne mniej ale sie trafil akurat taki okaz to chcialem Wam pokazac(byc moze to akurat nie jest ozon,ta konkretnie roslinka)....na drugim polu tez mam Ozona i tam jest mniejsza i wyglada jak Twoj....
nie wierzysz?? to zapraszam na kawke:)
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 21:03
  •  

#9282 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 13 maj 2014 - 14:10

Pszenica Ozima i jara Pawełku dlatego pisze ze to nie Ozon , ta przenica która pokazałeś to gatunek wczesny o kłosie podobnym do Turni.
KWS OZON ma zupełnie inny kłos.

Ps.
Kawy nie pije bo mnie brzuch boli.
Jak już cos to herbate minutkę cytrynową :rolleyes:

#9283 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 maj 2014 - 14:18

Pszenica Ozima i jara No to kurcze co to jest???kupowalem Ozona.....mam nadzieje ze to tylko nie calkiem czysty material byl a nie wszystko pomieszane......
ja sie na odroznianiu klosow kompletnie nie znam :ph34r:
Ja z Krakowa chlop jestem :P

dzieki za objasnienie sprawy....zobaczymy jak wszystko sie wyklosi to dobiero zobaczymy z czym mam do czynienia....
kilka roslinek jeczmienia tez mi sie wyklosilo...ale to tylko pare sztuk...
pole napewno bylo czyste bo to wieloletni ugor i wieki nic tam nie bylo siane...
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9284 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 13 maj 2014 - 14:37

Pszenica Ozima i jara Taki kłos ma KWS Ozon.
Krótki i zbity a twój długi i smukły jak u Turni.http://www.agrofoto....ozima-kws-ozon/

#9285 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 maj 2014 - 15:01

Pszenica Ozima i jara Mimo mojej skromnej wiedzy tez sie zdziwilem ze tak szybko sie pokazal(dobrze ze tylko kilka sztuk):P:P
wszystko sie wyjasni za jakies 2-3 tyg.....

Udalo mi sie opryskac dzisiaj pszenice....na jeden kawalek poszla...Menara+Amistar+Gwarant....na drugi Amistar +Bumper+Gwarant.....

#9286 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 maj 2014 - 15:41

Pszenica Ozima i jara

Mimo mojej skromnej wiedzy tez sie zdziwilem ze tak szybko sie pokazal(dobrze ze tylko kilka sztuk) :P :P
wszystko sie wyjasni za jakies 2-3 tyg.....

Udalo mi sie opryskac dzisiaj pszenice....na jeden kawalek poszla...Menara+Amistar+Gwarant....na drugi Amistar +Bumper+Gwarant.....

No rzeczywiście że na ozona to nie wygląda ale pożyjom uwidim , może troszeczkę sie domieszki trafiło , sam osobiście czekam bo z kolegą z jednej firmy braliśmy skagena i dwa dni temu mówił że jęczmień się u niego trafia a zasiał po ziemniakach

#9287 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 13 maj 2014 - 18:58

Pszenica Ozima i jara dobrze pisze Kulawa_Koza to nie wygląda na Ozona, bo mam tą odmianę to wiem :) ozon ma krótki i gruby kłos, a tak się składa że mam też Turnie i bardziej jest podobny do Turni :)

Kulawa_Koza nie masz przypadkiem odmiany Tobak?? bo gdzieś chyba pisałeś kiedyś pod zdjęciem, że u twojego wujka 9t dał czy coś takiego :) jak tyle oddał to nie siałeś go u siebie?

Edytowany przez Renault9514, 13 maj 2014 - 19:02.

ZETOR Team !!!

#9288 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 maj 2014 - 19:03

Pszenica Ozima i jara Pare sztuk zauwazylem...

#9289 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 13 maj 2014 - 19:20

Pszenica Ozima i jara

dobrze pisze Kulawa_Koza to nie wygląda na Ozona, bo mam tą odmianę to wiem :) ozon ma krótki i gruby kłos, a tak się składa że mam też Turnie i bardziej jest podobny do Turni :)

Kulawa_Koza nie masz przypadkiem odmiany Tobak?? bo gdzieś chyba pisałeś kiedyś pod zdjęciem, że u twojego wujka 9t dał czy coś takiego :) jak tyle oddał to nie siałeś go u siebie?

Chciałem kupić ale nigdzie nie było.Wujek sieje ją już chyba z 3 lata , a ja co roku musze mieć nowe odmiany prosto z centrali bo mam zwrot z ARR a po drugie musze mieć fakture jak komuś sprzedaje.
Tobak to rewelacyjna pszenica kłosa ma jak zadna inna , nawet muszelka sie kryje.
W tym roku już nic nie sieje bo pole musi odpocząć od pszenicy , za to na wiosne 2015 pójdzie Eunova :P

#9290 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 13 maj 2014 - 21:44

Pszenica Ozima i jara Koledzy co sadzicie o tym by zastosować 3 dawkę azotu w fazie BBCH 38? Pszenice i tak zakontraktowałem jako paszówkę, a łan miejscami trochę rzadkawy ale za to jest dużo rozkrzewień o słabszej kondycji. Czy azot podany w tej fazie spowodowałby poprawę kondycji tych rozkrzewień?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9291 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 13 maj 2014 - 21:58

Pszenica Ozima i jara

No to kurcze co to jest???kupowalem Ozona.....mam nadzieje ze to tylko nie calkiem czysty material byl a nie wszystko pomieszane......
ja sie na odroznianiu klosow kompletnie nie znam :ph34r:
Ja z Krakowa chlop jestem :P

dzieki za objasnienie sprawy....zobaczymy jak wszystko sie wyklosi to dobiero zobaczymy z czym mam do czynienia....
kilka roslinek jeczmienia tez mi sie wyklosilo...ale to tylko pare sztuk...
pole napewno bylo czyste bo to wieloletni ugor i wieki nic tam nie bylo siane...

Kolega pewnie w krakowskiej centrali kupował? ja tam już nawet ziemniaka nie kupie na własne oczy widziałem jak pakowali zboże do worków i troche im brakło (nie pamiętam dokładnie ile) ale jeden do drugiego daj innej przecież się nie pogryzą a skończyć trzeba, więc twoja pewnie obok Ozona leżała :)

:) :)

#9292 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 13 maj 2014 - 22:30

Pszenica Ozima i jara Kupowalem w centrali w Kielcach...

#9293 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 14 maj 2014 - 06:01

Pszenica Ozima i jara to kielecka taka jest co chcesz to to mają tylko metki przełożą

#9294 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 14 maj 2014 - 06:18

Pszenica Ozima i jara Widać że większość PRL-owskich centrali (czy innych przedsiębiorstw) patrzą aby tylko stan się zgadzał. Ja w centrali kiedyś kupiłem ziemniaki (na własne potrzeby) to połowa zgniła i nie wzeszła, widać było gołym okiem że się trochę różnią. Też raczej (nie mówię że nigdy) u nich nie kupię.

#9295 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 14 maj 2014 - 06:58

Pszenica Ozima i jara

Kupowalem w centrali w Kielcach...

heheheheheh wszystko w temacie.Gość odemnie ze wsi w Kielcach w centrali kupił 2 lata chyba temu Muszelkę to jak pszenica mu urosła to miała bez mała metr wysokości :)

Kolega pewnie w krakowskiej centrali kupował? ja tam już nawet ziemniaka nie kupie na własne oczy widziałem jak pakowali zboże do worków i troche im brakło (nie pamiętam dokładnie ile) ale jeden do drugiego daj innej przecież się nie pogryzą a skończyć trzeba, więc twoja pewnie obok Ozona leżała :)

W tamtym roku brakło im Ozona to dzwonił gość z HBP Kraków do mnie :rolleyes: bo się ogłaszałem że mam Ozona , mówił że potrzebuje na już 8 ton , ale że go poznałem po głosie to powiedziałem że mam na cele Paszowe i sprzedaje jako pszenice na paszę.Ciort wie na co chcieli.Może kupić i sprzedać z zarobkiem a może mi nieprzyjemności narobić. :huh:

#9296 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 maj 2014 - 06:59

Pszenica Ozima i jara Wszystko sie wyjasni jak sie wyklosi.... :P
A Ty Koza z ktorej centrali bierzesz?

Wczoraj popoludniu skonczylem pryskac T2 a od mniej wiecej polnocy zaczelo padac i lało cala noc....
mam nadzieje ze tyle godzin bez deszczu wystarczy zeby wszystko sie dobrze wchlonelo?

Edytowany przez ppwolf38, 14 maj 2014 - 07:21.

#9297 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 maj 2014 - 07:06

Pszenica Ozima i jara panowie czy można zastosować cerone i stabilan w jednym zabiegu na pszenicę jarą teraz ciągle pada, a pszenica kolanko ma 5cm nad ziemią. nie opłaca mi się kupować modusa ponieważ mam tylko hektar jarej.

#9298 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 14 maj 2014 - 07:51

Pszenica Ozima i jara jeden środek wyklucza drugi. Stabilan daje się teraz - na pierwsze kolanko (a nawet przed), a Cerone na liść flagowy
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#9299 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów

Napisany 14 maj 2014 - 09:15

Pszenica Ozima i jara Zależy u kogo bo u mnie już 3 kolanka są.

Wszystko sie wyjasni jak sie wyklosi.... :P
A Ty Koza z ktorej centrali bierzesz?

Wczoraj popoludniu skonczylem pryskac T2 a od mniej wiecej polnocy zaczelo padac i lało cala noc....
mam nadzieje ze tyle godzin bez deszczu wystarczy zeby wszystko sie dobrze wchlonelo?

Koza zawsze bierze z HBP Kraków i jak dotąd wszystko ok.Biorę też z Osadkowskiego z Strzelina ale tam ciutkę trafia się zyto.
Co do materiału siewnego nie mam zastrzeżeń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9300 Share batman17

batman17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 14 maj 2014 - 10:57

Pszenica Ozima i jara

jeden środek wyklucza drugi. Stabilan daje się teraz - na pierwsze kolanko (a nawet przed), a Cerone na liść flagowy

czyli nie stosuje się razem? a jakbym razem opryskał to by zaszkodziło???