Polecane posty

darus74    3

Proponuje Aurore 40 WG działa rewelacyjnie na przytulje praktycznie w każdej fazie wzrostu przytulji . Stosuje w pszenicy ozimej na wiosne z innymi opryskami w zależności od zachwaszczenia w dawce 20-40g/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Aurora albo Grodyl. W ubiegłym roku dodawałem do Lancetu (mimo że też dobrze sobie radzi z przytulią) tam gdzie miałem większe nasilenie przytuli chyba po 10 albo 20 g i załatwiło


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja dawałem grodyl do atlantisu i badziewnie to wychodziło:( oprócz tego że drogo. już lepszy ten mustang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja tylko jak bedzie jakis dobry mroz najlepiej 2 dniowy jezeli bedzie to ysypie saletre wegetacja juz ruszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Odnosząc się do pytania o zwalczanie przytulii: w ubiegłym sezonie stosowałem Starane 250 SC. Niektóre okazy były większe od łanu pszenicy, a ich wysokość dochodziła do 30 cm! Po około 5-6 godzinach od zabiegu chwast już miał dość:) Jestem bardzo zadowolony z tego herbicydu. A problem z przytulią był konsekwencją zastosowania na jesień (powschodowo) Legato Plus 600 SC, które w tym sezonie też stosowałem (przedwschodowo) i widziałem już jesienią dość duże okazy przytulii. Mam jednak jeszcze trochę Starane 250 SC, więc tam, gdzie będzie przytulia to go zastosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

w jakiej dawce dałeś Starane?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mam pytanie odnośnie głuchego owsa w pszenicy ozimej bo posiałem pszenicę z głuchym owsem bo nie szło do skupu takiej zawieźć a paszy nie używam więc myśl była taka że zasieję z głuchym i albo go wymrozi albo będę musiał opryskać i tu moje pytanie czy przy -15 i niewielkiej okrywie śnieżnej wymarzł czy muszę polecieć np. pumą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Powiedz mi, a w jaki sposób wyliczyłeś obsadę jak siałeś pszenicę z głuchym owsem?? :huh:

 

Pszenica po wykłoszeniu, pełno przytuli Grodyl 20-40g i po problemie. Jak cenowo wychodzi Grodyl vs Starane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

sznajdik ręce mi opadły naprawdę... jeśli nie powschodzi cały to ty wiesz co teraz bedziesz miał na polu przynajmniej przez 10 lat?? poza tym jak sobie policzysz koszt pumy to wyjdzie że bardziej opłaci się kupić pszenice z centrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

lonoh - Stosowałem Starane w maksymalnej dawce 0,8l/ha. I jestem do tej pory pod wrażeniem, że załatwił przytulię w tak zaawansowanej fazie rozwoju.

 

sznajdik - Przede wszystkim musisz się upewnić, czy ten owies głuchy rośnie nadal, czy wymarzł. Ale najpierw niech ruszy wegetacja. Jeśli okaże się, że owies głuchy ma się dobrze, to musisz zdecydowanie go załatwić, ale jeszcze na to za wcześnie:)

 

ogar118 - Zgadzam się. Cena Pumy jest bardzo wysoka, a jej zakup to już powinna być ostateczność. Prawie 150zł/1l w jednym ze sklepów na internecie. A pszenica kwalifikowana w jednej z hurtowni w moim regionie to 190-200zł/100kg.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Akurat głuchy owies jest u nas plagą od sąsiada do sąsiada lata jak chce mimo że opryskane było to przy takich a nie innych warunkach odskoczył i nie było wyjścia żeby chociaż 2 ha tą pszenicą obsiać także jestem świadom co zrobiłem i jestem świadom że on był na polu zanim go zasiałem z tą pszenicą tylko nie wyłazi co roku tylko w ubiegłym były ku temu sprzyjające warunki mimo stosowanych środków. A co do obsady to siałem o ok 5% więcej niż jak siałem bez i ładnie zakryło ziemię na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

styknie 0.4-05

napewno przy takiej dawce padnie przytulia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To musiałeś mieć dorodny ten głuchy owies, u mnie z tym kiedyś poradziła sobie zwykła wialnia napędzana silnikiem z frani. Niektóre samosiewy jęczmienia jarego jeszcze się trzymają więc i owsik jeszcze może żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

napewno przy takiej dawce padnie przytulia?

w robocie był fluroksypyr w stężeniu 200 i polecane było 4 setki, a jak wyrośnięta przytulia 0,5l naprawdę nikt nie narzekał, łącznie ze mną. Więc jeśli przy stężeniu 200 i 4 setkach było ok, to przy stężeniu 250 i 4-5 setek musi być dobrze. tylko jedno "ale" dobowa musi być przynajmniej powyżej 10 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Najgorsze jest to że rośnie na miedzach a te mają od 0,3 do 0,5 metra szerokości i tam się go nie specjalnie da pozbyć i zawsze się wdziera w pole no ale jakoś radzić trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

sznajdik. Kolego nasiona chwastów mogą do 100 lat sobie w ziemi leżeć a wyrastają kiedy im najbardziej warunki odpowiadają tak kiedyś w telewizji mówili, także nie koniecznie musi wyrość ten co z pszenicą posiałeś . A miedze można zawsze rundapem prysnąć recznym opryskiwaczem albo kosą spalinową obciachać i jest git

Edytowano przez Mcfarmeros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

u mnie pszenica bamberka wymarzła chyba nic zielonego pratycznie nie wiem co dalej spróbować posiać saletry już ? czy czekać ,albo zaorać i wiosennej zasiać koszty nie bedą duże żboze swoje na jesień zimowej na chwasty nie pryskałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Witam.

Mam takie pytanie związane z nawożeniem pszenicy

Na pierwszą dawkę chcę dać 200kg saletry

A na druga 100kg mocznika, ale tu mam pytanie czy mocznik nie przypali pszenicy? I kiedy od pierwszej dawki zastosować mocznik?

Na T1 chce dać 0.7 tiltu + 0.9 mirage albo duett star 1l + atak 0.8l

Na T2 Menara 0.5l + Acanto 0.5l albo Seguris 1l

Na T3 Tebu

Do tego jeszcze CCC na skrócenie W T1 a dalej nie wiem.

Ewentualnie coś na chwasty na poprawkę.

Pszenica jest po pszenicy i jęczmieniu na 3kl. Odczyt Ph w normie, Potasu w glebie pod dostatkiem a fosforu poniżej średniej. Odmiana Tonacja pszenicy

Coś zmienić? a może dodać? Pierwszy rok uprawiam zboże. Za pomoc bardzo dziękuję

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przy takiej dawce azotu nie musisz skracać,

ja bym wywalił jeden zabieg grzybowy a za miast tego zainwestował w azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a może zamiast mocznika wtedy dać 200kg saletry i wtedy 3 dawkę czego i w jakiej ilości i kiedy dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj