Polecane posty

koniu    841

u mnie w nocy było -17 i śniegu tyle co nic i jakoś o pszenicę się nie martwimy mimo ze jest 35ha, rzepaku 30ha. Gorzej może być z jęczmieniem ozimym, który raczej najprędzej wypadnie, ale czas pokaże. Nie ma co panikować bo puki co jeszcze mróz trzyma. Jak odpuści wtedy można zrobić test na przezimowanie, obserwować rośliny w polu i można gdybać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja tam sobie zamówiłem jęczmienia na kilkanaście ha. Jak nic nie wypadnie to część posieje a część sprzedam. Gdzie bym nie zadzwonił i spytal o pszenicę  jara lub jęczmień i owies to słyszę" nie ma i nie będzie "  lub " zostało tylko..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Jak myślicie jest sens dzielić pierwszą dawkę azotu na dwie w pszenicy ? Nawóz będzie w RSM a nad dzieleniem dawki na dwie mam ochotę ze względu na mniejszą stratę azotu , pierwszą część dawki podał bym normalnie przed lub z ruszeniem wegetacji a drugą część w fazie pełni krzewienie pewnie po około 2 tygodniach od pierwszej części  . Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Już kiedyś o tym pisałem, te przebarwione rośliny to nie jest wynik mrozów a pogody jaka była jesienią.

Zboża, które kwalifikują się do przesiania zazwyczaj dopiero kilka-kilkanaście dni po ustąpieniu mrozów zmieniają się w "siano". Także wcześniej bez zrobienia testu nie da się ocenić ich przezimowania, albo można to zrobić ale mało wiarygodnie.

1 minutę temu, Seba42 napisał:

Jak myślicie jest sens dzielić pierwszą dawkę azotu na dwie w pszenicy ? Nawóz będzie w RSM a nad dzieleniem dawki na dwie mam ochotę ze względu na mniejszą stratę azotu , pierwszą część dawki podał bym normalnie przed lub z ruszeniem wegetacji a drugą część w fazie pełni krzewienie pewnie po około 2 tygodniach od pierwszej części  . Co o tym sądzicie ?

Dziwny pomysł, tym bardziej w przypadku RSM.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Jedziecie po tych mrozach z azotem czy czekacie na symptony przezimowania/obumarcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Pójdą soki w roślinie, to zacznie robić się rudo i już coś będzie widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

zawsze mozna przyciąć liście w domu i sprawdzić czy dostaje nowych. Czyż nie tak?

Kula co roku jest inna pogoda jesienią, a pszenice zimą chyba zawsze zmieniają kolor od nadmiernych spadków temperatury. Także nie powiedziałbym że to tylko wina jesiennej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67
Jeszcze nic nie wiadomo trzeba czekać Jak się ocieplić to po tygodniu będzie widać Pszenicę Jarke mam Co prawda 3 rok będzie siana ale dobre to Nieźle sypała Trochę jęczmień się trafia ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
3 godziny temu, koniu napisał:

Pewnie cała polska do przesiania bo koło zboża zrobiły się ciemne i granatowe. Takze panowie szukajmy materiału i do roboty.

Niech przyjdzie jak najszybcie ciepło bo jak nie to jeszcze z tydzień bedzie bicie piany o przesiewaniu etc:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

czekać w TV jak zaczną pierdo...ić o przesiewaniu itp. W sumie kilka lat wstecz jak były wymarznięcia w polsce to i cena pszenicy skoczyła na 1100-1150. Więc jak ktoś ma wtyki w TV to dajcie tam znać o wymrożeniach to zacznie się ruch na giełdach. Nam na rękę bo cena drygnie, ubezpieczalnią już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To staniała bo wczoraj była po 1200;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
46 minut temu, koniu napisał:

zawsze mozna przyciąć liście w domu i sprawdzić czy dostaje nowych. Czyż nie tak?

Kula co roku jest inna pogoda jesienią, a pszenice zimą chyba zawsze zmieniają kolor od nadmiernych spadków temperatury. Także nie powiedziałbym że to tylko wina jesiennej pogody.

Jak to przyciąć z ziemii skamieniałej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
4 godziny temu, koniu napisał:

Pewnie cała polska do przesiania bo koło zboża zrobiły się ciemne i granatowe. Takze panowie szukajmy materiału i do roboty.

Cała nie ,bo na południu jest śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
24 minuty temu, cieplym3 napisał:

Jak to przyciąć z ziemii skamieniałej?

wystarczy łomem podważyć trochę ziemi żeby mieć kilka sztuk. W zeszłym roku tak jęczmień ozimy sprawdzałem. Łom + młot, podważyłem trochę ziemi z roślinami z kilku miejsc i zabrałem do domu. Przyciąłem listki i po około dobie było widać że roślina żyje i wypuszcza nowe listki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

już info na polscacie poszło że w polsce rolnicy liczą straty po mroźnej pogodzie. Czekać na info z agrobiznesu i może cena coś drgnie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

poniżej -20* niby nie było, sniegu troszkę jest więc nie powinno być tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Głównym graczem w skupie zbóż są paszarnie i duże hodowle - tuczników, kurczaków itp. A także pośrednicy handlowi. To oni mają pieniądze i wpływy, lobbują i sponsorują. Wiec jakie media odważą się mówić coś, co jest im nie na rękę, za co mogą nie dostać kolejnej reklamy czy sponsoringu ?

Gdyby przyjrzeć się dobrze, kto stoi za plecami ministra Jurgiela, to na 99% nie są to rolnicy, ale grupy interesu, które na rolnictwie robią doskonały interes.

Wielu rolników przeznacza np. dopłaty na zakup materiału siewnego, nawozów, paliwa. Jak nie ma kasy z dopłat, to trzeba się ratować kredytem, Kto na kredyciku zarobi ?

Tak samo ze zbożem, w TV propaganda, że nadprodukcja, że rekordowe zbiory. Tymczasem suche dane pokazują, że eksport spadł rok do roku mimo podobnych cen na giełdzie co w ubiegłym roku. Dziwnym trafem spadł w  Polsce najbardziej, w UE tylko minimalnie. To pokazuje , ze na rynku krajowym jest zapotrzebowanie na zboża, import ciągle rośnie.

Wzrosty w grudniu pokazały, ze gdy potrzeba zboża "na już" to cena 700 netto za paszową jest jak najbardziej OK, ale zaraz po świętach zaczęło się zbijanie ceny, każdy spadek o ułamek eurocenta miał wieszczyć krach na giełdzie, a jednocześnie ciągle telefony - sprzedawaj, przyjeżdżaj. No i nie widac żadnych kolejek w skupach. Coś tu nie halo.

Mam nadzieję że nikomu nie wymarznie zboże czy rzepak, nikomu tego nie życzę. Teraz to można tylko wziąć leki na wstrzymanie i czekać.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj