Zaloguj się, aby obserwować  
m11031993

co najczęściej wymieniacie w c330

Polecane posty

Zvrek    1

Poza olejem i filtrami czasem zdarzy się wymienić uszczelkę pod głowicą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

swojego czasu uszczelniacze w pompie podnośnika wymieniałem ale jakiś czas mam już spokój z tym. A tak cóż oprócz wymian oleju filtr itp to zaczęsto nic nie wymieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

przy tym rozruszniku to sprawdz czy ma dobrze połaczona mase (tam jest takie dziwne zaklepane/scisniete jakby) sprawdz tez stacyjke , przetrzyj papierem sciernym kluczyk, odkrec przewód od rozrusznika i oczysc go . jak pali z sróbokreta to musi byc cos z połaczeniami a w srodku jest ok .

 

Ja w 330 wymieniam najczesciej w kolejnosci : olej i filtry olejui paliwa, tłumik , opony (raz na 29 lat :D )

a i dzwignie od biegów bo ułamała sie niechcaco ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikow    8

Groch weź POM Tyczyn on jest droższy ale tu nie ma co oszczędzac, lepiej raz zrobic porządnie niż pużniej tracic czas i robic od nowa . Ten tanszy to jest chyba indyiski i nie należy do zbyt trwałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Tak jak poprzednik radzi bierz ten drozszy sam taki mam u siebie i zero problemów, sąsiad ma ten tańszy i po kilku latach na szlif woził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groch    0

Sprzedawca - mechanik mówił że sam częściej zakłada te tańsze i wytrzymują ok 5000 Mth i nie bardzo nadają się do szlifu, no bo i gdzie tu sens szlifowania wału za 400 PLN :D Też uważam, że co oryginalne to lepsze, tylko chcę się dowiedzieć, czy ktoś eksperymentował z tym tańszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nam 3 lata temu pekl wal, Ojciec zamowil z POM Tyczyn zalozyl i chodzi na nim do dzis :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groch    0

Nie w tej drugiej z '83. Ta z '76 jeszcze nie dotarta, więc nie dostaje większego obciążenia. Wczoraj dzwoniłem do POM Tyczyn i wał u nich jest o ok. 120 zł tańszy niżeli w GRENE do tego dochodzi 35 zł koszt przesyłki, wiec raczej zdecyduję się na ten droższy, mam nadzieję że posłuży parę lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

najczęściej do wymiany idą:

- oleje i filtry

- podstawy akumulatora bo te nowe są z cienkiej blachy a szkoda mi akku centry aby się rozwaliły.

 

A i czujnik świateł hamulca musiałem wymienić w tym roku.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0

Ja również olej najczęściej ale równie często uszczelkę pod głowicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

u mnie średnio co kilka miesięcy wymieniam kapturki które wchodzą w łapki od sprzęgła(nie wiem jak to sie fachowo nazywa) sa jakieś słabe i nie wytrzymują. myślałem aby ubrać ze 2 sprężyny tylko czy docisk sprzęgła bedzie wtedy odpowiedni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

ja mam składaka i sprzęgło ślizgało ale pedał lekko chodził a jak już niedało się jezdzić to rozciągłem go i jak się okazało od nowości brakowało 1 sprężyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

olej i filtry najczęściej bo inne elementy to raczej częsciej jak raz nie były wymieniane , uszczelka pod głowicą była wymieniana 2 razy jak zaczął walić kompresje na układ chłodzenia i drugi raz jak była wymiana zestawów naprawczych , wał oryginał i panewki też , 1982 rok 5000 mth


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj