wojt

Ładowacz na tył ciągnika z siłownikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojt    74

Witam.

 

Posiadam ładowacz zaczepiany na tył, z początku był dźwigany za pomocą podnośnika, ale trochę słaby udźwig w c 330 jest to zrobiłem go na siłownik taki jak w Turze w ciapku i problem jest taki że ten siłownik też nie ma siły podnieść choćby 150kg, wysunie się jakieś 20-30cm i dalej już nic.

Ciśnienie hydrauliki mierzone przy 1000obr daje 130 bar więc ok, to co jest grane siłownik za słaby??

Kolega Agra155 ma tak zrobione na tym siłowniku i mu ładnie podnosi.

Albo zastosować 2 takie siłowniki?

post-672-0-02091800-1424866602_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

A może jest cos nie tak z hydraulika ciagnika podpinałeś coś innego? Żeby zobaczyć. A sam bez ładunku podnosi? A może wypnij siłownik z ładowacza i wtedy podłacz pod ciągnik. Szczelne masz złącza może gdzieś powietrze łapie?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Taki siłownik podnosi spokojnie 1 tone wiec coś nie tak z ciągnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W c 330 ciśnienie jak dobrze pamiętam to jest 120-130 bar więc nie za małe.

Sprawdzałeś hydraulikę przy czym innym? np. kiprowałeś jakiś ładunek przyczepa? Możliwe też, że szybkozłączki są uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Siłownik na pusto dźwiga ten ładowacz, szybkozłącza wtyczka jak i akurat te gniazdo nowe, podpinam pod te bliżej siedzenia jak w instrukcji, u mnie akurat pod dolne bo z boku błotnika mam (ma to w ogóle jakieś znaczenie?)

Właśnie tym traktorem nic jeszcze nie kiprowałem to nie wiem.

Siłownik może być zapowietrzony? Bo go w sumie nie odpowietrzałem, myślałem że się sam odpowietrzy, jutro go spróbuję odpowietrzyć.

A co do złącza wtyczka-wąż jak dzisiaj wtyczkę wykręcałem do manometru to jakoś to było słabo dociągnięte, praktycznie bez siły odkręciłem, ale olejem nic nie lało, w sklepie mi to skręcał na oczach to myślałem że podociągał.

A kiepski olej w ciągniku może też być winny? Bo najlepszy nie jest, pozostawia taki osad, już kupiłem dzisiaj na wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Jeżeli podnosi 30 cm i dalej nie chce to może masz za mało oleju w skrzyni. Jeśli by było za małe ciśnienie to nie podniósł  by wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Sytuacja się poprawiła, wygląda że ten siłownik był zapowietrzony, bo gdy samym siłownikiem sterowałem to przy ręcznym wciskaniu go odbijał spowrotem do 20cm, to go te powietrze chyba wyciskało, ogólnie to ciężkawo odpowietrzyć bo nie było widać żeby powietrze wychodziło, parę razy go porozkręcałem przy szybkozłączu no i się poprawił ten udźwig. To ciekawe bo teoretycznie nie trzeba hydrauliki odpowietrzać..

 

A te siłowniki wzmacniane co są mają tłoczysko 50mm tylko czy one mają tłok 60mm?

Bo te zwykłe mają tłoczysko 40, a tłok 50mm.

Edytowano przez wojt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

A ten twój to nie jest czasem siłownik nurnikowy jednostronnego działania.Jeśli tak to tam nie masz tłoka,jest tylko samo tłoczysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dokładnie taki jest jak piszesz ,a co do wzmocnionych o które pyta kolega to jest pic ,wzmocnienie polega na zwiększeniu średnicy tłoczyska, czyli zmniejszenia ciśnienia ,ewentualnie dołozony jest dodatkowy trzeci uszczelniacz i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

A to ciekawe, nie miałem pojęcia że może być to jakiś nurnikowy, to też przez to mogłem myśleć że ma większy udźwig.

Kupowałem na farm... normalnie się nazywał siłownik do tura 1,2 to myślałem że jest ok.

        Z tego wszystkiego wyszło tak że będzie na 2 takie, myślałem nad tym wzmacnianym ale po co droższy kupować jak ten by mi leżał, a tak te dwa to już muszą wystarczająco dźwigać.

To się przejechałem na tym nurniku :P

A to ma on taką samą siłę wyporu jak taki z tłokiem o śr 40mm? Czy w jakiś sposób gorszy?

To ciekawe czy reszta tych wszystkich podobnych dostępnych to nurnikowe...

I faktycznie teraz poszukałem to ma w symbolu CN a to nurnikowy.

Edytowano przez wojt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Według tabel dostępnych w necie siłownik nurnikowy i tłokowy o takiej samej ma taką samą siłę wypychającą,w końcu olej trafia na taką samą powierzchnię.

Przykłady:

Siłownik nurnikowy 40mm,siła wypychająca 1535kg

Siłownik dwustronny ,tłok 40mm,siła wypychająca 1535 kg

To jest ciekawy przykład i przeczy on teorii kolegi Tomasz78

Siłownik nurnikowy wzmocniony 50mm,siła wypychająca 2400 kg.Wygląda  na to że jednak wzmocniony potrafi podnieść o 800 kg więcej.Wszystkie trzy podane przykłady siłowników pracują na ciśnieniu 120 bar.Oczywiście są to suche dane,najlepiej niech się wypowiedzą osoby które zmieniły zwykłe 40 na wzmocnione 50.Czy faktycznie polepszył się udzwig.

 

Te twoje 40 nurnikowe to standardowe siłowniki jednostronne montowane w turach do C330,C 360 i wszystkich innych małych ciągnikach.Skoro trzydziecha z turem ma siłę podnieść dwie bele słomy to i ty tym ładowaczem podniesiesz.Twój ładowacz jest krótszy od tura więc i udzwig teoretycznie powinien być większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

po prostu w siłowniku dwustronnym trzeba jeszcze odjąć opór czynnika wypychanego przez tłok z drugiej komory. Da się wyprowadzić (co zresztą robiliśmy na studiach) że przy znaczącej różnicy między przekrojem tłoka i przekrojem przewodów ten opór jet na tyle duży, że siłownik nurnikowy generuje taką samą siłę jak tłokowy dwustronnego działania.czyli tak czy inaczej skuteczne ciśnienie jest wywierane tylko na przekrój poprzeczny tłoczyska. (oczywiście w przybliżeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj