nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156

heniu - czy naprawdę myślisz że jak będzie ktoś żył z zasiłków , nic nie robił to będzie żył wiecznie?

 

Ludzie nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać ;).

 

 

 

 

Ale to właśnie ci którzy coś robią są sponsorami elektoratu pissu.

 

 

attachicon.gif12795268_1723020174610825_1150524033119830715_n.jpg

Świetna decyzja , taka prawdziwie gospodarska .

Na szczęście sprzeczna z niedawną polityką , by sprzedawać szybko i swoim . Polska , mam nadzieję nie kończy się na naszym pokoleniu , a przyszłe będą musiały z czegoś utrzymać ten kraj .

Gdyby takie decyzje podejmowały inne rządy , bylibyśmy zupełnie w innym miejscu .

A tak wysprzedano, szybko , tanio i byle komu , to na co pracowali nasi dziadowie. 

I chu##ja z tego  mamy poza balastem długów większym jak miało całe RWPG w czasach socjalizmu .

Warto się przyjrzeć kto miał największy rozmach , a kto gospodarzył oszczędnie

 

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=103502

 

po_lepiej.jpg

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy Ty sam te bajki wymyślasz czy gotowe Ci dają a Ty tylko wklepujesz w klawiaturę bo zdrowy na umyśle by czegoś takiego nie wymyślił ostatnie lata widziałeś jak o rolnictwo zabiegali i rynki zbytu po wejściu do Uni tylko kłody pod nogi rzucali niszcząc przetwórstwo to niech teraz siedzą cicho

 

A gdzie on tam był bogaty całe życie głodny stale mało .....teraz trochę każdy co będzie bystry sobie z tego majątku wyrwie i tyle

 

Dasiek Ty masz rozumek Kubusia Puchatka wszystko sobie tłumaczysz na swój sposób jak Ci wygodnie logiki to nima w tym żadnej  Hubeertus to pewnie Twój ojciec bo widać że z jednej miski jesteście karmieni

 

 

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Że sam piszesz tu to co pis chce, żebyś myślał. Nie znaczy, że wszyscy tak robią. Większych bajek, niż to, że ktoś umarł bo był bogaty nie da się wymyślać. 

Dlaczego wy pisowcy bez przerwy odpowiadacie argumentem typu, że za po czy tam psl było tak czy siak? Co to kogo obchodzi. tamten rząd już był i zapłacił za swoją pracę przy wyborach.  Dla was jedyny argument, to to, że wtedy było tak czy tak. To ja się pytam czy rząd pisu bierze wzór z po czy psl? Skoro na każdym kroku na zarzuty, że coś jest robione źle, piszecie, że za po też było źle. To jest usprawiedliwienie pisu, że po xle robiło to i my możemy tak robić?

500 osób zatrudniał to pewnie głodny nie był. Pewnie ty lub ktoś z twojej rodziny musieliście u niego zapierdzielać za parę stów. I stąd ten zachwyt takim rozwojem wypadków. Bogaty ciemiężyciel umarł. To od bogactwa i wyzysku mas uciśnionych.

Nie wiem czy Dasiek i osterley to ta sama osoba czy ci się w głowie pomieszało? Ale musieli by być obaj w pisie, aby tłumaczyć wszystko jak im wygodnie i bez logiki. Takie tłumaczenia to raczej domena pislamistów. Wytykasz im błąd pisu. A oni piszą, że za po też tak było więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A ten ciągle to samo ręce opadają...


A gdzie ja napisałem że dobrze że ten człowiek umarł .. Ty naprawdę  nie umiesz czytać czy tylko udajesz nie  pracowałem u tego Pana i go nie oceniam ale wiem że nie zawsze grał fair play choć stać go było na to 


Bardzo mądre słowa to tak jak w gospodarstwie uprawiamy jakąś roślinę daje nam bardzo dobry plony ale za dwa trzy lata wprowadzamy nową bo jest lepsza............

 

Z tą zmianą w stadninach nie oceniam. No i co z tego, że dyrektorzy w opinii byli najlepszymi w swym fachu poprzez m.in. swe doświadczenie, również dobrze mogli z racji wyrachowania, mieć na sumieniu coś.

W każdym wypadku dożywotność kadencji jest czymś nie zdrowym i prowadzi do nadużyć. Nic nowego. 

 

Kiedy czegoś nie jestem pewna, wolę się śmiać z nagonki. A przez kogo i w jakim celu, to najbardziej intryguje i irytuje ludzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

I od tego umarł? Po co w ogóle piszesz takie głupoty. Po co w ogóle poruszyłeś tutaj temat tego człowieka?

Ręce opadają od tłumaczenia uwag odnośnie złego postępowania pisu, tym, że po robiła tak samo. Tez mi dobra zmiana.

Zmiany w stadninach nie oceniam, ale jednak oceniam. Mogli mieć coś na sumieniu? To najpierw trzeba było im to udowodnić. Nawet gdyby udowodniono, że to konkretnie te 3 zwolnione osoby odpowiadają za jakieś  ciemne sprawki. To trzeba ich zastąpić podobnymi fachowcami. A nie desantem przywiezionym w teczce po linii partyjnej. Wtedy powiedział bym, że jest dobra zmiana. A tak jest tylko zmiana świń przy korycie.

Tak na razie to wychodzi, że mają na sumieniu to, że przeciwstawiali się próbom różnych nadużyć w wykonaniu senatora pisu Dobrzyńskiego.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

taa dobra zmiana dochodzi do rolników - u mnie kierownikiem powiatowym agencji - został gość po stosunkach międzynarodowych - z doświadczeniem w salonie meblowym -a myślałem że gorzej niż było być nie może - ale poprzednik przynajmniej miał wykształcenie i doświadczenie w rolnictwie........ a tu pis naprawdę potrafi zaskoczyć..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Teraz nowi muszą się nachapać. W końcu po coś ten pis popierali. W Suwałkach ludzie zakłócili wiec wyborczy pani Anders. Formalnie niby było to otwarcie muzeum. Pani która jest znana z tego, że jest córką generała i nic dla Polski nie zrobiła. Chce mieć koleiny stołek i pensję. Jest już ministrem ale to mało. Chce być senatorem. Ma trzy obywatelstwa, nawet się w Polsce nie urodziła ale to pisowi nie przeszkadza.

Dziwię się tym ludziom, że będą na nią głosować. Nawet jak ktoś pis popiera. Ale glosować na kogoś przywiezionego w teczce, kto się do następnych wyborów nawet w danym regionie nie pojawi. To trzeba mieć nie po kolei w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Usłyszałam, że podwyżka od lutego o 4% OC ma zrekompensować wydatek 500zł na dziecko... To fakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Teraz nowi muszą się nachapać. W końcu po coś ten pis popierali. W Suwałkach ludzie zakłócili wiec wyborczy pani Anders. Formalnie niby było to otwarcie muzeum. Pani która jest znana z tego, że jest córką generała i nic dla Polski nie zrobiła. Chce mieć koleiny stołek i pensję. Jest już ministrem ale to mało. Chce być senatorem. Ma trzy obywatelstwa, nawet się w Polsce nie urodziła ale to pisowi nie przeszkadza.

Dziwię się tym ludziom, że będą na nią głosować. Nawet jak ktoś pis popiera. Ale glosować na kogoś przywiezionego w teczce, kto się do następnych wyborów nawet w danym regionie nie pojawi. To trzeba mieć nie po kolei w głowie.

 

To coś taki drugi Radzio Sikorski ;)

Z moich stron mam i posła i senatora i europarlamentarzystę i jak myślisz co robią to jedynie dla sieb ie i swojego biznesu a zapomniałem dodać że wszyscy są z ,, nie napiszę bo byś znowu mi tu zarzuty robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Usłyszałam, że podwyżka od lutego o 4% OC ma zrekompensować wydatek 500zł na dziecko... To fakt?

Nie tylko to , na tym memie masz napisane co powiedział Jurgiel w radiu kilka dni temu.

 

 

post-177160-0-05064200-1457112230.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

@henio, postaraj się bardziej z argumentacją,  bo potwierdzasz jej ułomny sposób o którym pisał hubertuss. On pisze że Anders coś tam a ty z automatu że to tak jak R.Sikorski. To że z Sikorskim było tak a nie inaczej nie tłumaczy takiego samego postepowania teraz. Przy szacunku do twoich odmiennych poglądów muszę jednak uznać taka argumentację .za zerową.

Co do ANR i blokady sprzedaży to uważam że zatrudnią jeszcze więcej ludzi a w najlepszym razie zostanie ich tyle ile jest. Oprócz ciągłego organizowania przetargów na dzierżawę będą musieli rozpatrywać masę zgłoszeń przy okazji prawa pierwokupu..Ciekawe jakie bedą koszty administracyjne tej instytucji i ile kasy z dzierżaw sama agencja skonsumuje. Gdzieś czytałem że w ANR pracuje ok 1500 osób a srednia pensja w 2013 roku wynosiła 7000 Pln. Daje to koszty ponad 10 mln Pln. Jak do tego dodać koszty biur, samochody, szkolenia, to pewnie wyjdzie 2 razy tyle albo wiecej. Nie wiem jaką srednią cenę dzierżawy można przyjąć ale jak ktoś pomoże to zaraz policzymy  ile idzie na wyżywienie urzędasów.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Bo ANR i ta ziemia są sobie pisani.  Pewna grupa urzędników żyje sobie z naszej wspólnej własności. Większość kasy z dzierżaw idzie na pobory więc po co będą sprzedawać. Wiadomo ktoś powie, że to po gospodarsku. Na pierwszy rzut oka tak może to wyglądać. Ale jeśli ktoś myśl logicznie widzi co z tym się dzieje. Ja bym wolał, aby ta ziemia została sprzedana na przetargach. A zgromadzone w ten sposób środki przeznaczane na inwestycję w infrastrukturę, która posłuży następnym pokoleniom. A tak jest przejadana kasa z dzierżaw przez urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hubertus więc kiedy sprzedajesz własną ziemię, a za zgromadzone środki budujesz infrastrukturę, to jest w twoim przypadku po wypasionej hacie na głowę dla potomnych, która posłuży następnym pokoleniom?

Bo teraz to tylko kosisz, sprzedajesz i przejadasz. Zero gospodarności.

 

Twoje pomysły wołają o pomstę do nieba. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Damian , miło że jesteś. Bedzie ciekawie. Realne pytanie brzmi - w imię czego dzierżawcy mają utrzymywać bandę urzędników i nie mieć mozliwości kupna ziemi jeśli chcą.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cieszę się że jest ci miło, ale wiosna tuż tuż więc nie ma co się łudzić że ludzie będą tu często zaglądać. Z tego co widzę zostali prawie sami adoratorzy PO nowoczesna.

Nie popieram utrzymywania bandy urzędników, tylko stały dochód z dzierżawienia gruntów. Co się stanie z tym dochodem to jest oddzielna kwestia.


Cieszę się że jest ci miło, ale wiosna tuż tuż więc nie ma co się łudzić że ludzie będą tu często zaglądać. Z tego co widzę zostali prawie sami adoratorzy PO nowoczesna.

Nie popieram utrzymywania bandy urzędników, tylko stały dochód z dzierżawienia gruntów. Co się stanie z tym dochodem to jest oddzielna kwestia.


Cieszę się że jest ci miło, ale wiosna tuż tuż więc nie ma co się łudzić że ludzie będą tu często zaglądać. Z tego co widzę zostali prawie sami adoratorzy PO nowoczesna.

Nie popieram utrzymywania bandy urzędników, tylko stały dochód z dzierżawienia gruntów. Co się stanie z tym dochodem to jest oddzielna kwestia.


Cieszę się że jest ci miło, ale wiosna tuż tuż więc nie ma co się łudzić że ludzie będą tu często zaglądać. Z tego co widzę zostali prawie sami adoratorzy PO nowoczesna.

Nie popieram utrzymywania bandy urzędników, tylko stały dochód z dzierżawienia gruntów. Co się stanie z tym dochodem to jest oddzielna kwestia.


Cieszę się że jest ci miło, ale wiosna tuż tuż więc nie ma co się łudzić że ludzie będą tu często zaglądać. Z tego co widzę zostali prawie sami adoratorzy PO nowoczesna.

Nie popieram utrzymywania bandy urzędników, tylko stały dochód z dzierżawienia gruntów. Co się stanie z tym dochodem to jest oddzielna kwestia.


Cieszę się że jest ci miło, ale wiosna tuż tuż więc nie ma co się łudzić że ludzie będą tu często zaglądać. Z tego co widzę zostali prawie sami adoratorzy PO nowoczesna.

Nie popieram utrzymywania bandy urzędników, tylko stały dochód z dzierżawienia gruntów. Co się stanie z tym dochodem to jest oddzielna kwestia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Nieudany zamach napewno. Jak na A4 to pewnie ukryta opcja niemiecka :lol:


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

hubertus więc kiedy sprzedajesz własną ziemię, a za zgromadzone środki budujesz infrastrukturę, to jest w twoim przypadku po wypasionej hacie na głowę dla potomnych, która posłuży następnym pokoleniom?

Bo teraz to tylko kosisz, sprzedajesz i przejadasz. Zero gospodarności.

 

Twoje pomysły wołają o pomstę do nieba. :ph34r:

 

Daj spokój odpocząłeś parę dni i nowe głupoty piszesz. Nie przyrównuj domu do infrastruktury typu autostrady, szpitale itd. Znowu coś tam nazmyślasz. a potem lekcje pokory dostajesz.

Dzisiaj budowa domu to żaden zysk. Tym bardziej dla pokoleń. W czasach, gdy dzieci rozjeżdżają się po Świecie taki dom cieszy parę lat. Czas szybko mija a potem starzy rodzice zostają w dużych willach. A że obejmę dwa domy po rodzicach i mam mieszkanie. To dzieciom budować nic nie muszę. Stan konta też szybciej rośnie niż wydaję czy tam przejadam więc luz.

Co do opony dobrze, że nic mu się nie stało. Nie tylko z czysto ludzkiego punktu widzenia. Ale gdyby nie daj Boże coś. To jednego prezydenta z pisu zdradzili o świcie. Drugi był by zdradzony o zmroku. A tak na poważnie, gdy pękła tylna opona i wpadł do rowu takim autem. To albo kierowca marny albo grzał dobrze ponad 200.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

a miał szansę kierowca limuzyny na A4 zostać bohaterem narodowym i męczennikiem zarazem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Miedzy władza a zwykłymi ludzmi jest przepaśc

jednych woza na sygnale zawsze (dla przyjemnosci na zawody sportowe)   a nas tylko czasami 9 i napewno nie dla przyjemnosci)

 

ciekawe kto pojedzie pierwszy gdy oba te przypadki sie spotkaja (i nie piscie mi ze to do PIS lub Po  bo nie  oto mi chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 A że obejmę dwa domy po rodzicach i mam mieszkanie. To dzieciom budować nic nie muszę

Ty , chwalipięta , nie bądz taki pewny . Ten rok ma być wietrzny .

 

ruina_1.jpge69bf811a934.jpg

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

to mi wyglada na ratowanie kopaln  ytylko ciekawqe z czyjej inicjatywy

http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/pgnig-kurs-akcji-w-dol-o-5-38-proc/c4szew


to mi wyglada na ratowanie kopaln  ytylko ciekawqe z czyjej inicjatywy

http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/pgnig-kurs-akcji-w-dol-o-5-38-proc/c4szew


to mi wyglada na ratowanie kopaln  ytylko ciekawqe z czyjej inicjatywy

http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/pgnig-kurs-akcji-w-dol-o-5-38-proc/c4szew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
GoRAL1    63

w latach 90 tych w polskim radiu było słuchowisko  o polakach któzy uciekali z Polski  na wołyn 

była to grupa młodych ludzi w sród nich dziewczyna  która była na olimpiadzie   

może tos zna tytuł tej  ksiazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj