nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

No i co pochowali go z honorami. Teraz będziemy się tym wszyscy tu zamartwiać? Pochowali jak pochowali było minęło. A my teraz będziemy rozpamiętywać i się nakręcać. Wg ciebie co mają mu zrobić pogrzeb jeszcze raz bez honorów? Co to da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Przede wszystkim Jaruzelski był prezydentem Polski. Tak wiem wybranym na mocy postanowień okrągłego stołu przy którym to sprzedano Polskę. Żeby nie było Kaczyńscy tez pomagali sprzedawać. A Jarosław został beneficjentem tej transakcji. Czyli na tym skorzystał finansowo.

Z racji, że był Jaruzelski tym prezydentem. Pochowano go tam, gdzie pochowano. Jemu to już naprawdę wszystko jedno było. Więc nie ma co se tym głowy zawracać. Jedni mówią, że to miejsce mu się nie należy. Inni mówią, że Kaczyński nie zasłużył na Wawel. Ale tym ludziom to już naprawdę różnicy nie robi. Więc po co do tego wracać. Rozumiem, że uciekasz w takie tematy bo nic innego nie umiesz napisać. Ale to pusta gadka. Bo on i tak tam zostanie. Jeden i drugi.

@Ulman on wróci. Najwyżej schowa się na dzień czy dwa. Zbierze siły, zaciśnie zęby i znowu będzie pokazywał, że jest najmądrzejszy. Wypisz wymaluj Wałęsa. O wszystkim i o niczym. Ego większe jak to co ma do powiedzenia. Wymyśli sobie jak wcześniej, że coś ktoś powiedział/napisał i będzie z tym walczył.

A Ty jakiś argument do dyskusji wniosłeś oprócz tego że za wszystkim stoi Jarek i to nawet w czasie gdy nie wiele miał do powiedzenia.

Do tego wszędzie korzystał, tylko co z tymi pieniędzmi zrobił bo milionerem to on nie jest.  Bolek donosił ale to malo ważne, za to gdyby się okazało że Rajmund też to już można by Kaczyńskich zmieszać z błotem, bo jak mogli do tego dopuścić aby ich rodzony ojciec donosił.  Może donosił i dlatego za bardzo się nim nie chwalą bo im to nie pasuje. Wycieczki osobiste i argument braku argumentów to Twoja specjalność, więc może nie potrzebnie w tym tonie pisałem za co wszystkich urażonych przepraszam.

A swój argument sprzed miesiąca o słabnących notowaniach Pisu sam obaliłeś przedstawiając sondaż Irbis dla tvn gdzie Pisowi poparcie wzrosło, a mocno spadło Nowoczesnej. Więc zacznij brać ewentualność drugiej kadencji Pisu i oszczędaj siły bo to 7,5 roku ponad.

Czasami warto wyluzować, to tylko forum, a nie aż forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To, że nie ma tych pieniędzy, nie znaczy, że z nich nie korzystał. Jeden kupuje domy i samochody, drugi ładuje w partię polityczną. W tym przypadku PC.

Bolek donosił. Nigdy temu tutaj nie zaprzeczałem. Mało tego pisałem, że dla mnie to żadna nowość. Co do Rajmunda jak byś dobrze przeczytał to w którymś z postów napisałem. Że oczywiście dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za rodziców. Chodzi mi tylko o to, że lustrować/sprawdzać pod kątem współpracy powinni wszystkich po kolei. A nie wybiórczo. Bo jak na razie niektórzy realizują hasło lustrować to my ale nie nas. To samo tyczy się kartonów z domu Kiszczaka. Szybciutko pokazano ten o Wałęsie. Potem ten gdzie różni ludzie pisali do Kiszczaka listy. A reszta co tajemnica? Czy haki odłożone na potem? 27 lat po upadku komuny a nadal toczy się gra teczkami. W wykonaniu IPN.

Poparcie PiSu raz spada raz rośnie. Ostatni sondaż jaki widziałem daje pisowi i to nie samemu ale w koalicji z Kukizem tylko jeden procent więcej niż koalicji Po - Nowoczesna. Tak więc uważaj bo możesz się za 3 lata z kawałkiem rozczarować. Tym bardziej, że już widać, że wiele rzeczy nie idzie po myśli rządzących. A wiele tak naprawdę trudnych rzeczy przed nimi. Na razie dali 500 zł. A dać/wydać zawsze łatwiej niż zarobić

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Co byście nie zrobili to Jaruzelskiemu i tak przysługiwała kompania honorowa i tak. 
Co do przysięgi to muszę powiedzieć że kiedy składałem ją drugi raz kończąc  słowami "Tak mi dopomóż Bóg" to nie czułem jakiejś różnicy. Kraj był w tym samym miejscu, ludzie byli tacy sami. No może różnica była taka że nie było oficerów politycznych tylko społeczno-wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To, że nie ma tych pieniędzy, nie znaczy, że z nich nie korzystał. Jeden kupuje domy i samochody, drugi ładuje w partię polityczną. W tym przypadku PC.

Bolek donosił. Nigdy temu tutaj nie zaprzeczałem. Mało tego pisałem, że dla mnie to żadna nowość. Co do Rajmunda jak byś dobrze przeczytał to w którymś z postów napisałem. Że oczywiście dzieci nie ponoszą odpowiedzialności za rodziców. Chodzi mi tylko o to, że lustrować/sprawdzać pod kątem współpracy powinni wszystkich po kolei. A nie wybiórczo. Bo jak na razie niektórzy realizują hasło lustrować to my ale nie nas. To samo tyczy się kartonów z domu Kiszczaka. Szybciutko pokazano ten o Wałęsie. Potem ten gdzie różni ludzie pisali do Kiszczaka listy. A reszta co tajemnica? Czy haki odłożone na potem? 27 lat po upadku komuny a nadal toczy się gra teczkami. W wykonaniu IPN.

Poparcie PiSu raz spada raz rośnie. Ostatni sondaż jaki widziałem daje pisowi i to nie samemu ale w koalicji z Kukizem tylko jeden procent więcej niż koalicji Po - Nowoczesna. Tak więc uważaj bo możesz się za 3 lata z kawałkiem rozczarować. Tym bardziej, że już widać, że wiele rzeczy nie idzie po myśli rządzących. A wiele tak naprawdę trudnych rzeczy przed nimi. Na razie dali 500 zł. A dać/wydać zawsze łatwiej niż zarobić

 

A w IPN to kto siedzi Jarek z Macierewiczem, czy prezes Kamiński z namaszczenia Platformy? Więc kto tą tajemnice robi, ludzie Platformy ale ważne że na Pis można ponarzekać o to. 90 % teczek została zniszczona, zostały tylko te ważne więc trzeba chociaż te przejrzeć. Skoro wg Ciebie Wałęsa jest Bolkiem to nie przeszkadza Ci że mówi iż nie był, czyli w myśl Twojej tezy kłamie bezczelnie prosto w oczy? To ma być bohater narodowy? Ja poczekam na ustalenie kto tu mówi prawdę a kto kłamie, Ty mówisz że donosił teraz kłamie, ale najważniejsze dla Ciebie co mają w innych teczkach bo pewnie coś tam mają na Kaczyńskich tylko sie boją powiedzieć. Przypisujesz Kaczyńskiemu jakieś boskie moce. Jak kiedyś dowcipy o Chucku  Norrisie jest zawsze i wszędzie, wszyskim steruje nawet tym czym nie steruje. A tu masz przykład jak działa propaganda sukcesu w wykonaniu Twoich faworytów. Pisowi daleko do nich http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/recesja-w-polsce-jednak-byla-glowny-urzad,228,0,2030308.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Kłamie i co mam mu zrobić? Pobić go czy jak? PiS tez w kampanii kłamał i jakoś z tym żyjemy. Z Wałęsą to jest tak. W latach 70 tych donosił. Teraz kłamie. W latach 80 tch stanął na czele protestów. Tego nikt mu nie odbierze. Gdy wybuchły strajki w 80 tym roku. Wałęsa w stoczni nie pracował. Przelazł przez płot czy tam go przerzucili jak mówią niektórzy. To ja się pytam dlaczego ci co byli w środku sami nie stanęli na czele strajku? I nie pogonili Wałęsy, który jak mówiłem w tym zakładzie nie pracował. Teraz żal im d ściska bo Wałęsa twarzą przemian został. Mogli sami stanąć na czele protestów. A teraz każdy mądry. Prezydentem tez był kiepskim. Ale to i tak nie zmieni tego, że na Świecie oprócz papieża jest najbardziej znanym Polakiem. PiS owi nie uda się tego zniszczyć. Pogadamy o tym w kraju jeszcze tydzień może dwa i umilknie.

Tak samo z Magdalenką i Okrągłym Stołem. Ci co teraz krytykują mogli zamiast negocjować. Chwycić za broń i obalać siłą władzę ludową. No bo gdyby zapowiedzieli komunistom, że jak przejmie władzę opozycja to ich wsadzi dożywotnio do pierdla. To komuniści na pewno władzy by po dobroci nie oddali. Trzeba było walczyć z bronią w ręku a nie teraz filozofować, że Polskę sprzedali. Wtedy odważnych nie było a teraz każdy gieroj.

Żadnych boskich mocy Kaczyńskiemu nie przypisuje. A to, że pchali się do Okrągłego Stołu czy Lech siedział przy stole, gdzie pito wódkę z komunistami to szczera prawda. Choć dla mitu PiSu o sprzedaży Polski nie wygodna.

Co do prezesa IPN u to co z tego, że wybrała go Platforma. Teraz ten człowiek widzi innego pana a tym bardziej, gdy kadencja zbliża się ku końcowi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

To może go tam SB przerzuciło przez płot, Tobie to też pasuje bo mi nie. Wałęsa sam się pogrąża a nie jakaś tam gra Pisu teczkami. No wszyscy teraz nagle Pisowcami zostaną żeby stanowisko zachować. Zmienił byś poglądy tak z dnia na dzień z tego powodu? Przecież Pis to jeszcze niedawno tylko pół roku miał rządzić a potem czarna dziura i nowe wybory przeprowadzone na 8 milionowym marszu KODu. Na te marsze  w większości emeryci chodzą. I tak go zmienią i tak chyba zdaje sobie z tego sprawę. W reżimowej tv ostatnio na rozdaniu nagród z Pisu żartowali i Dudy ciekawe kto by się z Komorowskiego odważył zażartować, a materiał do żartu był pierwsza klasa. Jedynie Górski sobie z Tuska żartował  i posiedzeń gabinetu.A że nie mają takiej samej narracji jak tvn. Na polsacie w całkiem podobnym tonie się wypowiadają co w TVP, polsat też Pis opanował?

Pis kłamał? A czy oni jutro podają się do dymisji? Oni mogą co powiedzieli próbować zrealizować choć może żeby lepiej nie próbowali, Wałęsa jak kłamie i był Bolkiem to raczej czasu nie cofnie.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ponad pół roku temu wrzuciłam w jakimś temacie taki filmik o Bolku z 2010 r., wklejam jeszcze raz, ponieważ temat odżył.

A czy pokazane fakty są autentyczne, to oceńcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=pKLy_VxJ6rw

https://www.youtube.com/watch?v=pRXBiIH9Zxk

https://www.youtube.com/watch?v=upYhXVjZ7uE

Zdaniem Grzegorza Brauna nie powinno dziwić, że „w obronie Wałęsy się zarówno architekci i beneficjenci III RP, jak i zagraniczni prominenci w rodzaju przewodniczącego Martina Schulza”. „Że akurat niemiecka prasa spieszy Wałęsie z odsieczą, nie dziwota – wszak to ledwie przed trzema laty Wałęsa wystąpił z pomysłem zrobienia z Polski i Niemiec jednego państwa. Kogo zdziwiło, że Wałęsa wygaduje takie rzeczy wykonując groteskowy ukłon w stronę Berlina, ten najwyraźniej zapomniał, jak dwie dekady wcześniej Wałęsa jako prezydent III RP gotów był oddać Moskwie eksterytorialne strefy zlokalizowane w opuszczanych właśnie bazach Armii Czerwonej” – pisze Braun. http://www.pch24.pl/grzegorz-braun--trzeba-wyzwolic-sie-od-szantazu---kto-godzi-w-walese--ten-godzi-w-polske-,41544,i.html#ixzz41fPUODsg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nawet jeśli SB go wrzuciło. To krytykujący go dzisiaj, którzy wtedy w stoczni pracowali powinni go wyrzucić. I sami stanąć na czele strajków. Prawda, że proste? Dlaczego żaden się nie odważył? Skoro wiedzieli, że na nich donosił, skoro nie pracował w stoczni. A teraz każdy odważny i każdy krytykuje. Po co takiego przywódcę wybrali?

Co do prezesa IPN u. Poglądy poglądami a życie życiem. Za kilkanaście tys miesięcznie czy więcej wcale nie trzeba zmieniać poglądów. Wystarczy robić to czego ten kto płaci pobory oczekuje. Wielu ludzi tak postępuje. Nigdy tez nie pisałem, że PiS będzie rządził pół roku. Czy tez, że mają być jakieś nowe wybory. Niech rządzą cztery lata. Większa szansa na lepszą porażkę w następnych wyborach.

Co do kłamania PiS też czasu nie cofnie. Mówili w kampanii, że zagraniczne banki zapłacą podatek. A te przerzuciły go na klientów. Obiecali 500 zł na każde dziecko a wyszło, że na nie każde. Zobaczymy jeszcze co nie wyjdzie. Zerwania kontraktu na caracale też nie będzie. A miał być zerwany.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ale jak na klientów mój Bank nic mi nie podniósł to kto za mnie zapłaci bo już się pogubiłem a bym oddał z moich chętnie te 10 zł bo 1500 co miesiąc wpłynie to będzie z czego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A gdzie niby miał się zadłużyć? U Kulczyka czy Solorza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdą sprawę mozna przedstawic dwojako. Powstanie Wardzawskie było głupota ale tez bohaterskim zrywem. Kukliński był i bohaterem i zdrajcą, Bandera jast sadystycznym bandytą lub bohaterem w zależności od przekazu. Kaczyński był słabym prezydentem ale był prezydentem i szacunek sie należy i tak samo Jaruzelskiemu i Wałęsie. Koniec i kropka. Jak takich rzeczy nie bedziemy szanować to co kilka lat trzeba bedzie zmieniać interpretacje historii w zalezności od rzadów. 

Obecnie mamy tzw. politykę historyczną która bedzie potepiać Wałęsę , Jaruzelskiego , komunę i postkomune a gloryfikować wszystko anty PRLowskie i anty rosyjskie jak np. żołnierze wykleci a przemilczy Wołyń. Niech mi ktos wyjasni czemu tyle hałasu o żołnierzy wtklętych którzy liczyli się ze smiecią bo byli partyzantami i działali wbrew obecnej władzy mimo ze w dobrej wierze. Zgineło ich bodaj 15 tys ale byli zorganizowanymi formacjami zbrojnymi i mieli świadomość ryzyka.Na Wołyniu natomiast mogło zginac 50-150 tys ludzi , kobiet, dzieci męzczyzn i starców. Cywile byli, rozcinani, okaleczani, gwałceni, ćwiartowani i paleni żywcem a w rocznicę krwawej niedzieli 11 lipca nasz prezydent nie wysilił się na żaden gest upamiętniajacy ta zbrodnię. Mówi się o finansowaniu filmów patriotycznuch ukazujacych prawdę historyczna a Smarzowski podobno nie może skończyć "Wołyń" z braku środków. Czyzby były prawdy ważne i wazniejsze?  Jak anty rosyjskie to głośno krzyczymy a jak antyukraińskie to cicho sza! Prawda jest względna jak pisałem na wstepie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzisiaj liczy sie pochodzenie a nie osiagniecia ludzi niskiego stanu 

lepiej miec dziadka  carskiego oficera  niz chłopa zaeombanego siekiera na wołyniu

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

A gdzie niby miał się zadłużyć? U Kulczyka czy Solorza?

 

Nie bądź cyniczny. Dumny polski rząd bierze pieniądze od złych Niemców, którzy chcą wykupić naszą ziemię itd? Wyznajesz dwie prawdy. Jak rząd z Niemcami współpracuje, czy coś od nich bierze to dobrze. Ale ogólnie Niemcy są be.

Co do tych 1500 zł. Jak rozumiem masz czworo dzieci. Więc jednak cię oszukali. Bo w myśl kampanii powinieneś dostać 500 zł na każde. A więc 2 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Dyskusja o tym gdzie się zadłużać dowodzi ogłupienia. My się wogóle nie powinnismy zadłużać! Jeśli to robimy to znaczy że fundujemy sobie luksusy na które nie zapracowaliśmy. Kazdy z nas jęsli miałby zarządce który zadłużałby gospodarstwo, szybko kopnąłby go w dupe I wyrzucił na pysk. Ciagłe zadłużanie sie dowodzi niezaradności, bezmyslności i braku troski o przyszłość kraju a naród ciagle tych jełopów wybiera. Rozumiecie to?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pół biedy, gdyby były jakieś perspektywy na zarobienie tych pieniędzy. Wtedy można się zadłużyć bo wiemy, że będzie z czego oddać. Nie wiem czy to jest potwierdzona informacja. Ale rząd pisu łatwo wydaje i planuje wydawać dużo więcej niż zarabia. Nic nie robi się jednak w kierunku uszczelnienia systemu podatkowego. A to pachnie podwyżką następnych podatków w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Niech się martwi ten co daje a nie ten co bierze.... :)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

I sie wydało... to Janina rządzi w parti a nie Jarek..... ;)


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

I niech sie nikt potem nie dziwi że nasz rząd nie może nieprzyjąć uchodźców albo wykrecić się z Caracali. Siedzą w kieszeni poteżnej finansjery i żaden Kaczyński czy Szydło nie bedzie im skakał. Stare prawdy mówią "kto płaci ten wymaga" i "trzeba mieć pieniadze by móc być niezaleznym"


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tym zadłużeniem stracili resztki mojego zaufania, jeśli to prawda.

A cała otoczka polityczno-medialna ma grać na emocjach społecznych-służyć manipulacji.

Sprzedając siebie/nas, czyli państwowe obligacje w ręce zachodnich banków, nasuwają mi się dwa słowa: obłuda...lichwa.

A co ze zmianą konstytucji.....aby móc zadłużać się w NBP.

Jaki tu jest haczyk a może zależności w tym wszystkim, że tego zrobić nie mogą?

Czy naprawdę w dzisiejszych czasach nie da się żyć inaczej, jak tylko na kredyt i bycie zależnym od banków?

 


 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

http://www.wiocha.pl/1329799,Swietne-podsumowanie

jarek dalej rzadzi-tylko ma niewielkie grono zausznikow jeszcze z czasow porozumienia centrum z poczatku lat 90. im tylko ufa -chyba tylko dorn z tego grona go zdradzil, paru zginelo w smolensku i wlasciwie zostala tylko sekta-reszta to zdrajcy i przechrzty z roznych partii-duda,szydlo,glinski,ziobro,gowin i inni-poczytajcie o ich drodze politycznej. gosc ktory zwolnil dyrektorow stadnin jest bylym radnym po wyrzuconym za kombinacje a w pis-e sie znakomicie odnalazl.

kiedyd byly 3 kraje bez dlugu publicznego -2 jakies biedne wyspy ktorym pewnie nikt nie chcial pozyczyc i libia za czasow kadaffiego.

 

dla zlikwidowania zadluzenia wystarczy jakas silna burza na sloncu- caly dlug to tylko zapis w komputerach , w koncu XIX w, w usa caly system elektryczny rozlecial sie w pyl po takiej burzy,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Dobrze że do tej pory żadne rządy się nie zadłużały. Choć poprzedniemu raz udało się zmniejszyć zadłużenie pieniędzmi z ofe. Ale na szczęscie my rolnicy mamy krus więc to nie nasze piniądze zabrali. A pis już przeszło 3 miesiące rządzi a Polska jeszcze nie dogoniła gospodarczo Niemiec i pożycza od nich pieniądze.  No fatalnie rządzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj