Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Ja mam magnuma tylko słabszego - 270 A . Jestem bardzo zadowolony z niego, do spawania elektrodami 3.25, 4 wystarcza prąd 70-120A więc rezerwa mocy spora. Ostatnio spawałem jakieś 2godz bez przerwy zasadówkami 4 na 130-140A i nie było problemu że się wyłączyła. Dla porównania stara transformatorówka jaką posiadałem wcześniej była 3 razy większa/cięższa a te elektrody zasadowe ledwie jarzyła na max amperażu , 2cm spawu i już trzeba było odrywać elektrodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zasadowymi elektrodami spawa się prądem stałym z zdaje się plusem na elektrodzie. Transformator spawalniczy bez prostownika nie nadaje się do spawania tymi elektrodami. Dla tego nie szło ci spawanie.

Na necie jest sporo na temat elektrod i sposobu ich oznaczania i opisywania. Podkształć się troszkę. Przydaje się ta wiedza.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ja polecam do prac gospodarskich MMA z TIG a juz super jesli TIG AC/DC wtedy można i aluminium jechac. Nie zawsze spawarka potrzebna jest do konstrukcji stalowych tylko czasami trzeba pospawać cienkie blaszki i TIG w tym sie dobrze sprawdza. ja ostatnio spawałem przewody hamulcowe w ciagniku i udało sie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Żaden mistrz świata ,nawet były to moje początki zabawy TIG :D ważne ze sie udało chociaż sam byłem sceptyczny co do tego czy da sie to zrobić .

Po prostu musiałem wykabinować hamulce w moim Marshallu a ze z czesciami było kiepsko to musiałem wstawic cylinderki hamulcowe od c 385 z kawałkiem przewodu i dospawac do nich orginalne przewody , zabieg sie udał nic nie cieknie i jestem zadowolony :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Przecież ona ma 400A. Jak może nie dać rady.

wiem kolego ze da rade tylko teraz chodzi mi bardziej o wytrzymałość jak długo wytrzyma, czy nie rozpadnie się po wyspawaniu paczki elektrod magnum to nie to co bester czy esab

różnica w cenie miedzy 320V a 400V to zaledwie 400zł a zapas mocy jest spory jedynie zabezpieczenia na 25A trafi zmienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Spawarka ma cykl pracy 60%. czyli na prądzie 240A możesz spawać non stop. Nawet jeśli naciągnięto parametry o 10% to i tak kupa amper jak na ciągłe spawanie które prawdę mówiąc spawając elektrodami nie jest możliwe.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Kupiłem dzisiaj pół automat mig mag Cllosa 360A w super stanie na licytacji komorniczej za 1350 zł, Przecinam nim lemiesze z pługa przy 300A.

Były jeszcze 5 szt. Ozasy 360 po 1125 zł i jeden został.Ale w takim sobie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Powiem wam tak - jeżeli chcecie kupować migomaty to trzeba uwzględnić jedną najważniejszą rzecz - gdzie będzie spawane - jeśli w garażu to jest to idealny wybór, jeśli na dworzu to raczej odradzam, byle jaki nawet najmniejszy powiew wiatru i spaw się robi pusty taki z dziurkami w środku(zwiewa osłonę gazową) i robią się grzyby jak spaw stygnie(tego właśnie nie rozumiem) strasznie to denerwuje dlatego jeśli coś chcę spawać to patrzę na meteo.pl, jest tam pokazana siła wiatru. Jest to jak dla mnie wada prawie że do niewybaczenia, a mam migomat od ok pół roku , jak to garażu jest super, teraz bym brał jakiś żeby miał opcję spawania elektrodami i jakby miał jeszcze tig to bym się nie pogniewał.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego, takie rzeczy to tylko w Erze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Niekoniecznie, wpisz sobie na allegro "mig mma tig".


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Takie pytanie dla teoretyków

 

Mam dwie spawarki

Starego buczka (30 lat)na prąd zmienny ale bardzo mocny

Bester 400 A

Która łatwiej odpalić mały element od dużej ramy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jakie polecicie pólautomat? no warsztatu ma być nie jakis gigantyczny ale konkretny firmowy niezawodny cenanie gra roli chyba że przekroczy ponad 5 tyś :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jestem po pierwszych testach takiego miga http://allegro.pl/de...4064058789.html zakup w Castoramie, Napiszę krótko mała ale byk jak za taką kasę,jedyna wada to krótki przewód masowy,a poza tym godna polecenia.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Jestem po pierwszych testach takiego miga http://allegro.pl/de...4064058789.html zakup w Castoramie, Napiszę krótko mała ale byk jak za taką kasę,jedyna wada to krótki przewód masowy,a poza tym godna polecenia.

 

Kolego zrób zdjęcie tam gdzie jest napisane

  • regulacja prądu spawania
  • cykle pracy:
    - 56A - 100%
    - 73A - 60%
    - 180A - 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Co sądzicie o spawarkach z rozruchem i prostownikiem? Planuję coś kupić :) , doświadczenia nie mam w tej kwestii :ph34r: . Wykorzystywana by była na początek do nauczenia się spawania i drobnych napraw, konstrukcje powierzam fachowcom. Prostownik z funkcją rozruchu też się przyda bo tak mocnego nie mam. Myślę nad MAR-POL SMART-130BT czy to dobra decyzja? http://allegro.pl/sp...4143746169.html nie całe 500zł. Może lepiej kupić już coś pod siłę - 400V albo półautomat (tylko drogie te druty z osłoną). Pomóżcie mi w decyzji w łopatologiczny sposób - argumenty za i przeciw. Koszt max ok 500zł.

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ten z prostownikiem odpuść. Prąd rozruchu 40A? To chyba do skutera zrobili.

Ogólnie półautomat bardziej praktyczny, uniwersalny, łatwy do opanowania i poza zakupem najtańszy w eksploatacji.

Po co ci drut osłonowy. Zwykły na rolce do mig/maga kupujesz około 50 zeta rolka 5 kilogramów.

A moc.... zależy co będziesz spawał. Jeśli ograniczysz się do blaszek, profili czy niewielkich kształtowników wystarczy ci urządzenie jednofazowe ale jeśli coś grubego to trzyfazowe. Inwertorowe czy transformatorowe według mnie ma już mniejsze znaczenie. Jedno i drugie w półautomacie spisuje się znakomicie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Polecam Bestera. w pracy obcuje z takim tylko model 280 .maszyna konkretna robi robote.

 

 

Kolego masz racje ,naprawdę dobra maszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Co sądzicie o spawarkach z rozruchem i prostownikiem? Planuję coś kupić :) , doświadczenia nie mam w tej kwestii :ph34r: . Wykorzystywana by była na początek do nauczenia się spawania i drobnych napraw, konstrukcje powierzam fachowcom. Prostownik z funkcją rozruchu też się przyda bo tak mocnego nie mam. Myślę nad MAR-POL SMART-130BT czy to dobra decyzja? http://allegro.pl/sp...4143746169.html nie całe 500zł. Może lepiej kupić już coś pod siłę - 400V albo półautomat (tylko drogie te druty z osłoną). Pomóżcie mi w decyzji w łopatologiczny sposób - argumenty za i przeciw. Koszt max ok 500zł.

 

Ten prąd rozruchowy dużo dużo za mały, rozrusznik w chwili rozruchu pracuje na zwarciu i zakładając że rozrusznik ma moc 2.5kW to w czasie pracy pobiera koło 200A ale w chwili samego rozruchu jest to dużo więcej.

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Że co? Mierzyłem prąd setek rozruszników i np. R11 nigdy nie przekroczył 300A. Więc nie wiem skąd te teorie o jakimś zwarciu. Co do urządzeń rozruchowych to jest tylko jedna zasada, którą należy się kierować przy wyborze takiego urządzenia: pojazd musi być w takim stanie, żeby nie było trzeba używać urządzenia rozruchowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W mtz-cie przy rozruchu na kiepskich akumulatorach i rozruszniku z przekładnią prostownik z rozruchem pokazał ponad 250 A. Co zrobi 40? Sprawa raczej nie podlega dyskusji.

Rozrusznik 60-ki patrząc na instrukcję pobiera 110 A pracując luzem. Pod obciążeniem nawet 1350. Jakoś w te 300 A nie wierzę a już na pewno w to że 40 A go uratuje.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BUSTED
      Co myślicie o tym migomacie spotkał się ktoś z tą firmą rok 84 cena 450zł w internecie nie moge nic znaleźć na temat tej firmy ale podobno jakaś niemiecka migomat sprawdzony i działa
      http://www.fotosik.p...360b1f388c.html
      http://www.fotosik.p...2f2a8c4b8a.html
    • Przez HondaMtx
      Witam!
       
      Szukałem podobnego tematu i nie znalazłem.
       
      Panowie kupiłem nową spawarkę transformatorową 230/400V.
      Ze spawarki wychodzą trzy kable (niebieski, brązowy i żółty(uziemienie)) i tu moje pytanie jak ją podłączyć do sieci 230V, a jak do siły 380V?
      W załączniku podaje zdjęcie mojej wtyki do siły. Bardzo bym prosił o napisanie który kabel do którego oznaczenia pod wtykę do siły trzeba podpiąć.
       
      Panowie bardzo proszę o pomoc jak to podłączyć, żeby nie było problemów i Proszę, żeby wypowiadali się ludzie co mają pewność, że tak ma być podłączone, a nie tacy co wydaje im się, że będzie dobrze.
       
       
      Pozdrawiam HondaMtx

    • Przez denis667
      Witam znalazłem w warsztacie spawarkę transformatorową samoróbkę tylko nie wiem jak podłączyć kable spawalnicze.Bo wychodzą 2 śruby gdzie się podłącza kable spawalnicze tylko że nie wiem gdzie podłączyć masowy a kabel z elektrodą ?
    • Przez grzegorzc360
      Witam, mam zamiar zakupić migomat, oglądałem w leroy Merlin i castoramie, liczę że koledzy z forum coś doradzicie. Spawarka nie będzie używana profesjonalnie, używana do napraw, czasami pospawania jakiś drzwi od czasu do czasu. Czasem jakieś blachy polepic, tłumiki kolegom połapać. Do większego spawania mam dużą transformatorowa spawarke. Nie mogę dodać zdjęć do postu
    • Przez simson2812
      Witam mam problem migomat momentalnie przestal dzialać, drut wysuwa i brak prądu na drucie. Kiedyś też mi się tak stało zawiozłem do fachowca postał powiedział że nic nie zrobił i spawał ponad 2lata
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj