Skocz do zawartości

Zdjęcie

agregat aktywny 3m

150 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 20 kwiecień 2006 - 11:57

agregat aktywny 3m wiecie może ile może kosztować używany agregat np: Rabewerk albo inny z hydropakiem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
agregat aktywny 3m Dzisiaj, 13:45
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 kwiecień 2006 - 13:00

agregat aktywny 3m skoro zestaw kosztuje 12-15tys to mysle ze z 5-8tys
a jaka jest moc potrzebna do takiego zestawu? 98-100km wystarczy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 20 kwiecień 2006 - 17:49

agregat aktywny 3m 100 koni minimum do tego mocny podnośnik i obciążenie z przodu ciągnika

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 20 kwiecień 2006 - 20:56

agregat aktywny 3m jak minimum to odpuszczam temat, szkoda ciagnika,
podnosnik jest mocny bo ma 2 dodatkowe silowniki, z przodu ciagnika juz za osia jest 400kg obciaznika wiec powinien podniesc spokojnie ale boje sie o moc

pozdrawiam

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 28 kwiecień 2006 - 22:07

agregat aktywny 3m Karol: chcesz kupic agregat aktywny 3 metrowy? ponoc 2003 rok ale watpie kosztowalby ok 6tys
cena oczywiscie z hydropakiem, ja sie boje ze nasz ciagnik nie da rade a koles chce sprzedac zestaw z siewnikiem prawie nowka
mysle ze moj zetor bedzie za slaby do takiego 3m zestawu z aktywna brona i siewnikiem amazona
co o tym myslicie?
pozdrawiam
YacentY

#6 Share rufus

rufus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 kwiecień 2006 - 18:18

agregat aktywny 3m widząc te ceny które podajeci to wydaje mi sie to strasznie tanio... ja dwa lata temu kupiłem samą brone wirnikowa Rabe Werk MKE 301 z hydropakiem za 14 tyś ale za to z super stanie, wtedy gdy jeździłem i oglądełem to pożądnej brony za mniej niż 10 tyś niewidzilem, a w niemczech podobno najbardziej sobie cenia rabewerka jako najlepsze maszyny no i cena potem też jest wyższa... a co do mocy ciagnika to wszytko zależy od rodzaju zastawu znajomu ma lekka brone z wałem rurowym i do tego siewnik na hyropaku i spokojnie daje sobie rade 90 konnym zetorem :)
pozdrawiam

#7 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 październik 2006 - 22:24

agregat aktywny 3m ja mam MF699 100konnego i kupilem w tym roku brone aktywna do tgo siewnik amazone d7 ciagnik daje sobie rade bez problemu wiadomo szybko nie da rady bo zostaja grudy ale efekt zajefajny

#8 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 03 październik 2006 - 08:12

agregat aktywny 3m 100km ursusa czy zetora na 3 metrowy zestaw z brono wirnikaowa moim zdaniem to zamało min 120km a z zachodnimi to nie wiem ale nie zapuscił bym i tak go z 100 km traktorem ale 115 no moze 110 to juz bym zaryzykował. ja pracuje akim zestawem 16 u mnie do 100 to bierne zakładaja. nikt nie chce zajeżdzac traktora.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#9 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 03 październik 2006 - 10:56

agregat aktywny 3m jak nie będzie za głęboko szalał to da radę, u mnie przy 3m wirnikowej chodzi stara 6 nie wiem ile jej koni zostało ;) i daje radę

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 październik 2006 - 19:30

agregat aktywny 3m 100km to troche za malo do 3m aktywnej brony z siewnikiem. ja zetorem 12145 (115km) uzywam 3m aresa z poznaniakiem jezdzac 2 szosowa (ok10km/h) i lekko nie jest.

kiedys rozmawialem z gosciem ktory mial u 1224 i jakiegos starego JD 120km i mowil ze ursus nie daje sobie rady w 4m aktywnej (bez siewnika) bo sa bardzo duze straty mocy wom na skrzyni a JD sobie radzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 październik 2006 - 19:59

agregat aktywny 3m @Arek a jakiego masz aresa, talerzowego czy zębowego?

#12 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 03 październik 2006 - 21:56

agregat aktywny 3m Na 3 matrowego cyklotirera z siewnikiem 100 koni wystarcza. Ja jechałem nawet 80KM ale miał co robić. Tu im wolniej jedziesz tym lepiej ci uprawi, więc 10 km/h to moim zdaniem za szybko. Ponadto dla siewników zalecaną max. prędkość roboczą jest 8 km/h. Nie ma co też wpuszczać go za głęboko bo szkoda czasu, kasy i sprzętu 10 cm w zupełności wystarcza. Najważniejsze jest czy cięgnik bedzie mógł jechać jak ten sprzęt podniesiesz a wiec ile bedziesz musiał mu na przodzi podwiesic obciążników :). Jak miałem mojego przy 914 to tur wystarczał ale zakładałem łychę i kładłem tam worki ze zbożem żebym nie musiał biegać po polu z workami to nie było najmniejszego problemu.
Co do ceny to sam cyklotirer to koszt od 6 000 + hydropak+ siewnik= od 12 000 w zwyż. oczywiście za używany w róznym stanie. Kolega zimą kupił Neumayera z hydropakiem za 6000 zł, zrobił mu kapitalny(łożyska, uszczelniacze) i wyszedł go koło 7 000 zł. Noże jeszcze długie więc trochę pojeździ.
The Truth Is Out There

#13 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 październik 2006 - 22:42

agregat aktywny 3m @LowRider
zębowego

@Grześ
ale w biernym agregacie jadąc szybciej lepiej sie uprawi

#14 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 04 październik 2006 - 19:10

agregat aktywny 3m Panowje kupiłem do Ursusa 1014 Amazone KG301+RPD301 i siałem tym jeden sezon i sprzedałem bo ciągnik bym zajechał na amen,teraz sieje broną wachadłową tej samej firmy i jest super,ciągnik tego prawje nieczuje.

#15 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 październik 2006 - 20:09

agregat aktywny 3m mam do tego 450 kg obciaznikow sprzodu i na skretach bezproblemowo
mialem kupowac brone wahadlowa ale kupilem wirnikowa i niezaluje to jest dopiero praca na role i poszedl bez problemu i rowniutko jak na stole nie ma co zachod ma leb

#16 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2006 - 23:22

agregat aktywny 3m 1222 na bliźniakach, brona wahadłowa Amazone RE Duo 301 + siewnik Saxonia Forsznit przerobiona na nabudowaną (bez kół, oparta na wale rurowym, napęd od koł ostrogowego) i śmiga aż miło na 2 drogowej, czasami delikatnie dociążam ciągnik na regulacj ciśnieniowej na lżjszej ziemi (aktywne najciężej ida na najlżejszej ziemi ( mam jeszcze cyklotiler Breviglieri z siewnikiem talerzowym Amazone na wale oponowym).
  Jakies pytania chętnie odpowiem.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#17 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 grudzień 2006 - 16:54

agregat aktywny 3m no chyba jedno ile dales za te sprzeciki
i czy na blizniakach sie lepiej sieje bo mam ale niezbyt czesto uzywam

#18 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 grudzień 2006 - 17:06

agregat aktywny 3m jak przerobiłeś siewnik na nadbudowany? (jakieś zdjęcia co)

#19 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 grudzień 2006 - 20:02

agregat aktywny 3m Ten agregat użytkuję w tej wersji (były wcześniej inne wersje) od siedmiu lat. Za bronę nową bez wału dałem wtedy 11 tys. a siewnik używany w dobry stanie aby odmalowałem, kupiłem za 3 tys. a wał i całe połączenie dorobiłem sam, aby stali z 400 kg.
1222 o niebo lepiej idzie w bliźniakach przy agregacie, gdy był to mój największy ciągnik to na bliżniakach chodził w 3 m SMARAGD-zie na non-stop'ach 4 polową lub 2 szosową.
SAKSONIE forsznita (nowszą wersję) bardzo łatwo przerobić na nabudowaną, bo jest tak skonstruowana że odkręcasz ctery śruby wybijasz trzy bolce, odpinasz 1 łańcuch i masz siewnik nabudowany, tylko kwestia zamocowania do agregatu. Zdjęc nie mam bo nie robiłem, ale żaden problem zrobić, tylko że za bardzo nie umiem kompresować zdjęć ani ich wysyłać na AF, gdyż dopiero od niedawna jestem na AF.

Z wyrazami szacunku i świątecznymi pozdrowieniami DEER-owiec,
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 grudzień 2006 - 20:46

agregat aktywny 3m a czemu chcesz akurat aktywny?my mamy bierny, bardzo dobrze się sprawuje, pole równiutkie tylko trzeba szybko jechać

ja pamiętam jak koleś u nas siał ostropest nowym  zetorem ok 115 KM z agregatem aktywnym 3m, to powiem że jak zaczynał to zawsze czarno było z rury i przy cięższej ziemi miał problemy, musiał go podnosić