Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tarcza napędu młocarni systematycznie pęka

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysio84

krzysio84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:49

Witam.

Panowie proszę o pomoc. Od dwóch lat jestem użytkownikiem kombajnu MF 520. Maszyna super..jest tylko jedno ,,ALE,, ciągle mam problem z tarczą napędu młocarni (tą tekstolitową, ja to nazywam sprzęgłem młocarni images.jpg ), przynajmniej dwa razy w ciągu żniw muszę ją wymieniać bo po prostu pęka. Kombajn na starte cepy i klepisko, przez co trochę słabo młóci, czy to może być przyczyną problemu??  Czy ktoś z was miał podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić?? Proszę o pomoc.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tarcza napędu młocarni systematycznie pęka Dzisiaj, 19:10
  •  

#2 Share markus75

markus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 19:24

Czy przypadkiem nie jest to tarcza sprzęgła załączania młocarni i czy nie wysępują tam 2 takie tarcze ?

Pytam bo miałem kiedyś claasa merkura i było tam takie srzęgło  z podobymi tarczami i przerobiłem je za nieduże pieniądze bo nowe tarcze to wtedy koszt był 1000 pln..

Edytowany przez markus75, 31 grudzień 2014 - 07:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share krzysio84

krzysio84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 08:16

Tak, jest to tarcza sprzęgła załączania młocarni. Tarcza jest tylko jedna i pracuje między dwiema metalowymi tarczami z których jedna jest dociskiem jako załączanie młocarni....nie wiem jak to brdziej obrazowo przedstawić...jak Pan może niech Pan podsunie jakiś pomysł jak to przerobić...sam myslałem o tym żeby żeby przerzucić to jakoś na załączanie pasowe ale tam nie ma za bardzo miejsca i mozliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share markus75

markus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 17:28

Pierwsze co przychodzi mi do głowy to sprawdz czy nie podpasuje tarcza od claasa zrobiłem foty  tych elementów , które właśnie zostały mi po przeróbce z tamtego okresu ( 15 lat gdzieś na gwożdzu ).

Porównaj wymiary i ilość zębów ,tarcza ta ma przyklejone okładziny więc myślę że problem pękającej tarczy byłby rozwiązany .

DSCN08721.JPG DSCN08711.JPG

Druga myśl , jeśli nie podpasuje się tarczy to można przykleić okładziny do tej tarczy którą posiadasz ,ale tu widzę mały problem z odpowiednim klejem.

Można też przynitować okładzinę np od tarczy sprzęgłowej jakiejś osobówki lub ciągnika na pewno wytrzyma .Tarcza będzie twarda do wiercenia więc naostrz zwykłe wiertło widiowe pójdzie jak w masło

( no prawie ) , ale da się wiercić . 

Patent który wtedy  zastosowałem to zwykła tarcza sprzęgłowa 2-stopnia od C-330 , odcięto piastę i zatoczono wymiar wewnętrzny do wymiaru osi , następnie wywierciłem 6 otworów po okręgu tarczy i przykręciłem zamiast tego wieńca co na zdjęciu . Moduł załączania pozostał ten sam tylko bez tych tarcz z ząbkami.Do końca eksploatacji merkura czyli przez 7 sezonów wszystko było  o.k.

Co do słabej młocki  to domyślam się że ten mf ma z boku rzutnik kłosów są tam takie 2 łopatki , które mogą być już wytarte i to jest powodem że kłosy są nie do końca domłucone bynajmniej  

ja miałem w swoim sampku.

Powodzenia.

:ph34r: ,, oni robią w balona nas , my robimy w balona ich i wszyscy są zadowoleni ,,  :D
p.s. kliknij w zdjęcie a powiększysz je i zobaczysz szczegóły . 

Edytowany przez markus75, 05 styczeń 2015 - 01:02.