Skocz do zawartości
KarolTD90

Tarcza diamentowa do cięcia metalu

Polecane posty

michal1993    350

Pierwszy raz o tym słyszę ale co mogę powiedzieć to wydaje mi się ona za gruba, 2,6mm przy tarczy 125 to jednak za dużo do cięcia.

corrado    217

Znajomy coś takiego używał tylko że on wyrwał ją gdzieś za 90 zł, raz tył ciełem mówiąc szczerze zaj****ta sprawa tnie dobrze a przedewszystkim jest bezpiecznie bo praktycznie nie ma możliwości pęknięcia. Jedyna wada to może to że cena początkowa jest wyskoa w porównaniu z tarczami korundowymi.

michal1993    350

Jest sens kupienia takiej jeżeli naprawdę tak dobrze tnie pod warunkiem, że zastąpi 40 tarcz zwykłych do cięcia. Fajnie byłoby ciąć stale tarczą jednakowej wielkości i nie zmieniać co chwilę, tylko ciekawe jak to wychodzi w praktyce.

michal1993    350

W takim przypadku zakup tej tarczy miałby sens. Podejrzewam, że za dużo opinii na jej temat nie znajdziesz więc trafi Ci pewnie przekonać się na własnej skórze.

ukasz    58

Tylko jeszcze kwestia jak z prędkością cięcia i nagrzewaniem materiału. Co do tego że bezpieczniejsze bo nie pękają to stosując porządne tarcze to o ile się tnie z rozsądkiem to się praktycznie nie zdarza.Oczywiście jak jak ktoś będzie ciął że materiał się pod własnym ciężarem zakleszczy to już inna bajka. A więc KarolTD90 kupuj i zdaj relacje ;) Tylko ni etą z pierwszego linku bo marka :ph34r:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Ten rok jest prawdopodobnie kolejnym, w którym czekają nas kolejne cięcia dopłat.
      Projekt.pdf
    • Przez darekprz
      mam pytanie wczoraj w c 385 przestał mi się kręcić wałek odbioru mocy wykręciłem sprzęgło z wałkiem i okazało się że jedna tarczka metalowa jest popękana . Czy to może być przyczyna słabej pracy wałka czy może mikropompa też siadła
    • Przez mateusz0045
      Mam problem z detektorem metalu w sieczkarni mengele sf 6000 , jak tylko ruszam kilka metrów to odrazu mi sie włącza i nie moge kosić czy ktoś miał z tym podobny problem ?
    • Przez krzysio84
      Witam.
      Panowie proszę o pomoc. Od dwóch lat jestem użytkownikiem kombajnu MF 520. Maszyna super..jest tylko jedno ,,ALE,, ciągle mam problem z tarczą napędu młocarni (tą tekstolitową, ja to nazywam sprzęgłem młocarni ), przynajmniej dwa razy w ciągu żniw muszę ją wymieniać bo po prostu pęka. Kombajn na starte cepy i klepisko, przez co trochę słabo młóci, czy to może być przyczyną problemu??  Czy ktoś z was miał podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić?? Proszę o pomoc.
    • Przez darek1987
      Witam ślizga mi się sprzęgło w r3 evo 2500 h pracy z ładowaczem czołowym, rozpołowiłem traktor i niestety do wymiany jest nie tylko tarcza ale i docisk. Przeczytałem na forum że to wszystko przez zastosowaną tam tarczę ceramiczną więc chciałbym ją teraz zmienić na mineralną niestety jest problem z ich dostępnością a poza tym cena mineralnej jest bardzo zbliżona do ceramicznej ok 1000zł. Na internecie można znależć tarcze mineralne o takich samych wymiarach za 500zł ale w specyfikacji tych tarczy nie ma mojego modelu ciągnika tylko starsze i nie wiem czy będzie pasowała a nie chcę wyżucic w błoto kasy może ktoś już próbował zakładać zamienniki i mógłby podać ich numery katalogowe ewentualnie sklepy w których można je dostać. Tarcza oryginalna ma numer katalogowy 0.012.7095.3/20 wymiar 325mm 36x40mm wałek 24zęby.