Cheesburger

Ciagnik z napedem czy bez (15 ha)?

Polecane posty

Cheesburger    80

Chcialbym kupic na 15 ha ciagnik na zastepstwo C360.

Mam na ten cel po sprzedazy C360 około 30 tys zł.

Chciałbym zeby to było cos przynajmniej po 1990r...

Stad moje pytanie - czy warto doplacic gruba kase za cos z napedem przy tak malym areale?

Myslałem o zakupie zetora 7211.

7245 jest duzo drozszy.

Czy moze wybrac cos innego?

Polecicie cos?

 

Co tak naprawde przemawia za zakupem ciagnika z przodem?

Opłaca mi sie na 15 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Za kupnem ciągnika z 4x4 przemawia to że na ciężkie ziemie jest dużo lepszy dużo więcej uciągnie ale myśle że zamiast 60 to 7211 starczy to nie będziesz musiał zmieniać maszyn, chyba że ltz którego kupisz 20 tys i będzie w dobrym stanie i ma 4x4? Jeśli nie myslisz się rozwijać to chyba 2x4 starczy i zalezy jeszcze jakie masz ziemie


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli planujesz w przyszłości tura, masz trochę górek, podmokłych terenów i ogólnie trudne warunki na polu to nawet warto 4x4. Jeśli c 360 dawała radę obecnie i nie masz w planach większego rozwoju gospodarstwa to ja bym stawiał na 4x2 ponieważ będzie tańszy. Coś młodszego i w lepszym stanie szybciej znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2484

Bierz 4x4 zawsze naped to naped na taki areał polecam jakiegos zetora 7145, 6245, lub MTZ


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Jak bez napedu to moze Ursus 4512 albo Zetor 7211,  ale lepiej 4x4, szukalbym 7045 ale to 80-83rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak twoje prace w gospodarstwie to prace w polu ornym i na łąkach to bez zastanawiania warto. Masz same zalety:  do ładowacza czołowego jak znalazł, do prasy rolującej, większy prześwit pod spodem, gdy łąka mokra albo pole czy masz górkę to nie ryjesz tak i płynnie pojedziesz, przyczepę załadowaną czy to balotami czy innymi płodami rolnymi z pola, łąki czy jadąc drogą pod górkę piaskową a nawet z lasu drewno na przyczepie wyciągasz bez męki i siebie i traktora. Minus to chyba tylko to, że oponki się szybciej zedrą bo wspomaganie jest i są droższe bo większe. I ja bym stawiał na traktor 4x4 72-75km Ci a uwierz, że do komfortu człowiek szybko przywyka tym bardziej, że w koło sąsiedzi modernizują się i szybko zapragniesz modernizacji maszyn podstawowych i Ty do w.w. mocy i nie będziesz się pluł, że tyle kasy wywaliłeś a masz to samo co C360. Traktor mniej obciążony mniej spala w pracy a te 20-23km zapasu będą tylko zaletą. W dzisiejszych czasach nie patrzy się na ilu ha będzie robić traktor ale co będzie do niego podczepiane dziś i za 15lat uważam. Skończyły się czasy, że rolnik podpinał tylko wóz, pług czy bronę i do tego tylko potrzebował kupna traktora bo w koło niego 50% rolników robiło jeszcze końmi. Dziś byle jaka maszyna potrzebuje mocy. Więc niech i moc będzie z nami :) bo warto iść do przodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Ciągnik z napędem 4x4 ma wiele zalet jak piszą koledzy a tylko jedną wadę w użytkowaniu tzn większy promień skrętu. Ale niestety jest droższy i bardziej poszukiwany. Zaletą zakupu ciągnika bez napędu jest niższa cena oraz to, że uda się znaleźć mało wyeksploatowany egzemplarz i to znacznie nowszy, bo są częściej sprzedawane ze względu na brak napędu i zamieniane na ciągnik go posiadający. Ja bym przy tym areale i tym budżecie poszukiwał coś o mocy ok 60KM w bdb stanie, jak się trafi z napędem to będzie jeśli nie to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

A ja bym postawił na MTZ 82. Masz przedni napęd i Ciągnik dosc ekonomiczny. 60 km to więcej ale i troche za mało. Nie zapniesz 4 skib albo zapniesz i zaorasz w tym samym czasie co i 3 skibami. Mtz to chyba najlepszy wybór w tym przedziale cenowym i na ten areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

witam podepne sie pod temat.u mnie sytuacja wygloda nastepujoco mam 10 ha klasa II,III,IV pola rowne posiadam ciognik c-360 w ostatnich 3 latach mial zrobiony remont generalny silnika,podnosnika oraz zalozone nowe opony.i teraz czy kupic cos wiekszego jakas 80-ka? poza gospodarstwem chodze do pracy i wiekszy ciognik wiadomo szybciej zrobie na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Daruj sobie tą 80-tkę. Jak chcesz większy i lepszy to poszukaj coś ok 65-80 KM z np. silnikiem Perkinsa gdzie przy prawie 80KM spalanie będziesz miał na poziomie C360 pod warunkiem że nie będziesz go katował bo wtedy d...a z ekonomi:) Jeśli chodzi Ci o zmniejszenie czasu na polu to poszukaj coś ok 80KM 4x4 tak abyś mógł spokojnie ciągnąć agregat uprawowo-siewny np. 2,5m a jak masz ciężkie gleby to i aktywny da radę. Oczywiście że to są spore wydatki ale to już twoja sprawa i kasa. Polecam MF z serii 300 np. 390.

To samo do kolegi wyżej - nie zastanawiaj się nad zmianą tylko zmieniaj - dołożysz z 10 tyś i już coś typu MF 375 4x4 (72KM) upolujesz ( choć łatwo nie będzie ). Po za cena same plusy - moc nieporównywalnie większa niż 60-tka, uciąg dużo lepszy, skrzynia 12+12 z rewersem ( jedna z najlepszych w MF i idealny do tura), silnik taki sam jak w ursusach np. 5312/14, ogólnie bardzo zbliżony jest ten ursus więc kupa części pasuje, bez elektroniki poza załączaniem przedniego napędu i blokady, napęd z wałem z boku ( luz na sworzniu osi nie ma wpływu na napęd). Do tego masz dobry komfort ( dużo lepszy niż w 7211 bo zetor wygodny jest dla pasażera ale nie dla kierowcy), hydraulika zew. na osobnej pompie z możliwością sprzężenia z podnośnikową ( idealne do tura ). Kiedyś zapragniesz jakiś uprawowo-siewny to spokojnie sobie będziesz nim robił a 7211 będziesz kombinował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    241

panowie a ja tak mam 18 ha ornego jeżdziłem oglondałem różne przeróżne ciągniki i kupiłem 7745 zetora za 35 tyś jak go zobaczyliśmy to w tył zwrot i do domu ale po chwili szwagier mówi jazda próbna i to był strzał w dziesiątke na dworze minus dziesięc przekęcił dwa razy i chodzi dymku zero wszystko chodzi jak należy tylko z wierzchu lekko obdarty ale po dwóch latach u mnie wyglonda jak należy czędci wszędzie dostępne i w niedrogie tak więc kolego szukaj zetora 72 lub 7745 i będziesz zadowolony na taki areał przedni napęd i przede wszystkim komfort jak na tamte czasy bajka w środku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Myśle że przy ograniczonym budzecie niemożliwe jest kupić ciągnik który by mieścił się w kryteriach, więc może lepiej dziś kupić ciagnik beż napędu ale taki który za 2-3 lata spokojnie się sprzeda bo w dzisiejszych czasach nie można przyzwyczajać się do maszyn trzeba cały czas iść do przodu nawet jeśli nie nastawiasz gospodarstwa na produkcję towarową bo jeśli masz stary sprzęt to sam mordujesz siebie czy to ciąglymi naprawami czy chociażby samą pracą takimi maszynami


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino82    0

witam podepne sie pod temat.u mnie sytuacja wygloda nastepujoco mam 10 ha klasa II,III,IV pola rowne posiadam ciognik c-360 w ostatnich 3 latach mial zrobiony remont generalny silnika,podnosnika oraz zalozone nowe opony.i teraz czy kupic cos wiekszego jakas 80-ka? poza gospodarstwem chodze do pracy i wiekszy ciognik wiadomo szybciej zrobie na polu.

 

ja bym zmienił na cos wiekszego na twoim miejscu, sam mam 12ha plus 5 dzierżaw i obrabiam to zetorem 12045 i c-330, tez sie dziwili po co mi tak duzy ciagnik , ale ja tak jak ty poza gospodarstwem mam prace , i przez to mam malo czasu na prace w polu , a jak wiadomo duzym zrobisz szybciej, a czas to pieniadz, i nie załuje zakupu zetora zreszta nie był drogi. pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Albo szukaj zetora 8145 są niedrogie a za 30 tys znajdziesz po 90 tym roku


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fritingtong    0

Ja bym sugerował Ursusa 902/912. Posiada on od 75 do 82 KM i z tym sprzętem co chodziła C360 na pewnoda rade na luzie, a jak byś chciał coś jeszcze podczepić : wał kambela albo coś innego to na pewno pociągnie. Kolejna sprawa przy zakupie ciągnika warto zobaczyć w dowodzie jaki ma uciąg na haku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Sprzęt od C360 do 902? Jaja sobie robicie? Przy tej cenie paliwa to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Dziękuje wszystkim za odzew!

W kwestii podsumowania:

Nie posiadam zadnych gorek, terenow podmoklych ani ciezkich ziem.

Nie zamierzam zmieniac maszyn, tym bardziej ze czesto na polowe arealu do orki wynajmuje podwykonawce,

sam orze w dogodnym terminie druga polowke (tak mi sie z moimi uprawami uklada),

zgadzam sie rowniez ze 80 tka to troche na wyrost, poza tym raczej stara i leciwa bedzie.

Moja uwage zwrocilo ogloszenie:

http://olx.pl/oferta/zetor-7211-rok-prod-1991-stan-idealny-krajowy-CID757-ID7Dn57.html#956c57f180

koles to raczej handlarz no i ma 4 tys wejsc i nikt sprzetu nie wzial.

Na co zwracac uwage przy zetorku jak kupuje?

Dzięki wszystkim za cenne informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Stan jest ładny jak masz niedaleko to pojedź obejrzyj, zajedziesz na podwórko a będziesz widział czy  handlarz a jak nie będzie widać to zapytaj go czy ma jakieś maszyny do sprzedania jak zwęszy interes to sam sie wysypie czy handlarz czy nie :)


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Nie musi być najgorszy ale dałbym sobie spokój. Podszykowany na handel dość profesjonalnie w stylu handlarzy z okolic Łowicza - zdjęte kilka obciążników z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Jak ma być to jeden ciągnik w domu to dobry wybór. Będzie lepszy bo ma więcej mocy i lepszy uciąg niż C360. Na co zwracać uwagę - masz C360, bardzo podobne ciągniki, jedynie patrz czy to nie jakaś wersja z eksportu bo może mieć inną, droższą w naprawie, skrzynię biegów. Jedyne różnice to zbiornik u dołu i musi być szczelny układ paliwowy niskiego ciśnienia bo będzie problem z paleniem ale to raczej nie wielki problem nawet jak pompa okaże się do naprawy to majątku nie kosztuje. Sprawdź jeszcze wspomaganie bo raczej w C360 nie masz ( chyba że się mylę) a ono nie zawsze dobrze w zetorach tych działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Panowie a zetor 3320?

Daje rade zamiast c360?

Jak to jest z uciagiem? (1 cylinder i 5 koni mniej)

Ten mi wpadl w oko:

http://olx.pl/oferta/zetor-3320-CID757-ID88DvJ.html#19e745e803

 

czy raczej celowac w tego?

http://olx.pl/oferta/zetor-7211-oryginal-od-rolnika-CID757-ID88B9z.html#19e745e803

8 lat starszy....

Edytowano przez Cheesburger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Raczej ten drugi. Przynajmniej będzie trochę mocniejszy od C360 no i uciąg ma lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj