Skocz do zawartości

Zdjęcie

URSUS 4514- parę pytań

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maikerus

Maikerus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, IT, Rolnictwo, sport- siatkówka, mma, zwierzątka- psy- niufy :P

Napisany 15 wrzesień 2014 - 11:11

URSUS 4514- parę pytań

Witam. Niedawno zakupiłem ursusa 4514 rocznik 1994 i mam co do niego parę pytań: 

- Jak (gdzie) powinny być podłączone światła pozycyjne z przodu maski? Główne światła połączone są oryginalnie- na styk płytkami, ale nie chciały łączyć, więc przerobiłem na gniazdo kostkowe, wtyczkę. Wszystkie przewody które tam się znajudją są zajęte, jest tylko jeden z wtyczką który daje prąd razem ze światłami mijania, pewnie do podłączenia jakiejś lampy czy coś. Postojówki natomiast nie były w ogóle podłączone, wystają gołe wtyki od żarówek Wiadomo- nie było to kryterium które dyskwalifikowałoby ciągnik z zakupu, ale warto by było się teraz tym zająć.

-Druga sprawa to radiator przy dmuchawie w kabinie (wersja z wentylacją). Idą od niego przewody. Moje pytanie- czy idą one gdzieś do głównej chłodnicy? (Jeśli można to prosiłbym o bardziej szczegółowe rozpisanie tego mechanizmu)

Przepraszam, jeśli te pytania są wybitnie laickie, jednak jest to mój pierwszy "poważniejszy" ciągnik. Do tej pory trzeba było sobie radzić na ciapku i 60-tce.

Z góry dziękuję i pozdrawiam;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
URSUS 4514- parę pytań Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 11:39

URSUS 4514- parę pytań

Ten ciągnik nie ma świateł pozycyjnych w lampach przednich tylko na błotnikach czy kabinie. Dodatkowy przewód musisz wyprowadzić jeśli nie ma ale po co?

#3 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 15:31

URSUS 4514- parę pytań

pozycyjnych z przodu nie było a przewody od ogrzewania to jeden był w pinany do termostatu a drugi nie pamiętam ale terz gdzieś w pobliżu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:00

URSUS 4514- parę pytań

Na przednie światła powinny iść 3 przewody od: św. mijania, św. drogowych i masy. Dodatkowo mogą tam iść kable od klaksonu i spryskiwacza. Pozycje są tylko w lampach przy kabinie.

Gratuluję zakupu. :)

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:41

URSUS 4514- parę pytań

Pozycje w głównych reflektorach są dlatego że ktoś wymienił lampy na takimi światłami. W oryginale tego nie było.

Przewody od nagrzewnicy wychodzą z pompy wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:20

URSUS 4514- parę pytań

jeden waż wychodzi z pompy wody (po prawej stronie za kompresorem) a drugi z głowicy na wprost orbitrola

Dodaj odpowiedź