Polecane posty

szymon09875    9916

To może moja sipma nie dobijala xD fakt ze nigdy na wage nie sprzedawaliśmy tylko na sztuki ale zawsze robione byly takie żeby szli ponich chodzic na przyvzepie ale tez nie na kamień zbite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Innymi kostkami też celowałem w taką wagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
3 minuty temu, szymon09875 napisał:

To może moja sipma nie dobijala xD fakt ze nigdy na wage nie sprzedawaliśmy tylko na sztuki ale zawsze robione byly takie żeby szli ponich chodzic na przyvzepie ale tez nie na kamień zbite

Twoja u pierwszgo właściciela robiła snopki jak kamienie aż dźwigać się nie chciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Jak prasowaliście łąki ode mnie od razu paznałem, nie raz Leszek ojcu nią prasował, zawsze 330xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

No a ja wcześniej mialem takiego szrota ale kupil koles na części choc tam nic sie nie nadawalo do użytku i 3 tyś dolozylem i byla ta czerwona :D

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje porady, a chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu. Mam możliwość kupna słomy tzn w pokosach, żeby samemu pojechać sobie i sprasować. "Do celu" mam 80 kilometrów. Jak najlepiej ugadać się z ceną, od tony czy od balota? Dodam, że prasuje Case Rb465 (pasówka), więc baloty solidnie zbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michatek    4
13 minut temu, robert1226 napisał:

Ty z tym pytaniem to chyba się trochę spóźnił .

pewnie w australii teraz 2 raz koszą i tam pojedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Pewnie już kolega szuka na przyszły sezon:) zależy jakiej wielkości zamierzasz robić belki:) ciekawo z jakiego zboża będzie ta słoma (z 1 ha 3 bele wyjdzie to po kosztach xD), a cenę to dopiero zaproponuj jak zobaczysz zboże przed koszeniem jak ono wygląda:) w tym roku u mnie z pokosu płacili po Metal-fachu 120x120 płacili 30 za żytnią, 37 za owsiankę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co w tym dziwnego, że podczas okresu zimowego gdy jest czas wolę mieć większość przygotowaną na lato, jeśli lubicie ustalać wszystko na ostatnią chwile to wasza sprawa, ale potem płacz że ktoś z was zdziera kasę albo wielkie pokrzywdzenie jest śmieszne.

@masio513

Jeśli miałbym płacić tak jak napisałeś po ~35zł od balota + koszt sprasowania + transportu to nijak się to kalkuluje. Już wolałbym ścielić słabej jakości sianem. Z tego wynika, że chyba najlepiej byłoby się ugadać od t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Na podlaskim po 50 płacili i robili polskimi prasami a gotowa 60  jak bym miał gdzie po 35 to bym z 1000 mógł na handel zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

@KrowieBieszczady

Do mnie po słomę mieli 60 km i jakoś się opłacało im jeździć, belować i zwozić. Ale właśnie ja na Podlasiu a tu z rejonu BWM przyjeżdżali na podwórko i podbijali ceny:)

Mam zbelowane 55 bel owsianki 120x120 po pasowej lely ile wołać za nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym dogadywaniem się teraz w sprawie zakupu słomy w żniwa to różnie bywa bo zależy jaki będzie rok. Sam w ubiegłym sezonie się wkopałem bo znalazłem 10 km ode mnie z pokosu po 20 zł za belkę po pasówce. To był czerwiec.  W same żniwa można było kupić za pół ceny a nawet dostać za darmo. Niestety miałem podpisaną umowę z rolnikiem i musiałem się z niej wywiązać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ktoś ostatnio sprzedawał słomę, chyba jakiś zastój jest? Od jakiegoś czasu próbuje sprzedać za 60 zł/ bela 120 sucha ze stodoły, Dodam że jestm z pogranicza mazowieckie/podlaskie więc branie powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Ja jakieś mniejsze ilości sprzedawalem po 60 ale jak ktoś chce więcej to narzeka że za drogo i po 50 by dał. W porównaniu do tamtego roku słomy chyba jest więcej i jest tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

witam mam na sprzedaz sucha słome z pod dachu w małych kostkach słoma pszenna cena 4,5 zł szt woj mazowieckie nr tel 728 381 453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj