Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kierowiec    112

Myślę że tak, sam zebrałem nieco ponad 1/2 sianokiszonki z 1 pokosu niż rok temu, 2 pokos nie zapowiada się lepiej, słoma nie przewyższy ceny siana, a że sama z siebie będzie droga to siano będzie jeszcze droższe, wszystko kwestia transportu, jedyny plus że zostało dość sporo zapasów z tamtego roku, ale to i tak nie wyrówna przepaści i braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zapomnieliście co się działo 2 lata temu - siano po 150zł było za belę 120. Także jak słomy mało to też będzie cena kosmiczna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

No tak tylko że wtedy była ostra susza w całej polsce, a w tym roku gnębi głównie wschodnią i północno-wchodnią Polskę, Wisła odcina ;/ więc może suma sumarum nie będzie aż tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
południowe mazowsze: belki słomy sprzedałem po 50zł sianokiszonki mam zapas a patrząc po pierwszym pokosie I braku deszczu to z paszą może być krucho

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, wysoki1122 napisał:

Ale w tym roku to i na lubelszczyznie slomy bedzie malo 

No , ale to pewno przez to że ja połowę przez sieczkarnie kombajnu wypuszczę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Pewnie tak ;) Gdybyś wszystko zostawił to cała polska mogłaby się posiłkować na lubelszczyźnie, a tak to jest problem, rozdajesz karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
8 godzin temu, bobienko napisał:

Artek27 w tym roku powtórka z rozrywki będzie,  po 50 i samemu belować

Mi na wiosne udalo sie u faceta zamowic slome z oziminy z 10hektarow po 20zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150
5 minut temu, artek27 napisał:

Mi na wiosne udalo sie u faceta zamowic slome z oziminy z 10hektarow po 20zl.

sam prasujesz, jakie wałki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

w płn wlkp już zaczęły się poszukiwania słomy cena na razie jeszcze niska bo 20 z pokosu ale na pewno wzrośnie i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U  mnie jare mają ze 30 cm wysokości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Nie daleko mieszkamy ale u mnie jest z wysokoscia lepiej z 50cm maja tylko jest taki problem ze na niektorych kawalkach slabo powschodzila a na niektorych ladna gesta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
13 minut temu, bobienko napisał:

U  mnie jare mają ze 30 cm wysokości 

jęczmiona nawet tego nie mają może ze 3 kulki da z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na podwórku leży gromada żwiru to 5cm suchego dalej mokry, co jest kurła w tym roku za komedia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, kierowiec napisał:

Myślę że tak, sam zebrałem nieco ponad 1/2 sianokiszonki z 1 pokosu niż rok temu, 2 pokos nie zapowiada się lepiej, słoma nie przewyższy ceny siana, a że sama z siebie będzie droga to siano będzie jeszcze droższe, wszystko kwestia transportu, jedyny plus że zostało dość sporo zapasów z tamtego roku, ale to i tak nie wyrówna przepaści i braków.

Czy ja wiem u mnie w okolicy to każdy ma zapas rok na przód nauczony wysokimi cenami  ubiegłych i raczej chętnych na robienie zapasów w wysokich cenach nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

U mnie tez spore zapasy.  Oziminy slomy dadza sporo. Jarki to jak zawsze nic. Nie wiem po co je ludzie sieja. I dodadkowo jest mnostwo slomy z zeszlego roku na handel. Tydzien temu 140cm pszenne po 25 zl kupilem przykryte w stogu pod folia. A w zniwa krzyczeli odemnie po 40zl z pola za 150 i sam mialem sprzatac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
jak u Was z cenami z pokosu? u mnie zaczybaja sie juz krecic za sloma. bede mial do sprzedania 10 h zytniej w 2 ladnych kawalkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie jak na razie po 20zł, ale jak już wyżej koledzy pisali zapewne cena wzrośnie bo będzie jej mało.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

krowiarze dojarze dają już po 30 płn wlkp

a na koniec zeszłego sezonu brałem i jeszcze flaszkę dokładali aby tylko zabrać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Głupi sprzedaje słome,nie ma ceny żeby ją sprzedać ,no może 400 za tone ,ale raz na 10 lat ,jeszcze nigdy nie sprzedałem,no sprzedawałem 30 lat temu ,ale sprzrątniętą u sąsiadów swoją ciołem sieczkarnią ,bo nie było szrpaczy przy kombajnach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A powiedz ile srednio jest ton slomy zytniej i pszenzytniej z ha? Ile wazy belka slomy po prasie 120 a ile po 140? lancuchowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

w moich stronach już zaczyna się ,szukanie i zamawianie ,na zniwa słomy ,,ja kasuje od beli z pokosu 20zł jesli sie nie podoba to idzie pod szarpacz ,no niestety zebrana masa z pola musi wrócić w innej postaci na pole ,inaczej to wyzysk gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez wojtek93
      Witam,w tym roku po raz pierwszy będę sprzedawał wysłodki buraczane i kompletnie nie wiem o co z tym dokładnie chodzi (proszę się nie śmiać jestem nowy w tych tematach i szukam porady) Jak kształtują się ceny wysłodków? Wiem że cena w cukrowni to około 30zł ale jak to jest na wolnym rynku? I czy ktoś może wyjaśnić mi o co chodzi z tymi wysłodkami przeliczeniowymi? Jak to się przelicza? Może dla Was to podstawy ale jeszcze raz powiem że nigdy nie miałem z tym do czynienia a nie mam się kogo poradzić:/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Kontynuacja: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj