Zaloguj się, aby obserwować  
aadams7

Ceny usług rolnych 2013

Polecane posty

soltys48    19712

Dziś płaciłem za usługę siania kukurydzy siewnikiem 6 rzędowym BEKKER z podsiewaczem nawozu+ciągnik ok 100km po 130,-/hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

ja ponawiam pytanie ile bierzecie za prasowanie prasą rolującą,z rotorem ile, czy bez ile .....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelJUREK    0
Napisano (edytowany)

prasa Krone Vario Pack MC 15zł/szt (13zł/szt + siatka 2zł/szt)

Edytowano przez PawelJUREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Drodzy forumowicze, mam umówiony transport pszenicy do skupu 10km w jedną stronę ciągnikiem 95 KM z jedną przyczepą ( jakieś 5t zboża). Nie wiem jaką cenę powiedzieć rolnikowi. Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Ile bierzecie za prasowanie sipma classic, siano i sianokiszonke z siatką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

claas 250 z nożami 18zł bez 16zł w sianokiszonce. Słoma jeszcze do obmyślenia. Pracuje z jx90. Bale jak kamień ;) myśle czy nie brać 20zł z nożami za sianokiszonkę, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wszystko zależy od konkurencji w Twojej okolicy, u nas za sipme 120 krzyczą po 18zł "na mokro"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ostatnio prasowaliśmy sąsiadowi sianokiszonkę, miał 12 bel policzyliśmy za 10 bel po 40zł, z tym że wszystko moje a on aby pokazał które pole robić i gdzie belki postawić ;)

Prasa Rivale Super II i Zetor 5211 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ile bierzecie za usługę owijania ( bele 120, moja folia i załadunek) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

koledzy ile bierzecie lub jak myslicie ile brać za koszenie łąki chodzi mi za 1h. Dzwoniłem do pobliskiego SKR i mówili że biarą 100zł za 1H tylko jestem ciekaw czy w 1h skosi sie 1ha łąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wszystko zależy jaki ciągnik i kosiarka ,czy łąka prosta czy kliniata ,ja c360 + meduza robie 1ha w 1.30min.do 2 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ludzie nauczcie się pisać "ą" zamiast "om" , coraz częściej to widzę a moderatorzy błędu nie widzą.... Chyba że to jakaś gwara regionalna to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy ile wołać za owijanie balotów 120? folię daje ten co chce owijać. usłyszałem jak 2ch rolników gadało że 7zł od balota, ale nie wiem czy bez czy z folią. doradźcie koledzy.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712

27 snopków sianokiszonki zwiniętych prasą zminnokomorową z nożami KUHN z ciągnikiem 100km+owijanie(z folią)+zwożenie+układanie w stóg sąsiad zapłacił niecałe 600,-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z folią usługodawcy? To Ci powiem że za darmo robili albo i dołożyli do interesu - wychodzi ok 22zł bela

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

koledzy ile wołać za owijanie balotów 120? folię daje ten co chce owijać. usłyszałem jak 2ch rolników gadało że 7zł od balota, ale nie wiem czy bez czy z folią. doradźcie koledzy.

pozdrawiam

 

Folia na jeden balot kosztuje 11-12 zł więc jak 7 zł z folią?? Kolego włącz myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie za zrobienie balota, zwiezienie i owinięcie z folią usługodawcy wołają od 40zł-45zł.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Za 45zł to u nas można kupić tylko takie cudo co to nie chcą tego krowy jeść, więc jak masz możliwość to kupuj. Ja robię baloty po 40zł i mam sporo pracy na usługach, nikt nie narzeka.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Stówka za ha za czeską to nie jest dużo. U nas za zestaw c360 i tym podobne plus rotacyjna 1,65 biorą od 100zł-120zł.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

JA na usłudze kasuje 40-45zł od belki jesli robie kompleksowo. Tą cene co podał kolega to u mnie samo prasowanie 15zł i owiniecie 7zł a gdzie ładowanie, zwożenie układanie, folia ??? U nas tez można kupic po 45zł belke tylko ja tej belki to bym za darmo nie chciał bo tego nawet jałowki wygłodniałe nie chca ruszyc a nadaje sie jedynie na sciółke :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kat
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Nowa dyskusja o aktualnych cenach z 2014 roku tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach z 2013 roku dostępny tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
       
       
       
      Kiedyś zakładałem taki temat ale szefostwo przez przypadek usunęło . Więc zakładam ponownie.
      Jak w waszych okolicach kształtują się ceny podstawowych usług rolniczych? Orka, siew, kombajn, prasa, opryski....
      Piszcie w jakim rejonie i jeśli orka, talerzówka to jakim zestawem i na jakiej ziemii.
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/
       
       
      jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez solek01
      Zastanawiam się czy byłby popyt na usługi mini traktorkiem, np. oranie ogródków działkowych, koszenie traw, glebogryzarką itp. Widziałem też do takich traktorków łyżkę do kopania i zastanawiam się czy da się tym kopać np pod fundamenty? Dodam że blisko mam miasto wojewódzkie.
      Ile by można brać za godzinę pracy takim sprzętem?
    • Przez bizonbs
      Witam wszystkich forumowiczów. W ostatnim czasie w mojej okolicy jest ogromny popyt na usługi kombajnem. Przykładowa cena za Bizon z056 to 350zł/h. Zastanawiam się nad kupnem kombajnu z przeznaczeniem jedynie na usługi. U siebie mam tylko kilka hektarów zboża. Mam własny budżet 60 tys. Nie chcę jednak pakować się w kredyty i brać coś większego. Co możecie polecić? Bizon? Czy coś innego. Od razu zaznaczam że kosa max 5,2m, no i sieczkarnia musi być. Nie wymagam cudów. To ma działać a nie wyglądać, o wygląd ja już zadbam . Proszę o pomoc.
       
    • Przez KlemensMeyer
      Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj