News
KlemensMeyer

Praca dorywcza w gospodarstwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 

bratrolnika    3825

i w dodatku ze stawkami do 10zł/h...

i nie myśl że ktoś cię wsadzi na ciągnik widząc cię pierwszy raz na oczy, chyba że na jakąś starą C-360...

Marco82    34

Nie ma szans w polsce ponieważ są ceny towarów za słabe i rolnikom mało co zostaje a jak by przyszło nająć ludzi do pracy to w plecy się idzie i dlatego tak kiepsko u nas. Ja sam wole robić coś 5 dni i nie zapłacić nic, niż nająć ekipę na dzień i wybulić 2-3 tyś wiec widzisz już teraz tą magie.

Nie wszystko co jest za granicą u nas się przyjmie.

Jeszcze taki przykład podam.
W Hiszpanii jest dość popularne zakup pasz objętościowych (kukurydza, sianokiszonka) są firmy które się tym zajmują i dostarczają rolnikowi codziennie gotowy tmr. I nawet farmer który ma ziemię uprawną woli ją wydzierżawić właśnie takiej firmie produkującej pasze, bo twierdzi że jak by kupił niezbędny sprzęt do jej uprawy to by go drożej wyszła produkcja we własnym zakresie niż kupić gotową paszę
A jak by tak rolnik w Polsce miał kupić tą paszę to jestem pewny że więcej pieniędzy by wydał w skali roku na tą pasze niż dostał pieniędzy za mleko :(

Edytowano przez mariusz123456789a

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Natalia25
      Witam,
      Pomaga ktoś z Was lub z Waszych znajomych w pisaniu prac mgr lub inż??
      Pozdrawiam
    • Przez Piszczu
      Jeżeli jestem ubezpieczony w krusie to moge podjąć prace na etat? Wtedy musze byc ubezpieczony w zusie i zawieszam krus,czy w nim zostaje? Jak to wygląda?
    • Przez johny22
      Witam, 
      poszukuje usługi siewu buraka cukrowego z systemem GPS i rozłączaniem sekcji, Powiat Krotoszyn Gostyń 
    • Przez Shiroic
      Dzień dobry
      Jestem studentką trzeciego roku na UP w lublinie na kierunku ZiIP i byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie poniższej ankiety potrzebnej mi do napisania pracy inżynierskiej.
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScjWknil8NkPIaEzWJBqfPwa6OYgeDiOvLFyY12w7_f0RA0sw/viewform?usp=sf_link

• Przez rolnikk70
      Witam chciałbym podjąć się pracy jako traktorzysta i operator maszyn rolniczych. Posiadam prawo jazdy B, B+E, T. Uprawnienia na kombajn zbożowy i slecjalistyczy, sieczkarnie, ładowarki teleskopowe i widlaki. Doświadczenie posiadam ponieważ posiadam gospodarstwo i skończone technikum rolnicze. Chciałbym się dowiedzieć jakie są stosowane stawki godzinowe na te stanowiska. Jeśli ktoś szuka bądź zna kogoś kto potrzebuje takiego pracownika prosze pisać. Pozdrawiam :)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.