Skocz do zawartości
KlemensMeyer

Praca dorywcza w gospodarstwie

Polecane posty

Witam , nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale ale mam nadzieje ze tak . Od kilku lat pracuje na farmach w Danii i powoli dojrzewam do powrotu do Kraju . Zatanawiam sie nad działalnoscią usługową dla gospodarstw rolnych , w sensie wynajmowac sie do prac dorywczych kiedy ktoś potrzebuje . Inseminacje , prace polowowe , itd.  Zastanawiam sie czy taka działalnosc ma sens w Polsce i czy da sie z tego wyżyć . Tutaj ta forma działalnosci jest bardzo popularna jezdzi sie po farmach , doi , karmi , jezdzi ciągnikiem itd. Czy cos takiego ma szanse powodzenia w Polsce ? Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi . Pozdrawiam 

bratrolnika    2414

i w dodatku ze stawkami do 10zł/h...

i nie myśl że ktoś cię wsadzi na ciągnik widząc cię pierwszy raz na oczy, chyba że na jakąś starą C-360...

Marco82    34

Nie ma szans w polsce ponieważ są ceny towarów za słabe i rolnikom mało co zostaje a jak by przyszło nająć ludzi do pracy to w plecy się idzie i dlatego tak kiepsko u nas. Ja sam wole robić coś 5 dni i nie zapłacić nic, niż nająć ekipę na dzień i wybulić 2-3 tyś wiec widzisz już teraz tą magie.

Nie wszystko co jest za granicą u nas się przyjmie.

Jeszcze taki przykład podam.
W Hiszpanii jest dość popularne zakup pasz objętościowych (kukurydza, sianokiszonka) są firmy które się tym zajmują i dostarczają rolnikowi codziennie gotowy tmr. I nawet farmer który ma ziemię uprawną woli ją wydzierżawić właśnie takiej firmie produkującej pasze, bo twierdzi że jak by kupił niezbędny sprzęt do jej uprawy to by go drożej wyszła produkcja we własnym zakresie niż kupić gotową paszę
A jak by tak rolnik w Polsce miał kupić tą paszę to jestem pewny że więcej pieniędzy by wydał w skali roku na tą pasze niż dostał pieniędzy za mleko :(

Edytowano przez mariusz123456789a

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez fernie476
      .
    • Przez Konsultant_HRIC
      Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej działającej w branży roślin ozdobnych poszukujemy managera produkcji z doświadczeniem w uprawach polowych oraz w zarządzaniu zespołami produkcyjnymi w terenie.
      Idealny kandydat to profesjonalista w zakresie produkcji roślinnej z bogatym doświadczeniem i wiedzą rolniczą, pasjonat i entuzjasta roślin ozdobnych, sprawny manager zespołów polowych.

Więcej szczegółów pod adresem: OFERTA PRACY - MANAGER PRODUKCJI ROŚLINNEJ, http://hric.pl/oferta/id,93/

lub telefonicznie: 660 703 703, lub mailem: jw@hric.pl

• Przez Smyq
      Cześć,
      Nazywam się Adrian i jestem tu nowy, mam 22 lata.
      Chciałbym się zająć uprawą czosnku na obszarze około 12a(na sam początek). 
      Teren jest trochę zaniedbany, rośnie tam trawa, miejscami koniczyna(2-3miejscach) i coś podobnego do mchu. Działkę regularnie kosiłem kosą spalinową by nie zaniedbać jej całkowicie.

Ziemia jest nieuprawiana od 5-6max lat. Wcześniej rosły tam takie warzywa jak: dynie,fasolka szparagowa, marchewki, pomidory, cebula, buraczki czerwone, buraki pasterne i ziemniaki. Ziemniaki były sadzone jako ostatnie przez okres 3-4lat. Działka była nawożona obornikiem.

Moje pytanie brzmi drodzy koledzy, jak doprowadzić działkę do stanu użytkowania bym mógł tam zasadzić czosnek? Jeśli chodzi o odmiany czosnku to nawet o tym jeszcze nie myślałem, ponieważ chce na samym początku doprowadzić teren do ładu.

Proszę o pomoc.

• Przez Aureliusz365
      Witam wszystkich!
      Uczę się w szkole średniej i za ok 5 lata nadaży mi się okazja przejęcia 10 hektarów ziemi. Nie chce żeby początkowo to było podstawowe źródło utrzymania lecz bardziej pasją i przyjemnym dodatkiem do pensji. Mam zatem kilka pytań do forumowiczów:
      1. Jaki zawód według Was zawód warto wykonywac w malym mieście?
      Mógłbym bez problemu skończyć studia, ponieważ zawsze mam średnia w okolicach 5,5. Sam myslalem o automatyce i pracy w utrzymaniu ruchu.
      2.jak w sensowny sposób otrzymać wielkość ekonomiczna gospodarstwa na poziomie 13 tys euro nie rozpoczynając hodowli?
      Liczę na odpowiedzi oraz opinie na ten temat
      Pozdrawiam serdecznie
    • Przez nawiedzony7211
      Witam jakie znacie duże gospodarstwa,kombinaty rolne w Wielkopolsce

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.