Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z silnikiem pomocy

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piotrekfred

piotrekfred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 22:37

problem z silnikiem pomocy mialem podobny problem syf w zbiorniku co jakis czas musialem filterek i odstojnik czyscic. wkoncu po porzadnym czyszczeniu zbiornika filtry itd. juz było lepiej ale dalej sie zapowietrzał dopiero wymiana jednej małej uszczelki na odstojniku załatwiło sprawe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z silnikiem pomocy Dzisiaj, 21:57
  •  

#22 Share piotrp213

piotrp213

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 12:27

problem z silnikiem pomocy Tak ale mi gasnie tylko jak jest cieply i paliwo jest cieple to gasnie jak by lapal powietrze jak jest zimny odpala bardzo dobrze

#23 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:37

problem z silnikiem pomocy Witam,są to typowe objawy jeśli jest podrobiony popychacz pomki zasilającej ,oraz podrobienie na wałku rozrządu w tym miejscu gdzie przychodzi popychacz pompki, i wówczas jak zimny zapala i chodzi dopóki się blok nie nagrzeje, a jeżeli się blok nagrzeje popychacz robi się zbyt krótki i nie pracuje pompka jak trzeba bo ma bardzo małą wydajność, lub wcale nie podaje paliwa, radzę sprawdzić pompkę, czy podaje jak silnik ciepły, oraz wydajnosć pompki jak zimny, ponadto w pompce są zaworki i mogą być zawieszone lub zatkane jakimiś paprochami i wówczas wydajność pompki jest prawie żadna, bo paliwo kursuje do góry i wdół, a nie dociera do pompy wtryskowej, z braku ciśnienia pompki zasilającej ,z powodowane nie zamykaniem się zaworków ciśnieniowych.Na filtrach paliwa jest zaworek zwrotny może być zawieszony tak jest w silniku perkins i pewnie w mercu też taki zaworek będzie w miejscu przykręcania przewodów paliwa jest taki jakby króciak a wnim zaworek :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 02 kwiecień 2014 - 20:52.

#24 Share adiksutil16

adiksutil16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:07

problem z silnikiem pomocy Przewody zasilające kolego, miałem tak w rekordzie. Wymieniałem filtry dmuchałem przewody i nic. Kombajn słabo się wkręcał nie miał tej mocy, gasł nic nie pomagało pompowałeś pół godziny i odpalił pochodził chwile i znowu to samo. Zauważyłem pęknięcie małe na przewodzie zasilającym z baku co ciągnie. W tym miejscu ciagnąl powietze i nie chciał chodzić, Po wymianie nie ten kombajn. Pozdrawiam.

#25 Share piotrp213

piotrp213

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:11

problem z silnikiem pomocy Witam mam problem z silnikiem om 352 splywa mi paliwo z silnila w sobote wezyki zalozylem nowe oraz zawor zwrotny za pompka a przed filtrem a dzis na wieczor chcialem odpalic i nie moglem bo splynelo paliwo po odpowietrzeniu odpalil bez problrmu czemu to paliwo splywa co mozna jeszcze zrobic by nie splywalo paliwo i czy w pompie jest jakis zaworek trzymajacy cisnienie

Edytowany przez piotrp213, 12 maj 2014 - 20:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share piotrp213

piotrp213

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 maj 2014 - 05:34

problem z silnikiem pomocy ????

#27 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 13 maj 2014 - 22:49

problem z silnikiem pomocy Witam,w pompie zasilającej tak ,oraz przy filtrach dokładnego oczyszczania jest taki króciak, a wnim zaworek kulkowy , zaworek zwrotny ja zamontowałem za filtrem wstępnym ale przed pompką zasilającą to nawet milimetr nie cofnie mni się paliwo, a widzę bo mam bezbarwny przewód, wygląda mi na to że u Ciebie ten zaworek zwrotny może być coś wadliwy bądż zawieszony jakimś zanieczyszczeniem bo jest nie możliwe aby cofafo się paliwo jak by był dobry ten zawor i lepiej gdyby ten zawór był przed zasilającą to by się z pompy zasilającej nie cofało i nie było by możliwości zapowietrzenia pompy zasilającej, i proponuję Ci tak zrobić ;) Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 13 maj 2014 - 22:51.

#28 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 14 maj 2014 - 07:19

problem z silnikiem pomocy Dokładnie kolego, załóż ten zaworek przed pompką zasilającą albo nawet przed odstojnikiem ponieważ jak zejdzie z pompki to nie może zaciągnąć na sucho. Dodatkowo załóż kawałek węża igielitowego abyś widział czy jest paliwo.
Zaworek zwrotny na filtrach ma za zadanie utrzymywać ciśnienie na pompie (aby nie było za duże) po prostu otwiera przelew. Podejrzewam że dalej masz gdzieś nieszczelność skoro ucieka ci paliwo. Pozakładaj wszędzie wężyki igielitowe (tylko na próbę) i obserwuj gdzie pojawia sie powietrze, ja tak zrobiłem i doszedłem do tego.

#29 Share piotrp213

piotrp213

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 14 maj 2014 - 17:07

problem z silnikiem pomocy Ten zaworek zamontowalem nowy jak wymienialem przewody mozliwe jest by on nie trzymal jakis wadliwy kupie jeszcze jeden i zaloze na przewodzie wychodzacym z baku przed pompka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 14 maj 2014 - 17:14

problem z silnikiem pomocy Załóż kranik na wypściu ze zbiornika i po robocie zamkniesz. Ja tak zrobiłem w jd z perkinsem i jeszcze drugi na przelewie i musi być git. Ja wszystkie te jednokierunkowe automatyzwrotne wywaliłem i nie wiem co to odpowietrzanie nawet po zimie.