Majster90

Ciągnik na 1,5 - 2 ha malin i truskawek.

Polecane posty

Majster90    4

Poszukuje ciągnika który będzie pracował przy plantacji truskawek i malin. Będzie używany głównie do opryskiwania, nawożenia i podlewania, od czasu do czasu będzie coś zaorane i zbronowane.

 

Obecnie mam 0,7ha, ale na jesień planuję dołożyć jeszcze 0,5ha a w przyszłym roku najprawdopodobniej kolejne 0,5-0,6ha. Czyli docelowo ma być 1,5-2 ha.

 

Myślałem nad C-330 lub 360. Kwotowo tak do 15 tyś. bo jeszcze musi coś zostać na osprzęt.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

może znajdziesz c360 ale bez papierów albo szrot do remontu. jak już to c330


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

c-360 taniej kupi niż c-330

ale na taki areał i taką produkcję jak moi poprzednicy polecam c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

C360 ale musisz inaczej truskawke sadzić dlatego że jak zasadzisz normalnie jak pod t25/c330 to bedzie gniótł sadzonki Ja polecam od serca władimirca t25 ;). Do takich prac idealny wytrzymały sprzet, jest podłoga, org kabinka z dzwiami itp, Mozliwosc regulacji wysokosci,szerokosci. Własnie miałem takiego władka do truskawek, ale ze wzgledu że mam ciezką ziemie orna a mało truskawek to sprzedalem i kupiłem c360, i szczerze powiem że wolałem władka pod kazdym wzgiedem bo 7lat sie do niego nie dotykałem, jedyna jego wada jak dla mnie to mało mocy :). W c360 denerwują mnie wyjące zwolnice i glosno w kabinie, w c330/c360 brak podłogi nie to co we władku, no ale i to idzie zrobic ;). No ale skoro nastawiasz sie na maliny i truskawki mozesz załozyć na tył wąskie koła do c360 bedzie sie miescił w redliny i masz mocy pod dostatkiem, czy pod przyczepe czy cokolwiek to nie miałczy oraz w truskawki z opiełaczem czy czym kolwiek wjeżdzasz i pracujesz :). U mnie na mazowszu jak sie dobrze szuka idzie znaleść c360 w cenach 7-10 tyś ;). Jednak gdybym wybierał miedzy c330 a c360 wolałbym c360 bo są tansze i jest moc ;). Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

C 330 , za kanisterek 20 to cały dzień popyrtasz w lekkiej robocie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

... -a 60 pół dnia, tylko że w te pół zrobi więcej niż 30 w cały... :D i dorzuce, że malina to roślina głęboko korzenna i lubi głęboką orkę ( przed sadzeniem oczywiście), a 30 raczej tego nie zrobisz, a jeśli już to mordownia, a do już posadzonych malin, można zrobić, bądź przerobić głębosza, tak żeby zęby puścić ze skosa ( tak żeby górą szedł obok rzędu a dołem w ziemi lekko pod sadzonkami)-z tym 30 na pewno nie pójdzie, do tego pasuje kosić międzyrzędzia kosiarko rozdrabniaczem bo z rotacyjną się nie zmieścisz -tu można próbować zapinać takie cudo do 30, ale ciągnik dostaje w kość i ledwie jedziesz, a 60 idzie sobie bez problemu: lżejsze prace wiadomo 30 idzie i nie pali tyle, ale cięższych nie zrobisz -a domyślam sie ze skoro malina, toi ziemia albo teren pewnie nie jest przyjazny, wiec ja szczerze poleciłbym 60 -przy lekkich pracach może i dorzucisz troszke do paliwa, ale do cięższych nie będziesz musiał najmować albo żyłować tej 30 i siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

proponuje fendt vario 936, nie powinno brakowac mocy i cicha kabina.

 

 

Daruj sobie te propozycje...

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Z tym Fendt'em to dowaliłeś ;) ale jak sprzedasz mi go za 15k to biorę ;)

 

A tak na serio to z tego co patrzę to 360 jest chyba nawet trochę tańsza od 30-tki i tak jak mówicie jest mocniejsza.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Kiedyś normalnie w polu 30-stki pracowały i dawały radę. Jeśli już myślisz o 60-tce, to lepiej wybrać 3p. Jest trochę słabsza i droższa od zwykłej, ale nadrabia oszczędnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

@XMK13 z tym perkinsem też dobrze mówisz (choć zdania są podzielone na temat "co lepsze zwykła czy 3p" -ja obstaje przy zwykłej) :) u mnie 0,7 malin 1,5 sadów ale w takich położeniach że 60 z kosiarko-rozdrabniaczem się nie nudzi (górzysto) :D -jeden znajomy próbował 30, niestety ze zwykłym szkoda mu było ciągnika, zainwestował w dwuwirnikowy (niby mniejsze zapotrzebowanie mocy), ale i tak za szybko z nim nie pojedzie

a że 30 dawniej (i teraz) też nimi robią, ale ... (moim zdaniem, to tak jak w poprzednim poście napisałem)

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

tylko trzeba pamiętać że c-360 będzie potrzebowała trochę więcej miejsca do nawrotów, będzie się nią gorzej manewrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daman    0

C360 tez sie żle nie zakreca, ja na twoim miejscu brałbym c360 lub t25 władimirec ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

co do nawracania, to nowsze wersje 30 i 60 mają taką samą oś z przodu wiec pewnie kat skrętu będzie ten sam (mimo rożnych kolumn), a 60 nie jest aż taka długa żeby miała jakoś znacząco szerzej zawracać, poza tym mało kto wjeżdża z rzędu w następny, tylko się wjeżdża w co drugi wiec aż tak wielkiej różnicy nie zrobi, a w ostateczności po coś są dzielone hamulce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

mam c-360 i c-330m, obie na płaskiej osi, obydwóm zdarza się pracować w sadzie, a fakt że c-360 jest trochę dłuższa każe zostawiać na końcach sadu trochę większe uwrocia

choć trzeba przyznać że na c-360 mamy też tura, który też ma wpływ na zwrotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
marobas    230

yyy... a to nie to samo co 60 tylko w innych barwach? i chyba nawet pare koni słabsze-ale to już najmniejsza różnica, ceny te same, podzespoły bazowe też, ale części typu jakieś gałki i cięgna będzie gorzej dostać, albo rzeźbić a do 60 jest praktycznie wszystko i wszędzie :)

 

-a sorry, silnik ma 3 cyl. więc i od 5211, ale wyposażenie w kabinie równie archaiczne jak w c360 :D

Edytowano przez marobas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Chyba zdecyduję się na 360. Koszt mniej więcej ten sam a w razie czego zapas mocy będzie. Powiedzcie mi tylko czy rozglądać się za wersją P czy zwykłą ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, wybór padł na zwykłą 360 i za taką będę się rozglądał.

 

Dzięki wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji.

Edytowano przez Majster90

Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj