Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 Podnośnik

1267 odpowiedzi na ten temat

#981 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 10:27

C-330 Podnośnik Jak nie wywaliło ci oringa na połączeniu cylindra z plecakiem to pewnie rozdzielacz do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 Podnośnik Dzisiaj, 06:12
  •  

#982 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 czerwiec 2014 - 11:31

C-330 Podnośnik

...ponieważ c330 opuszczał mi maszyny i wymieniłem oringi na pompie, cylinder, tłok z pierścieniami i po podczepieniu glebogryzarki podnośnik opuszcza. Co może być tego przyczyną ? Dodam że podnośnik na wolnych obrotach podnosi ładnie. Proszę o radę :) Z góry dziękuję !

My wymieniliśmy tłok, cylinder z pierścieniami i parę innych rzeczy i też zostawioną maszynę na parę godzin opuszcza.
Nie robiliśmy rozdzielacza i nie wiem czy on nie jest winien opuszczaniu. Tylko gdzie teraz dobrze robią rozdzielacze to jest pytanie ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#983 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:00

C-330 Podnośnik Lisek66
Za opuszczanie w c330 winne mogą być dwie rzeczy, cylinder i rozdzielacz. Tańszy w naprawie będzie cylinder wiec zacznij od niego.
U mnie po wymianie cylindra i tłoka nadal opuszcza i winny jest za to właśnie rozdzielacz(na rozgrzanym oleju opuści kosiarkę osę w ok 10min) ale po 37 letnim rozdzielaczu nie oczekuje cudów:]

#984 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 13:07

C-330 Podnośnik Czy wyłączenie pompy hydraulicznej wajchą obok włączania WOM spowoduje niewielki wzrost mocy na kołach, bo nie będzie musiało napędzać pompy ? Czy pompa hydrauliki pracuje cały czas jak nie jest wyłączona ?

#985 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 30 lipiec 2014 - 15:14

C-330 Podnośnik Jakiś tam wzrost na pewno będzie, lecz raczej nie odczujesz go. Jak nie jest potrzebny to pompę lepiej wyłączać-lepiej dla pompy, dla oleju i poniekąd dla kieszeni-paliwo. A pompa pracuje tylko wtedy gdy ją włączysz

#986 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 08:45

C-330 Podnośnik Witajcie,

Chciałbym się zabrać za remont podnośnika w moim ciapku. Po 40 latach użytkowania już bidula odmawia posłuszeństwa :) . Powiedzcie mi proszę jakie podstawowe rzeczy trzeba w nim wymienić, względnie oddać do regeneracji?

#987 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 09:06

C-330 Podnośnik Rozdzielacz pod siedzeniem. lepiej do regeneracji ale jak się znasz to możesz sam zregenerować.
A wymieniać to : pompę hydrauliczną,tłok uszczelniacze tłoka cylinder i to wszystko.
I jeszcze zregenerować rozdzielacz na błotniku.

Edytowany przez denis667, 01 wrzesień 2014 - 09:08.

#988 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 09:44

C-330 Podnośnik @denis667
Możesz powiedzieć jak zregenerować rozdzielacz pod siedzeniem, bo pierwszy raz słyszę aby samemu można było to zrobić, bez odpowiedniego sprzetu.

#989 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 11:02

C-330 Podnośnik Wymienić uszczelniacze można a jak coś jest wyrobione to lepiej wymienić.

#990 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 wrzesień 2014 - 18:38

C-330 Podnośnik Wymiana uszczelniaczy nic nie da, bo główną role tam ma tłok z frezowanymi rowkami który porusza się w korpusie rozdzielacza, a regeneracja prawdopodobnie polega na tym że korpus zostaje rozwiercony, i jest robiony nowy tłok, przynajmniej tak mi się wydaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 07:26

C-330 Podnośnik a może bardziej opłaci się kupić nowy rozdzielacz?

#992 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 09:00

C-330 Podnośnik W sklepie oddajesz stary i bierzesz po regeneracji. Kosztuje coś połowę nowego, nowy około 600zł.

#993 Share grzegorz2000

grzegorz2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 11:42

C-330 Podnośnik

Mam taki problem, otóż po podczepieniu kombajnu ziemniaczanego do trzydziestki bardzo słabo podnosi rozdzielacz na błotniku, to znaczy raz podniesie raz nie, czasami podniesie na wolnych obrotach a czasami mimo dużych obrotów nie podnosi. Tylny układ zawieszenia podnosi bardzo dobrze. Mam z związku z tym pytanie czego może być to wina, czy rozdzielacza na błotniku czy też może być za słabe ciśnienie oleju.

#994 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 11:53

C-330 Podnośnik

Jeżeli podnośnik pracuje bez zarzutu to przyczyna leży po stronie rozdzielacza na błotniku.

#995 Share grzegorz2000

grzegorz2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 17:26

C-330 Podnośnik

Jest jeszcze jedna sprawa, kiedy mam opuszczony tuz i chcę podnieść kombajn rozdzielaczem na błotniku to się nie da, ale gdy podnoszę tuz do góry to kombajn na tłoku również się podnosi. A może to wina tłoku w kombajnie, chociaż jak odkręciłem tą śrubkę co jest na tłoku i chciałem podnieść to olej leciał mocnym strumieniem.

#996 Share 1490

1490

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 05 październik 2014 - 07:41

C-330 Podnośnik

Witam mam problem z podnośnikiem a mianowicie jak chcę podnieść np .opryskiwacz to najpiere opada a potem powoli podnosi a czasem nie mgę przesunąć dzwigni w rozdzielaczu muszę szarpnąć  dzięki za podpowiedzi pozdrawiam

#997 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 październik 2014 - 20:41

C-330 Podnośnik

siem mam pytanie bo znajomy ojca cos mowil ze jak wymienial cos przy podnosniku dal przewod jakis bezposrednio do skrzyni i podnosi podnosnik jak glupi jaka to moze byc modyfikacja bo bardzo mnie to zaciekawilo  [nie pytalem o sczegoly bo bylem zajety robieniem remontu ciapka] ?? :huh:

Edytowany przez Santus, 23 październik 2014 - 20:44.

#998 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 październik 2014 - 19:18

C-330 Podnośnik

Bezpośrednio  do  skrzyni?  coś  źle  zrozumiałeś 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#999 Share Santus

Santus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 październik 2014 - 10:44

C-330 Podnośnik

tak powiedzial nie przeslyszalem sie dlatego sie pytam czy jest cos takiego mozliwe czy idzie cos ominac czy co ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 październik 2014 - 15:42

C-330 Podnośnik

Nie  ma  jak  tam  nic  pominąć  pompa  ssie   ze  skrzyni  , ciśnieniowy  przewód  z  pompy  wchodzi  do  rozdzielacza  i tyle  nie  ma  takiej opcji . 

Musiałeś  coś  źle  zrozumiec ,   moze  chodziło  mu  zewnętrzną  hydraulikę  że  podpiął się  bezpośrednio  z  rozdzielacza  ,  pomijając  ten dodatkowy   rozdzielacz  na  błotniku .

W  sterowaniu  podnośnikiem  nie  da  się  niczego  pominąć 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P