Polecane posty

SZKAL24    0

Witam rolników mam problem z podnośnikiem w moim URSUSIE C-335 mianowicie nie działa umarł a dostał nowy rozdzielacz , nowe uszczelniacze na cylindrze i świeży olej, ustawiłem śrubę kulistą na 72 mm jak książka mówi wegłóg operacji 7B-03 i nic nie działa jestem załamany proszę o pomoc, czy ktoś wie jak wygląda "sprawdzian regulacji dolnozaczepowej cak 330 bardzo by mi to pomogło w naprawie mojego URSUSA. Pozdrawiam Grzegorz.

Edytowano przez SZKAL24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A powiedzcie mi dlaczego na zimnym silniku pompa podnosi lżej na mniejszym gazie niż na rozgrzanym ? Na pewno coś z konsystencją oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Witam. Mam problemz podnosnikiem w c-330 bo momentalnie przestał podnosic tzn na pusto podnosi a juz pustego siewnika nie chce podniesc. Co to moze byc?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Pompa nie potrafi wytworzyć odpowiedniego ciśnienia czyli albo nie ma oleju (raczej rzadki przypadek) albo poszły uszczelniacze na pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Przyczepe pusta kipuje. Olej jest.

Dodam ze stalo sie to po tym jak zakopałęm sie z przyczepa i wspmagałem sobie belka na podnosniku. Czyli co mam wymienic pompe?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    230

pewnie kolega się już dowiedział ale jakby ktoś inny nie wiedział to zasługa gęściejszego oleju :P

 

przy okazji zapytam kolegów co jest do wymiany gdy podnośnik gdy ma założoną paletkę pustą (waży z 60-70kg) opada, jest takie puk puk i on wtedy opada po kawałku dodam że w hydraulice nie grzebane od pewnie jakichś 30 lat bo podnośnik i skrzynia sie nie psuły :)

Edytowano przez kamil927

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Olej nie jest gęściejszy tylko bardziej lepki, a mówiąc fachowo - wraz ze zmianą temperatury zmienia się charakterystyka lepkościowa oleju.

 

Co do opadania podnośnika, to w tym dziale temat był już wielokrotnie poruszany, zajrzyj do pokrewnych tematów, na pewno znajdziesz multum informacji. Np. tutaj:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/6877-c-330-podnosnik/page__st__260__hl__+opadanie%20+podno%C5%9Bnika#entry1046968

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Koledzy chcę dla pewności podpytać z jakiego materiału wykonany jest cylinder podnośnika w C-330 ??

Próbowałem go spawać od zewnątrz spawa się, ale chcę się upewnić co to dokładnie za materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Witam. Mam problem z swoim podnosnikiem w 330. Jakis czas temu gdy woziłem buraki 30 to sie zakopałem i dociazałem sie belka aby wyjechac po tym incydencie nastepnej przyczepy juz nie mogl wykipowac. Nawet pustego siewnika juz nie chce podnisc, wiec postanowiłęm wymienic pompe, pierscienie i wszystkie oringi ale to nic nie dało. Puste ramiona podnosi i trzyma ale nie sa sztywne mozna je uginac tak jakby w cylindrze było powietrze i sie sprezało. Gdy podczas właczone pompy dam kipowanie to ciagnik ani troche sie nie przydusi? Czy to rodzielacz jest popsuty? Bo nie chce z nowu wymieniac a moze nic to nie pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Pompa może zasysać lewe powietrze, oringi w bloku tam gdzie wchodzi kolanko pompy wymieniałeś?? ustawiłeś je pod kątem prostym względem obudowy?

Sprawdź jeszcze właśnie rozdzielacz najlepiej rozebrać go umyć części i sprawdzić czy nic nie jest uszkodzone w zaworze przeciążeniowym sprężyna i kulka i tak samo koło tego pokrętła dociążenia jest kulka i sprężynka. Potem przesmarować i złożyć i powinno chodzić.

 

http://zapodaj.net/e1e44d2db6705.png.html

http://zapodaj.net/8...c93dfe.jpg.html

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

tak wymienialne. starałem się prosto ustawić. ale chyba przez taka pier**le by podnosił ale słabiej. a nawet osoby stojącej na belce ma ciężko podniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Sprawdź rozdzielacz jeśli będzie ok pozostanie pompa może nowa i wadliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

za bardzo nie wiem jak sprawdzić rozdzielacz;( ktoś coś podpowie? a może dac do regeneracji i ile to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Dostałeś schemat rozdzielacza, rozkręć i zobacz czy sprężyny całe itp tyle chyba będziesz umiał zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Przydałby sie opis czesci do tego katalogu :(

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Wymienilem rozdzielacz na regenerowany, pierscienie na cylindrze wszystkie oringii pompe na taka http://www.hydrotor....�gnik�w rolniczych i szczerze rewelacji nie ma nie powiem bo podnosnik prawie nie opuszcza ale wolno podnosi maszyne ok 400 kg na wolnych obrotach nie podniesie trzeba pogazowac? Czy ingerencja w zawor bezpieczenstwa cos zmieni?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie czy do pompy podnośnika mogę podłączyć trójnik hydrauliczny i przewód ktory idzie od rozdzielacza prosto do pompy wkręcić w trójnik i w drugim miejscu wolnym trójnika założyć sobie np: przewód do pługa śnieżnego na przód, da się coś takiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

O ile wiem to olej w tym przypadku nie popłynie do pługa , tylko tam gdzie ma lżej , czyli na rozdzielacz który nie zadziałany, po prostu nie stawia mu oporu


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Panowie czy do pompy podnośnika mogę podłączyć trójnik hydrauliczny i przewód ktory idzie od rozdzielacza prosto do pompy wkręcić w trójnik i w drugim miejscu wolnym trójnika założyć sobie np: przewód do pługa śnieżnego na przód, da się coś takiego? :)

 

Jezeli chcesz podłączyć dodatkowy rozdzielacz sterujący pługiem to w standardowym rozdzielaczu masz zasilanie które moze do tego posłużyć chyba ze masz dodatkowy rozdzielacz na blotniku to wtedy podepnij sie pod wyjscia hydrauliczne lub wymien rozdzielacz na dwusekcyjny i jedna sekcja do pluga druga na szybkozlacza nie zapomnij podlaczyc powrotu od rozdzielacza

 

Mam pytanie do kogos kto sie troche bardziej orientuje niz ja. Czy bedzie dobrze jak podlacze w c330 dodatkowy rozdzielacz na blotniku 3 sekcyjny z zaworem bezpieczenstwa bezposrednio do pompy a dopiero z przelewu tego rozdzielacza dam zasilanie na standardowy od podnosnika??

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Możesz tak podłączyć przecież oboma na raz nie będziesz pracował.Przelew będzie robił za zasilanie do standardu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Po forach krąży mit że powrot tych rozdzielaczy ma dopuszczelne obciazenie 25 bar chyba ze maja specjalne wyjscie na zasilanie drugiego. Wedlug tej bajki to jak bede używal podnosnika to mi rozerwie dodatkowy rozdzielacz prawda to czy nie?? Ja osobiście uważam że skoro każde wyjscie z rozdzielacza wytrzymuje powiedzmy 300bar to dlaczego powrót miałby nie wytrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj