Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

866 odpowiedzi na ten temat

#121 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 30 grudzień 2009 - 18:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy przewody to pikuś wymienić i nie drogo, siłowniki podejrzewam że też będą dobre bo ostatnio nawet rozbierałem taki siłownik a był z 1981 roku i wtedy też był ostatnio używany i wyglądał bdb tylko wyczyściłem odrobina smaru żeby gumę posmarować i lata super, gorzej może być z zaworem bo to koszt około 400 a po takim czasie nieużywania może być do wymiany

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 06:58
  •  

#122 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:13

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A jeśli ma sie pojęcie jakie taki o hamulcach to zabierać sie wogóle za to czy dać mechanikowi bo rozbiore a potem nie poskładam?

#123 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:54

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Moim zdanie to aż tak bardzo skomplikowane to nie jest wez ojca albo brata czy tak kogoś i na pewno zrobicie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#124 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 30 grudzień 2009 - 22:52

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy tam nie ma nic skomplikowanego i żadnych małych części jak masz wiedzę jak to ma działać i co z czym podłączyć to bierz się za to sam

#125 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 23:13

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Oki fajnie to spróbuje sie za to wziąść. :lol:

#126 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:18

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Posiadam specyfikację techniczną do tej przyczepy jeśli chcecie to mogę wysłać na PW.
Pozdrawiam Paweł.

#127 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 14:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy jeśli możesz to ja poproszę :lol:

#128 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 16:48

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy I ja bym prosił :lol:

#129 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 grudzień 2009 - 17:33

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Przepraszam, ale na PW nie ma możliwości dodawania załączników.
jak ktoś jest chętny to proszę o kontakt pawel14011@op.pl

#130 Share human

human

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:32

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam,
Mam przyczepe nie wiem jaka bo nie ma tabliczki a się nie znam...
Przyczepa posiada instalacje hamulcową, poprzedni właściciel powiedział, że jest sprawna.
Mnie to nie interesowało bo i tak ich nie używam ale chciałem je sprawdzić dla ciekawości, i teraz jak mam zaciągnięty ręczny i podpinam przewód hamulcowy, spuszczam ręczny i zaczyna pompować powietrze do przyczepy, i naciskając hamulec już pompuje tak?? Nie podpinałem bo nie wiem co zrobić poźniej, jak odczepię przewód to muszę zrobić coś jeszcze na tym zaworze?? Czy odczepienie przewodu spowoduje zahamowanie kół?? I cze ba coś jeszcze przełączyć?? Proszę o pomoc.

Sorry za błąd w temacie... :)

Edytowany przez human, 04 styczeń 2010 - 17:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 923 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 17:39

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy jeśli zwalniasz hamulec ręczny to rozpoczyna się napełnianie układu przyczepy. Po naciśnięciu pedału hamulca przyczepa powinna hamować.
Jeśli odłączysz przewód przyczepy od ciągnika, również powinny zadziałać hamulce przyczepy. Aby je zwolnić musisz ustawić dźwignie zaworu sterującego przyczepy w położenie "brak hamowania" (oznaczenie na zaworze - przekreślony prostokąt), lub wcisnąć grzybek (jeśli takowy znajduje się w zaworze sterującym

#132 Share human

human

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:37

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A na zaworze są jesli się nie myle są 3 funkcje, doczego pozostałe ??

#133 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 18:41

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Na pusto, pół i cały ładunek
Zetor is power
power is Zetor

#134 Share human

human

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 20:17

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A jeśli jest taki grzybek (w tych nowszych zaworach chyba jest) to zapinając daje na funkcje bez hamowania? I odpinając muszę dać hamowanie i znowu przycisnąć żeby pościły?? Czy on sam później na hamowanie odskoczy??

#135 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 21:30

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ja się grzybkiem nie bawię podjeżdżam zaciągam ręczny odpinam przewód i przyczepa zostaje zahamowana. Jak zapinam przyczepę podjeżdżam zaciągam ręczny podpinam przewód spuszczam ręczny i jadę. A ten grzybek chyba za każdym razem jak hamujesz to się rusza?
Zetor is power
power is Zetor

#136 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:14

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Przy zaworach z regulacją siły hamowania o 4 położeniach zawór hamowania jest bez grzybka, przy 3 połozeniach, z grzybkiem(zastępuje brakujące położenie dźwigni - odhamowanie). Podczas hamowania ten grzybek stoi w miejscu. Jeśli nie ma zaworu z dźwignią, to drugi zawór jest z grzybkiem i na osiach powinny być zawory regulujące siłę hamowania w zależności od ugięcia resoru.

#137 Share human

human

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:26

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dokładnei chodzi mi o beczkę z joskina, tam jest taki zawur z grzybkiem, ale dzieki panowie juz wiem o co chodzi :) Ale czy zmienianie tej wajchy w przyczepie na te czy jest załadowana do polowy, pusta i pełna jest ważne??

#138 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:38

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Też mam tą wajchę przy przyczepie i u mnie jest ustawione że załadowana do połowy, bo przełączanie co chwilę było by uciążliwe, ten zawór reguluje ciśnienie z jaką siłą ma hamować.

#139 Share nawiedzony

nawiedzony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 22:53

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Panowie a są te znaczki na zaworze opisane na jakiejś stronie internetowej czy coś??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:05

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Pełna przyczepa to czarny prostokącik, pół przyczepy to taki prostokąt do połowy czarny, do połowy biały , i jeszcze jest pusty prostokąt, sama taka ramka prostokąta jest, a odhamowanie to jest taki jakby tłoczek narysowany i jest on przekreślony. Ale w tych przyczepach, jak odczepisz przewód to jest ona zahamowana to prawda, ale tylko do momentu gdy jest powietrze w zbiornikach, ono ucieka po pewnym czasie i przyczepa pojedzie, dlatego należy podłożyć kliny pod koła lub zaciągnąć ręczny hamulec, z tyłu lub boku przyczepy kręcisz taką korbką lub kółkiem i linka wyciąga tłoki i jest zahamowane na wieki wieków.