stojanow

cała prawda o naszym członkostwie w UE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

"- Węgry są niepodległym, suwerennym państwem. Era kolonizacji się skończyła. Dla nas sprawą rangi państwowej jest obniżenie opłat za media, likwidacja reżimu spłacania kredytów walutowych oraz ratowanie rodzin i ich domów - powiedział premier.
- Banki i duże przedsiębiorstwa korzystające na Węgrzech z pozycji monopolisty muszą się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Kiedyś miały silną pozycję i rządy socjalistyczne kłaniały się przed ich potęgą, ale teraz to my jesteśmy ci silniejsi. To one muszą się dostosować do Węgrów, a nie na odwrót - mówił Orban."

http://m.niezalezna.pl/45804-odwazne-slowa-orbana-dla-zagranicznych-firm-era-kolonizacji-sie-skonczyla

 

Szef węgierskiej dyplomacji: do Europy zmierza 35 milionów uchodźców

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-wegierskiej-dyplomacji-do-europy-zmierza-35-milionow-uchodzcow/r2wtys

 

:ph34r:

11149476_524808537701531_238126899905792

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

W twojej retoryce o całkowitej samodzielności prowadzonej przez ciebie działalności nie zmienia nic. Inni przedsiębiorcy w Polsce też nie stoją z założonymi rękami, a pomimo to nie są dotowani z każdej strony jak rolnicy.

.

z każdej strony? -ciekawe. W takim razie po co szukasz szczęścia w Holandii tu manna z nieba leci. Po za tym przedsiębiorcy też mogą ubiegać się o różnego rodzaju dotacje - więc w czym problem?

 

 

Skoro nie dotyczą Polaków za granicą sprawy wewnątrz kraju, to skąd prawo do głosowania ?? Pójdźmy dalej, np. w takim Opolskim spora część ludzi ma dwa obywatelstwa, drugie to niemieckie. Niemiec ma prawo głosu w Polsce, toż to zdrada :blink: .

ciekawe czy wiesz że ta mniejszość jeszcze do 2013r nie miała prawa głosowania w wyborach do Bundestagu, a od 2013 ma prawo ale ordynacja jest tak skonstruowana że z 100tyś zagłosowały tylko 343 osoby, Niemiec nie ma prawa głosu w Niemczech - dlaczego nie krzyczysz ''toż to zdrada''

 

 

Nie, wyobraź sobie buraczku-cebulaczku że przejazd własnym autem z NL do PL zajmuje mi ok. 10 godzin. Z urlopami nie mam problemu, mam tylko produkcję roślinną tak że czasu mam aż nadto.

teraz kosmopolita-magazynier dał upust swej wyższości aż mu w pięty poszło

 

No skoro nie muszę, to po co piszesz żebym już sobie poszedł ??

 

 

nigdzie nie idź, nigdy mało twej radosnej twórczości

''Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów''

 - Stanisław Lem

 

 

A w Polsce jakoś każdy widzi tylko problemy. Co kraj, to obyczaj ^^ .

 

 

u nas problemy?  u nas jest super https://www.youtube.com/watch?v=Q640WfgyACg

 

A tymczasem tacy jak Ty będą bić pianę o masowym "ucinaniu głów" dobrym Polakom-katolikom przez złych niewiernych.

link dedykuje wszystkim lewackim oszołomom ślepo wierzącym w multi-kulti http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Brutalny-atak-w-Londynie-Obcieli-glowe-krzyczac-Allahu-akbar,wid,15670675,wiadomosc.html?ticaid=1159bd

pewnie powiesz że to odosobniony, pojedynczy incydent - może tak, jednak dla mnie o jeden za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

to co dzis sie dzieje to do poczatek, wciagu 60 lat ludnosc afryki z 257 mln wzrosla do 1,125 mld, w syrii w 1960 roku mieszkalo 4 mln a do poczatku wojny 22 mln, widzicie na wlasne oczy zmiany klimatu, placzecie nad susza ,w syrii juz 4 rok jest ta kleska.. teraz wyobrazcie sobie co bedzie za kika-nascie lat, wszedzie jest telewizja i internet, ludzie w afryce i azji widza jak dobrze sie zyje w europie i co ich powstrzyma, jak teraz kilkadziesiat tysiecy ludzi stwarza problem co bedzie jak rusza miliony ?? zreszta to juz bylo wiele razy w historii, upadaly imperia pod ciosami barbarzyncow padnie i unia,

ywa -autorytety, nawet wsrod zmarlych nie bylo aniolkow, czlowiek to zwykle zwierze tylko troche kultura ugladzone,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

czyli co ? mamy tak jak w Holandii zapakować ich do obozów pracy żeby zrobić z nich niewolników ?

dlaczego mamy przyjmować ludzi którzy wcale do nas nie chcą ? co niby ma oznaczać ten podział  który proponuje UE ? co to ma być zesłanie ? 

myślisz że oni będą pracować u nas za najniższą krajową ? sam uciekłeś a innych chcesz uszczęśliwiać na siłę ? 

jaką masz propozycję dla tych ludzi ? 

każesz nam przyjmować a sam co uczynisz w tej sprawie ? tylko popatrzysz i podpowiesz co i jak zrobić ? 

Nazywaj to jak chcesz, w Holandii nikt nikogo na siłę nie trzyma, a jakoś strumień polskiej emigracji nie wysycha. Zapomniałeś jak Ty tylko patrzyłeś i podpowiadałeś ludziom w temacie o strajkach rolników, ale za bohatera się uważałeś pierwszej klasy.

 

 

 

 

z każdej strony? -ciekawe. W takim razie po co szukasz szczęścia w Holandii tu manna z nieba leci. Po za tym przedsiębiorcy też mogą ubiegać się o różnego rodzaju dotacje - więc w czym problem?

Oczywiście. Wystarczy wymienić dotację do ubezpieczenia, dopłaty bezpośrednie i dopłaty do paliwa które to dostaje KAŻDY rolnik. Poza tym jest jeszcze PROW. Problem a raczej różnica w tym, że rolnicy dostają dużo z urzędu, a przedsiębiorcy muszą się ubiegać i nie zawsze dostaną.

 

 

ciekawe czy wiesz że ta mniejszość jeszcze do 2013r nie miała prawa głosowania w wyborach do Bundestagu, a od 2013 ma prawo ale ordynacja jest tak skonstruowana że z 100tyś zagłosowały tylko 343 osoby, Niemiec nie ma prawa głosu w Niemczech - dlaczego nie krzyczysz ''toż to zdrada''

Napiszę tak jak Ty, bo sprawa mnie nie dotyczy.

 

 

teraz kosmopolita-magazynier dał upust swej wyższości aż mu w pięty poszło

 No ale teleportować się już nie muszę.

 

nigdzie nie idź, nigdy mało twej radosnej twórczości

''Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów''

 - Stanisław Lem

I tak się nigdzie nie wybierałem.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

 

-Albert Einstein

 

 

u nas problemy?  u nas jest super 

Ja nie narzekam.

 

link dedykuje wszystkim lewackim oszołomom ślepo wierzącym w multi-kulti http://wiadomosci.wp...?ticaid=1159bd

pewnie powiesz że to odosobniony, pojedynczy incydent - może tak, jednak dla mnie o jeden za dużo.

Link dedykuję wszystkim prawicowym oszołomom katolom, ślepo wierzącym w swoje wyższe racje: 

http://www.cda.pl/video/510003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  za bohatera się uważałeś pierwszej klasy.

 

 

 

znowu fantazje ;)  

poparłem i tyle , mało tego jasno napisałem że się nie wybieram 

z jakiego urzędu chłopie ?  

wiesz ja chętnie oddam całą kasę którą dostałem od UE od 2004 roku, tylko niech zrobią to wszyscy w UE  i zobaczymy kto zbankrutuje  ;)

powiem więcej w zasadzie to nie ma co oddawać bo oni dawno tą kasę wyssali od nas  :D

oczywiście niech cofną wszystkie te bzdurne wymagania które na nas nałożyli   

na koniec powiem  tyle ; do 2005 roku kupiłem prawie 40 ha gruntu bez żadnej pomocy UE 

a po 2005 roku nie kupiłem ani hektara - tyle dała mi UE  ;)

 

więc cała Twoja filozofia o tym że UE nam coś daje jest bzdurą i tyle  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Twoje zdanie chłopie, większość jednak nie pali się wracać do poziomu sprzed 2004 roku. Tym bardziej, jak zerkniesz do tematu o nowym PROW-ie na tym forum. Fantazje każdy ma swoje...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

to nie zdanie tylko fakty ....o wracaniu nic nie mówię , to  Ty sam tu piszesz o oddawaniu dopłat , nie rozumiejąc że te gospodarstwa które zadbały o rozwój właśnie lata temu dzisiaj są w dobrej sytuacji , dzięki pracy i rozwojowi a nie dzięki UE i dopłatom 

   

zaglądasz i co ?.  wydaje Ci się że to łatwa kasa ? to kasa dla aktywnych i dla tych co spełniają warunki 

łatwe dotacje to przeszłość , teraz nie ma czego nawet sobie głowy tym zawracać 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Podaj rzetelne źródło, że nasze rolnictwo było na lepszym poziomie przed 2004 rokiem. Łatwa to kasa nie jest, ale pomimo to jakoś dziwnie ludzie pchają się w ten PROW, choć według Ciebie lepsze czasy były, jak UE nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wszystkie gospodarstwa jakie znam powstały przed 2004 roku  ;)  więc to nie UE je stworzyła , mało tego wszyscy którzy powiększyli areał zrobili to 10 lat wstecz i więcej 

ja tu niczego nie twierdze tylko pisze że te fakty zaistniały nie dzięki UE , zresztą odpowiedz sobie sam ile możesz kupić ziemi po aktualnych cenach .

 

 

dopłaty , dopłatami a wszystko podrożało i czym tu tak się zachwycać ?  co z dotacji jak to nakręca tylko dilerom kasę i bankom ? 

ile korzysta z dotacji , 10 %  ? co reszta nie kupuje sprzętu ? kupuje i kupowała by więcej bo byłby tańszy .

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Opinia jest jak d*pa, każdy ma swoją. Podasz mi konkretne dane o które pytałem, czy będziesz dalej udowadniał że twoje wywody nimi są ?? Twoje słowa są tyle dla mnie warte, ile moje dla Ciebie. Masz jakieś rzetelne dowody na to co piszesz?? Np. wyliczenia, że UE nas faktycznie okrada jak twierdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Przed wejściem do UE były kredyty preferencyjne łatwiej dostępne i dla wiekszej ilosci rolników niż dzisiejsze fundusze unijne. Ludzie kupowali ziemię i maszyny na potęgę. Sam czekałem na pługi Akpila bo nie wyrabiali z produkcją. Bez zadnych dotacji unijnych budowane były drogi,robione wodociagi linie telefoniczne kanalizacje itp. Rolnikom mowili ze ustabilizują sie ceny na plody rolne i co z tego wyszlo to widać.

Po wejściu do UE różnica jest taka że teraz inwestować może tylko ten kto dostanie dotacje unijną bo ceny tak poszły w górę ze bez tego ani rusz czy to w rolnictwie czy w samorządach . Każde pierdniecie trzeba odnotować w papierach i zglosić a najlepiej to prosić UE o pozwolenie .

Widać ze propaganda UE działa bo niektórzy uważają ze bez unii zgineli byśmy z kretesem.

A tobie Kaszlak  chyba placą za pisanie na tym forum bo co ty masz wspólnego z rolnictwem w Polsce skoro siedzisz w tej pedalskiej Holandii .

Dobra kończę już bo zaczne zaraz bluzgać.  ;[ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ile wieprzowiny importowaliśmy przed akcesją, a ile teraz? jedyne co wzrosło, to cena bydła, o świniach nie ma co mówić, zwłaszcza przy niewielkiej skali produkcji, na targowisku jak przyjedzie 30 sprzedających z warchlakami to tragedia, kiedyś to był pikuś, cena może niższa, ale się sprzedawały,

 

przed UE w Powiecie oświęcimskim każda masarnia miała ubojnię, teraz masarnie można na palcach jednej ręki policzyć, a najbliższa ubojnia jest w sąsiednim powiecie, i to jeszcze plajtuje, bo wyłożyła się na unijnej kasie, którą jej wstrzymali, co prawda przez zaniedbanie właściciela, ale... myślał jak wszyscy co wyszli z PRL-u, dają to trzeba brać, a potem jakoś to będzie,

 

co gorsza moim zdaniem padają/padły małe masarnie, które kiedyś nie posiłowały się półtuszami, i które robiły niezłe produkty, a'la regionalne, z miejscowego surowca, teraz może tanie mięso jest w markecie, ale zgaga po nim... szkoda się denerwować

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A mojego ojca znajomy do dziś wspomina dobrze PRL, bo za dwie świnie kupił węgla na całą zimę i jeszcze mu zostawało żeby do knajpy pójść. Ale to jego zdanie.

Poza tym, dobre wędliny można i dziś kupić bez problemu, nikt Ci nie każe iść do marketu po syf.

Przed wejściem do UE były kredyty preferencyjne łatwiej dostępne i dla wiekszej ilosci rolników niż dzisiejsze fundusze unijne. Ludzie kupowali ziemię i maszyny na potęgę. Sam czekałem na pługi Akpila bo nie wyrabiali z produkcją. Bez zadnych dotacji unijnych budowane były drogi,robione wodociagi linie telefoniczne kanalizacje itp. Rolnikom mowili ze ustabilizują sie ceny na plody rolne i co z tego wyszlo to widać.

Po wejściu do UE różnica jest taka że teraz inwestować może tylko ten kto dostanie dotacje unijną bo ceny tak poszły w górę ze bez tego ani rusz czy to w rolnictwie czy w samorządach . Każde pierdniecie trzeba odnotować w papierach i zglosić a najlepiej to prosić UE o pozwolenie .

Widać ze propaganda UE działa bo niektórzy uważają ze bez unii zgineli byśmy z kretesem.

A tobie Kaszlak  chyba placą za pisanie na tym forum bo co ty masz wspólnego z rolnictwem w Polsce skoro siedzisz w tej pedalskiej Holandii .

Dobra kończę już bo zaczne zaraz bluzgać.  ;[ 

Co Ty masz za pojęcie o tej Holandii skoro siedzisz na jednym z największych zadupi UE?? Poza tym, jak powyżej, podaj konkretne dane na twoje hipotezy.

Skoro masz podejrzenia że ktoś mnie sponsoruje, zgłoś to do administracji forum, bo jeszcze zaczniesz bluzgać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Po pierwsze to nie weszliśmy do UE bezpośrednio z PRLu , Nie wiem gdzie ty w tym czasie byłeś że nie wiesz jak Polska wyglądała bezposrednio przed wejściem do UE. NIe byliśmy w czarnej d*pie bo UE by nas nie przyjęła.

NIe ma tutaj żadnej hipotezy tylko fakty rozwijaliśmy sie przed UE i rozwijali byśmy sie dalej.

W 96 r MTZ 82 kosztował 46tyś zł  Zetor 70km. 48tyś Ursus 1014 coś koło 80tyś zachodnie ciagniki oczywiscie były droższe ale i teraz sa.

PO wejściu do UE zmienilo się to że te same ciagniki teraz kosztują dwa razy tyle i stać na nie tylko tych rolników którzy załapią sie na dotacje czyli jakieś 10%.

Nam nie potrzebna była EU tylko dobry gospodarz w kraju. Ale niestety mieliśmy sprzedawczyków i złodziei którzy sprzedali nas zachodowi i sami rozkradli to co zostało.

Pamietasz jak Wałesa obiecał każdemu 100mln? bo tyle przypadało na każdego mieszkańca z majatku narodowego a niektórzy politycy mówili nawet o 300mln. A ile dostałes z tej puli? pamietasz?

Wałesa jak szybko obiecał te 100mln. tak szybko sie z tego wycofał bo dostał po łbie od kolesi którzy mieli inne plany co do tego majatku i co zrobili to widać.

Najwiekszym pracodawcą w Polsce jest Biedronka a z prawie 10tyś Polskich dużych firm które funkcjonowały przed wejsciem do UE zostało 200. Uważasz to za Polski sukces? Dla mnie to jest ekonomiczny rozbiór Polski .

 

A co do mojego zadupia to byleś i widziałeś to zadupie? czy tylko słyszałeś o tym?

Jeździłem po Polsce i wielkiej różnicy nie widzę po za szczegółami i to nie zawsze na korzyść zachodniej Polski . Przez kilka lat też pracowałem w tej Twojej ukochanej Europie nie w Holandii a Niemczech tak ze mam jako takie porównanie. I to tylko potwierdza moje przekonanie ze jesteśmy rąbani przez ten zachód na każdym kroku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

 

Po pierwsze to nie weszliśmy do UE bezpośrednio z PRLu , Nie wiem gdzie ty w tym czasie byłeś że nie wiesz jak Polska wyglądała bezposrednio przed wejściem do UE. NIe byliśmy w czarnej d*pie bo UE by nas nie przyjęła.

Nie tyczyło się Ciebie, potrafisz czytać ze zrozumieniem, czy emocje górę biorą ??

 

 

NIe ma tutaj żadnej hipotezy tylko fakty rozwijaliśmy sie przed UE i rozwijali byśmy sie dalej.

Więc je przytocz, jakieś opracowanie, wyliczenia. Twoje fakty są dla mnie tyle warte, ile moje dla Ciebie.

 

 

W 96 r MTZ 82 kosztował 46tyś zł  Zetor 70km. 48tyś Ursus 1014 coś koło 80tyś zachodnie ciagniki oczywiscie były droższe ale i teraz sa.

Mamy rok 2015. Chcesz mi wmówić że bez UE przez 19 lat inflacja by stała, a obecnie ceny ciągników byłyby na poziomie z 1996 ?? Poza tym dzięki UE ludzie wymienili wspaniałe MTZ-ty i Ursusy na cywilizowane maszyny, bo połowę ceny zła Unia dała. Poza tym, dziś nowy Ursus C 380 kosztuje coś koło 100 tyś. ale jakoś nie widać żeby się ludzie zachwycali tymi maszynami ...

 

 

PO wejściu do UE zmienilo się to że te same ciagniki teraz kosztują dwa razy tyle i stać na nie tylko tych rolników którzy załapią sie na dotacje czyli jakieś 10%.

Czyli tak, podajesz ceny z 1996 roku, do UE weszliśmy w 2004, a obecnie mamy 2015... Gratuluję fantazji. Na Ursusa czy MTZ-ta ludzie mają wysrane, w mojej okolicy nikt tego nie kupuje. Powymieniali na JD albo Claasy, Ci co mieli mniej pieniędzy kupili NH. Postęp idzie do przodu, chyba że w twoich stronach normalnym jest że bogaci rolnicy w AD 2015 dalej Ursusem albo MTZ-tem robią.

 

 

Nam nie potrzebna była EU tylko dobry gospodarz w kraju. Ale niestety mieliśmy sprzedawczyków i złodziei którzy sprzedali nas zachodowi i sami rozkradli to co zostało.

To twoje zdanie, większość inaczej sądzi. Może Ciebie ktoś sprzedał, przed wejściem do UE było referendum.

 

Pamietasz jak Wałesa obiecał każdemu 100mln? bo tyle przypadało na każdego mieszkańca z majatku narodowego a niektórzy politycy mówili nawet o 300mln. A ile dostałes z tej puli? pamietasz?

Wałesa jak szybko obiecał te 100mln. tak szybko sie z tego wycofał bo dostał po łbie od kolesi którzy mieli inne plany co do tego majatku i co zrobili to widać.

Pamiętam, jesteś aż tak naiwny czy aż tak głupi że brałeś to pod uwagę ??

 

 

Najwiekszym pracodawcą w Polsce jest Biedronka a z prawie 10tyś Polskich dużych firm które funkcjonowały przed wejsciem do UE zostało 200. Uważasz to za Polski sukces? Dla mnie to jest ekonomiczny rozbiór Polski .

Rozumiem ze to firmy to był min. nowoczesny Ursus czy choćby FSO?? Proszę o dane.

 

 

A co do mojego zadupia to byleś i widziałeś to zadupie? czy tylko słyszałeś o tym?

A ty byłeś i widziałeś Holandię?? Czy tylko słyszałeś że za każdym rogiem możesz tam pedała spotkać.

 

 

Jeździłem po Polsce i wielkiej różnicy nie widzę po za szczegółami i to nie zawsze na korzyść zachodniej Polski . 

No to otwórz oczy. Zapraszam choćby do Opolskiego, przykładowo drewnianego domu tam nie uraczysz, pomimo że większość ma ponad 100 lat. O wyprofilowaniu dróg czy rozplanowaniu miejscowości nie wspomnę. Moja żona pochodzi z podkarpacia, dojazd do jej domu jest drogą gruntową. W moich stronach nie do pomyślenia, nawet polne drogi są sukcesywnie utwardzane. 

 

 

 Przez kilka lat też pracowałem w tej Twojej ukochanej Europie nie w Holandii a Niemczech tak ze mam jako takie porównanie.

W Europie to jesteśmy od momentu kiedy powstało nasze państwo.

 

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

 

bo połowę ceny zła Unia dała

kaszlak kiedy zrozumiesz, że unia nic nikomu nie dała - to są nasz podatki

 

takie dane znalazłem, mam nadzieję, że ci pomogłem

148723001417100520.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Tylko ci co pokupili te  wspaniałe ciągniki zachodnie to teraz jeżdżą za granice ,żeby zarobić na raty do banku i najgorzej narzekają że nic się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

Gdzie dwóch polaków  tam trzy opinie na ten sam temat   dotyczy to też  naszego  spojrzenia na nasze wejście do UE  to co dla jednych jest plusem  dla drugich jest minusem  i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach   bo na przykład  dzięki  wstąpieniu  do UE  spłynęła na wieś  rzeka  pieniędzy  w  postaci dopłat  oraz różnych  programów  , teraz mamy w gospodarstwach masę nowego sprzętu   ale    gdzie większość  tego sprzętu była  wyprodukowana   i  kto  miał  przy tym  zatrudnienie ?   -  odpowiedź  wszyscy znają  a wynik jest  taki  że wieś ma  traktory  w cenie  wypasionych mercedesów   a robotnicy  mają  zlikwidowane  zakłady pracy . Tak na dobrą  sprawę  to my nie wstąpiliśmy  do UE  ani nie zostaliśmy przyjęci   tylko zostaliśmy jej podporządkowani  i   jest to w miarę  zrozumiałe  no bo przecież ciężko oczekiwać  żeby oni dostosowywali się do nas , oni  jako silniejsi  i bogatsi  zwyczajnie jak to w kapitalizmie  robią  na nas  dobry interes   a my musimy  jeszcze sporo się nauczyć by to  zrozumieć   i dopiero wtedy będziemy  Europejczykami  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor    3

Wydaje mi się, że rolnicy którzy narzekają na UE to rolnicy typowo polscy - czyli posiadają 1 hektar ziemi i nie łapią sie na dopłaty i są zawiedzeni ponieważ nie stać ich na nowego ursusa (co wogule nie powinno się nazywać traktorem). Rolnik który ma troche poukładane i nie zajmuje się tylko narzekaniem jest w stanie dużo osiągnać. Napewno więcej niż przed 2004. Ci którzy nie widzą jak Polska się zmieniła po 2004 roku to albo są za młodzi albo za starzy i chorują na zanik pamięci i tu nie chodzi tylko o rolnictwo, praktycznie o każdą gałęź naszej gospodarki. Jedynie co zostało tak jak z PRL'u to górnictwo, służba zdrowia i koleje. Wiec Ci którzy są przeciwni UE, niech przyjżą się tym trzem zawodom i stwierdzą, jak by było gdyby cała gospodarka wynkcjonowała tak jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Było widać i to doskonale. Wszyscy patrzyli czym ci rolnicy jechali, ale nie patrzyli skąd. W Opolskim wszędzie nowego sprzętu po polach, wymieniony został w ostatnich latach a jakoś strumienia protestujących od nas nie było.

 

kaszlak kiedy zrozumiesz, że unia nic nikomu nie dała - to są nasz podatki

 

takie dane znalazłem, mam nadzieję, że ci pomogłem

148723001417100520.jpg

Tak, to są w znacznej części nasze podatki, ale wciąż nie jesteśmy płatnikiem netto w UE. Czyli więcej dostajemy, niż bierzemy, i to już tak od 11 lat. Z danymi nie pomogłeś niestety, jak Ja bym Ci tu wyjechał z TVN-en albo wyborczą.pl to zaraz byłby krzyk, że to niemieckie media i nie są niezależne. Zadasz sobie trud znalezienia jakiegoś niezależnego opracowania ??

 

Tylko ci co pokupili te  wspaniałe ciągniki zachodnie to teraz jeżdżą za granice ,żeby zarobić na raty do banku i najgorzej narzekają że nic się nie opłaca.

Może w twoich stronach, bo u mnie za granicę dorabiać jeździ taka drobnica jak Ja. W mojej wsi nawet RSP kupiła dwa nowe ciagniki na PROW (JD 140 KM i Claas 220 KM), nigdy nie byli wzorem gospodarności a dali radę.

 

Gdzie dwóch polaków  tam trzy opinie na ten sam temat   dotyczy to też  naszego  spojrzenia na nasze wejście do UE  to co dla jednych jest plusem  dla drugich jest minusem  i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach   bo na przykład  dzięki  wstąpieniu  do UE  spłynęła na wieś  rzeka  pieniędzy  w  postaci dopłat  oraz różnych  programów  , teraz mamy w gospodarstwach masę nowego sprzętu   ale    gdzie większość  tego sprzętu była  wyprodukowana   i  kto  miał  przy tym  zatrudnienie ?   -  odpowiedź  wszyscy znają  a wynik jest  taki  że wieś ma  traktory  w cenie  wypasionych mercedesów   a robotnicy  mają  zlikwidowane  zakłady pracy . Tak na dobrą  sprawę  to my nie wstąpiliśmy  do UE  ani nie zostaliśmy przyjęci   tylko zostaliśmy jej podporządkowani  i   jest to w miarę  zrozumiałe  no bo przecież ciężko oczekiwać  żeby oni dostosowywali się do nas , oni  jako silniejsi  i bogatsi  zwyczajnie jak to w kapitalizmie  robią  na nas  dobry interes   a my musimy  jeszcze sporo się nauczyć by to  zrozumieć   i dopiero wtedy będziemy  Europejczykami  .

Ale czyja to była wina kolego, że polscy rolnicy przeszli na zachodni sprzęt ?? Mieli kupować Ursusa czy Bizona, gdzie technologie tych maszyn sięgały jeszcze lat 60-tych ?? Właśnie to min. te zacofane marki tworzyły ten "wielki" polski przemysł, który zła UE zniszczyła, jak to niektórzy w tym temacie twierdza. Do UE nikt nas na siłę nie pchał, ale prawda była taka, że jako biedny kraj za wielkiego wyboru nie mieliśmy. To bogatą Norwegię stać na niezależność, i z tąd w tym kraju już dwa razy akcesja do UE została odrzucona w referendum.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432

 

 

 

Ale czyja to była wina kolego, że polscy rolnicy przeszli na zachodni sprzęt ?? Mieli kupować Ursusa czy Bizona, gdzie technologie tych maszyn sięgały jeszcze lat 60-tych ?? Właśnie to min. te zacofane marki tworzyły ten "wielki" polski przemysł, który zła UE zniszczyła, jak to niektórzy w tym temacie twierdza.

 

Ale  ja tego nie rozpatruję  w kategorii  czyjejś  winy  tylko   w kategorii  korzyści  bądź  strat  bądź też niewykorzystanych szans  związanych  z wejściem do UE   i tak jak mamy niezaprzeczalny postęp technologiczny  w rolnictwie  tak mamy   również  niespotykaną  zgodę  na zamykanie  niszczenie  bądź  sprzedaż   zakładów firm bądź całych gałęzi produkcji .  Tak masz rację  Bizon  czy Ursus  nie były  wzorem precyzji  czy niezawodności   ale kto miał taki sprzęt  od nowości  a nie zdezolowany kupiony na przetargu  ten  był w tamtych czasach   szczęśliwy z jego posiadania   i patrząc  na to  jakim powodzeniem cieszy się na naszym rynku Zetor    można   uznać że  szkoda tego prawdziwego   Ursusa   bo obecnie pod tą marką  mamy  montownię   a nie fabrykę . Dobrobytu  nie buduje  się  na wysyłaniu   wykwalifikowanych obywateli za granicę  jako taniej siły roboczej  i otwieraniu   u siebie lumpeksów  i komisów  z tym czego zachód się pozbywa .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Opinia jest jak d*pa, każdy ma swoją. Podasz mi konkretne dane o które pytałem, czy będziesz dalej udowadniał że twoje wywody nimi są ?? Twoje słowa są tyle dla mnie warte, ile moje dla Ciebie. Masz jakieś rzetelne dowody na to co piszesz?? Np. wyliczenia, że UE nas faktycznie okrada jak twierdzisz.

nikt nam niczego nie daje za darmo ..trzeba być głupim żeby tego nie widzieć 

 

fakty nie są opinią  

odpowiedz  sobie sam ile i czego jesteś w stanie kupić za te nędzne parę groszy które zarabiasz ? 

skoro było tak źle i jest tak cudownie to kiedy  masz zamiar  przegonić  takich jak ja ,  dorabiając się  w tej ,,fantastycznej ,, Holandii ? 

co będzie jak ta cała ,,cudowna,, polityka przemysłu rolnego i wolnego przepływu towarów i usług nagle weźmie w łeb ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A gdzie napisałem że ktoś cokolwiek za darmo rozdaje?? Wciąż jednak więcej dostajemy z UE niż dajemy. Co kupuje to moje, Ty beczysz że od lat nie kupiles ani hektara a Ja  tylko w zeszłym roku kupilem 4,5ha. Nie ma roku, żebym nie kupił choć kawałeczka, do tego dom remontuje. Nie wiem kiedy Cie przegonie, ale zważywszy na fakt, że jestes w podobnym wieku co moi rodzice, to mam jakieś 25 lat. A co będzie z Tobą, jak cena mleka przez uwolnienie kwot spadnie do 50 gr ?? Nie przepadamy za sobą, ale szczerze Ci tego nie życzę. I tym się od Ciebie różnię...

Ale czyja to była wina kolego, że polscy rolnicy przeszli na zachodni sprzęt ?? Mieli kupować Ursusa czy Bizona, gdzie technologie tych maszyn sięgały jeszcze lat 60-tych ?? Właśnie to min. te zacofane marki tworzyły ten "wielki" polski przemysł, który zła UE zniszczyła, jak to niektórzy w tym temacie twierdza.

 

Ale  ja tego nie rozpatruję  w kategorii  czyjejś  winy  tylko   w kategorii  korzyści  bądź  strat  bądź też niewykorzystanych szans  związanych  z wejściem do UE   i tak jak mamy niezaprzeczalny postęp technologiczny  w rolnictwie  tak mamy   również  niespotykaną  zgodę  na zamykanie  niszczenie  bądź  sprzedaż   zakładów firm bądź całych gałęzi produkcji .  Tak masz rację  Bizon  czy Ursus  nie były  wzorem precyzji  czy niezawodności   ale kto miał taki sprzęt  od nowości  a nie zdezolowany kupiony na przetargu  ten  był w tamtych czasach   szczęśliwy z jego posiadania   i patrząc  na to  jakim powodzeniem cieszy się na naszym rynku Zetor    można   uznać że  szkoda tego prawdziwego   Ursusa   bo obecnie pod tą marką  mamy  montownię   a nie fabrykę . Dobrobytu  nie buduje  się  na wysyłaniu   wykwalifikowanych obywateli za granicę  jako taniej siły roboczej  i otwieraniu   u siebie lumpeksów  i komisów  z tym czego zachód się pozbywa .
 

Tak, byli szczęśliwi posiadacze tamtych sprzętów, nie były złe. Ale przynajmniej w Opolskim jak tylko ludzie mogli, to zamieniali je na cos z zachodu. Masz dużo racji, można byłoby zrobić wiele rzeczy inaczej. Niestety, nie mieliśmy żadnych konkretnych ciekawych technologii, a te co były przepadały z braku wsparcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gostek
      Ponieważ nie znalazłem subfora poświeconego ekologii (?!!) postanowiłem tutaj umieścić krótką animację; wartą obejrzenia i przemyślenia.
       
      https://www.facebook...&type=2
    • Przez agrorobert
      Witam!
       
      Od wielu osób słyszałem opinie że skrzynia bezstopniowa obciąża ciągnik przez co jest słabszy i nie ma tej mocy która powinien mieć, prawda czy mit?
      A czy skrzynia bezstopniowa jest trwalsza od Powershift?
       
      Poniżej na zdjęciu skrzynia Deutz Fahr Seri 5

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj